Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 1257 Panteon Górnośląski w Katowicach

GPS: 50.251817 19.018899

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1257 Panteon Górnośląski w Katowicach

Panteon Górnośląski w Katowicach to miejsce, które opowiada historię Górnego Śląska poprzez przybliżenie życia i osiągnięć najważniejszych postaci "stąd" – powstańców śląskich, ofiar totalitaryzmów, ludzi Kościoła oraz wybitnych przedstawicieli nauki, kultury i sportu. Wystawa Panteonu, zlokalizowana w podziemiach katowickiej Archikatedry Chrystusa Króla składa się z kilku przestrzeni ekspozycyjnych, w których zostały zaprezentowane sylwetki wybitnych mieszkańców Górnego Śląska. Zwiedzając Panteon Górnośląski można zapoznać się z życiorysami ponad 150 bohaterów, wśród których znajdują się m.in. kompozytor Wojciech Kilar, aktorka Aleksandra Śląska, himalaista Jerzy Kukuczka, Wojciech Korfanty polski przywódca narodowy na Górnym Śląsku, ksiądz Franciszek Blachnicki twórca ruchu Światło-Życie oraz z dziesiątkami innych fascynujących biogramów, które opowiadają historię ostatnich stu lat Górnego Śląska. To właśnie wyjątkowe osoby, a nie węgiel ani stal, są największą wartością tej ziemi.


Miejsca sprzedaży:
> Panteon Górnośląski w Katowicach, ul. Plebiscytowa 49A, Katowice


12.07.2024 - dostępny bez problemów
29.06.2024 - dostępny bez problemów
22.06.2024 - dostępny bez problemów
15.06.2024 - dostępny bez problemów
06.04.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mateusz Ryczkowski
MatZG91
Bez problemu
Znaczek dostępny w kasie wystawy w godzinach jej otwarcia, więc wszystko w porządku. Samej wystawy nie polecam, ale taras widokowy tak - wjeżdża się na niego windą.
 
Ewelina Domińska
Ewelina Domińska
Panteon
Znaczek dostępny bez problemów. Cena znaczka 10 zł. Obsługa przesympatyczna. Polecam zwiedzić.
 
Dominik Wiśniewski
Dominik Wiśniewski
Panteon
Miejsce warto odwiedzin. Można tu znaleźć całe mnóstwo biografii osób pochodzących lub mocno związanych z Górnym Śląskiem. Personel miły i pomocny. Można także podziwiać panoramę Katowic z tarasu widokowego katedry. Znaczki są dostępne, wyeksponowane, Pani przewodniczka
nawet sama zachęcała do ich zakupu.