Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 1158 Pałac Radolińskich w Jarocinie

GPS: 51.975662 17.503198

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1158 Pałac Radolińskich w Jarocinie

Wybudowany w latach 1846 – 1866 wg projektu wybitnego pruskiego architekta Fryderyka Augusta Stüllera dla hrabiego Władysława Radolińskiego, ówczesnego właściciela dóbr jarocińskich. Na przełomie XIX i XX wieku pałac był wielokrotnie rozbudowywany, ostateczny kształt uzyskał w 1911 roku. 4 grudnia 1917 roku w pałacowej bibliotece wybuchł pożar, który niemal doszczętnie zniszczył budynek. W rękach rodziny Radolińskich pałac pozostawał do wyzwolenia miasta przez armię czerwoną w styczniu 1945 roku. Po zakończeniu wojny w pałacu decyzją władz miejskich zlokalizowano szkołę podstawową oraz siedzibę biblioteki publicznej. W 1948 roku budynku zalazł swoją siedzibę Państwowy Ośrodek Kształcenia Bibliotekarzy, który funkcjonował do końca XX wieku. W 2007 roku budynek przejęła Gmina Jarocin. Obecnie w pałacu funkcjonuje Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia oraz Muzeum Regionalne w Jarocinie.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Regionalne w Jarocinie, ul. Park 3, Jarocin (czynne wt.-pt. 8-16, sob.-niedz. 14-18)
> Spichlerz Polskiego Rocka, ul. Poznańska 2, Skwer Wielkopolskich Rytmów Młodych, Jarocin


14.07.2024 - znaczek niedostępny
10.07.2024 - znaczek niedostępny
11.05.2024 - znaczek niedostępny
04.05.2024 - dostępny bez problemów
02.05.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

WioletaZuziaDarek Lemańscy
WioletaZuziaDarek Lemańscy
No. 1158 Pałac Radolińskich w Jarocinie
Miejsce warte odwiedzenia. Pałac z zewnątrz zachwyca. W trakcie naszej wizyty trwały jeszcze prace w parku.
 
Grzegorz
Pałac Radolińskich
Przepiękny wizualnie jeszcze w środku lata w parku miejskim wręcz kwitnie. Dwie wystawy stałe, w tym jedna kierowana głównie do najmłodszych ale też jedna wystawa czasowa poświęcona życiu wiejskiemu. Znaczka brak, pozostałe z innymi obiektami Jarocina dostępne w dużych ilościach.
 
Grażyna i Krystian Mitrenga
Grażyna i Krystian Mitrenga
ZT
No 1158 Pałac Radolińskich w pałacu brak
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Pałac po renowacji, z zewnątrz ładnie się prezentuje, wewnątrz do zwiedzania ekspozycja stała oraz wsparta przy udziale Centrum Nauki Kopernik ekspozycja i przestrzeń dla najmłodszych, kilka ciekawych interaktywnych stanowisk wzbogaciło nasz pobyt
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 1158 Pałac Radolińskich w Jarocinie
Niestety nie zdążyliśmy zwiedzić pałacu, ale udało nam się nabyć znaczek ze Spichlerza dzięki uprzejmości Pani z kasy która już po godzinach pracy z uśmiechem sprzedała nam znaczek. Dziękujemy i pozdrawiamy.
 
Skała
Pałac
Na mnie zrobił pozytywne wrażenie po gruntownym liftingu i nowych adaptacjach prezentuje się ciekawie, natomiast przeniesione z Ratusza Muzeum Regionalne w Jarocinie jeszcze nie zostało udostępnione zwiedzającym. Można kupić Znaczki Turystyczne i parę innych gadżetów.