Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 892 Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

GPS: 54.356363 18.959422

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 892 Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana

Park Krajobrazowy „Mierzeja Wiślana” powołano w 1985 roku. Obszar ten objęto ochroną prawną w celu zachowania unikatowych w skali kraju walorów przyrodniczych, kulturowych, historycznych i krajobrazowych. Swym zasięgiem park obejmuje wschodni fragment Mierzei Wiślanej od Sztutowa do granicy z Rosją, z ciągami wydm porośniętych nadmorskim borem sosnowym. W zagłębieniach oprócz torfowisk występują płaty brzeziny bagiennej. Powierzchnia Parku wynosi 4 410 ha, a powierzchnia jego otuliny to prawie 23 tys. ha. Na terenie parku znajdują się dwa rezerwaty: leśny „Buki Mierzei Wiślanej” oraz ornitologiczny „Kąty Rybackie”. Na obszarze otuliny parku z kolei, w jej zachodniej części znajduje się ornitologiczny rezerwat „Mewia Łacha” obejmujący swym zasięgiem ujście największej polskiej rzeki – Wisły, a chroniący m.in. stanowiska lęgowe rybitw czubatych i wiele innych rzadkich okazów fauny i flory nadmorskiej.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!


10.07.2023 - znaczek niedostępny
13.11.2022 - znaczek niedostępny
01.07.2022 - znaczek niedostępny
29.09.2021 - znaczek niedostępny
17.09.2021 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Park to miejsce na dłuższy wypad. My, po drodze z Latarni w Krynicy Morskiej i dłuższym pobycie w Stegnie wpadliśmy tam na szybki spacer.
Miejsce jest ogromnie urokliwe i całkiem sporo ludzi tam spaceruje.
Wciąż pozostaje na "liście do odwiedzenia" bo chcemy przejść oba brzegi.
 
Ula
Brzydula
Znaczek nie dostępny w Syrence. Po pół godzinie czekania na Panią z recepcji usłyszałam, że jest w pensjonacie Baltica. Tam też nie słyszeli o znaczku.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT892
W "Syrence" znaczków nie ma. Dostępne w recepcji ośrodka "Baltica", która jest czynna od 11.00 i nie ma możliwości otrzymać ich wcześniej.
 
Rafał T
Rafał 82
Mierzeja
Znaczek dostępny ale nie w OW "Syrenka" bo się skończyły tylko w OW "Baltica"
 
Bogusław
Z Kalisza
No iak tu się nie cieszyć.
Na trasie Rowerowego Rajdu Dookoła Polski mamy kolejny Znaczek Turystyczny.
Frajda dla kolekcjonerów i turystów.
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Świetne miejsce na wypoczynek i regenerację organizmu, jak i obcowanie z przyrodą. Polecam.
 
Roman Binder
borsuk
Mierzeja
Myślę że niebawem krajobraz tego miejsca zmieni się nie do poznania za sprawą przekopu.Byłem tam już kilka razy i za każdym razem o innej porze roku. Miejsce dobre do długich spacerów brzegiem zatoki. Pewnie jeszcze nie raz tam zawitam.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 892
To było chyba ostatnie spojrzenie na Park Krajobrazowy Mierzeja Wiślana w takim stanie jak był przez wieki z „żywym” wybrzeżem kształtowanym przez wodę i wiatr. Rana biegnąca w poprzek mierzi świadczy, że czas ten się kończy. Miejsce odwiedziłem ponownie i ZT zdobyłem na Ogólnopolskim Spotkaniu Kolekcjonerów Znaczka Turystycznego w Stegnie. Gminie gdzie na razie jest tylko kilka ZT, ale myślę, że w niedalekiej przyszłości będzie więcej, bo miejsc ciekawych jest tam wiele
 
Hubert A.
Hubert
PKMW
W trakcie VIII Ogólnopolskiego Spotkania Kolekcjonerów Znaczków Turystycznych w Stegnie wybraliśmy się na plażę, spacerując po terenach uznanych za otulinę parku. Tę otulinę oglądaliśmy jeszcze w dniu powrotu w kilku innych miejscach, ale i tak znaczek uznaję za najmniej ochrzczony i muszę ten fragment kraju odwiedzić dokładniej, a to znak, że kiedyś się tu znów pojawię.
 
Danuta Świątek
Dana
Mierzeja Wiślana
Park Krajobrazowy - oby nim pozostał!
ZT zdobyty na Spotkaniu Kolekcjonerów w Stegnie. Jest tam pięknie... no i po sztormie mogą szukać bursztynów! :-)