Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1273
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1273!

No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach

GPS: 50.198187 17.824852

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach

W 1837 r. w miejscu dawnych zewnętrznych obwarowań miasta i rozlewisku rzeki Psina (Cyna) miejscowy lekarz Joseph Laufer zorganizował wschodni fragment dzisiejszego parku, który na początku XX w. przedłużono w kierunku na zachód. Parkowi nadano kształt promenady. W latach 1911-1912 z fundacji właściciela  browaru Eduarda Beyera wzniesiono fontannę "ZOO", którą wykonała miejscowa fabryka sztucznego kamienia. Kolejną fontannę - zwaną Studnią Filozofa z Lasu, poświęconą poecie gwarowemu Johannesowi Reinelt (pseudonim "Philo vom Walde") wykonano w latach 1922-1923 z inicjatywy i przy dużym wsparciu finansowym jego przyjaciela. W latach 1935-1936 miejscowy mistrz budowlany Paul Klehr założył duży Łabędzi staw z kamiennymi altanami i różanymi rabatami. W parku wzniesiono domek strzelców i kompleks sportowy kort tenisowy.


Miejsca sprzedaży:
> Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej, ul. Rynek 1, Głubczyce (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach

18.08.2022 - dostępny bez problemów
27.06.2021 - dostępny bez problemów
25.10.2020 - dostępny bez problemów
04.10.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
03.07.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Krzysztof Ulka
krist58
No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach
Znaczek dostępny w kasie muzeum. Święto Niepodległości - wstęp do muzeum i na wieżę za friko. Kasa zamknięta, ale dzięki miłym paniom kustoszkom, znaczki zakupione bez problemu.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek do kupienia w kasie muzeum w Ratuszu.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Głubczyce
Głubczyce to niewielkie ale urokliwe miasteczko. Można pospacerować po parku, przejść się uliczkami i podziwiać pięknie odrestaurowany Ratusz. Aż dziw że do 2008r pozostawał powojenną ruiną. Teraz jest prawdziwą ozdobą miasta.

Wszystkie Znaczki do nabycia w Muzeum mającym swoją siedzibę właśnie w Ratuszu. Co ważne Muzeum czynne jest również w niedziele - ale tylko w drugą i czwartą niedzielę miesiąca. My wyjazd zaplanowaliśmy wcześniej więc po Znaczki wchodziliśmy "na pewniaka"

Można również wejść na wieżę - w cenie biletu do muzeum (bilety po 3 zł dorosły i 2 zł dzieci - dzieci do 7 lat wstęp darmowy). Widok z wieży wspaniały! Widać góry!
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Park
Miłe miejsce gdzie po zwiedzaniu miasta można posiedzieć i odpocząć. No może nie o tej porze roku, ale wiosną na pewno będzie miło. ZT w muzeum w ratuszu.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach
Warto zwiedzić miasto,miła atmosfera małego miasteczka i życzliwi mieszkańcy.Muzeum mieszczące się w Ratuszu z miłą obsługą,możliwość wejścia na wieżę Ratusza. W parku widać starania władz lokalnych i efekt będzie znakomity gdy się zazieleni.Dodatkową atrakcją miłą dla ucha i serca jest hejnał grany w południe "Nie rzucim ziemi......"Sam Ratusz pięknie odbudowany z ruin. Mury obronne z kilkoma basztami usytuowane dookoła rynku.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 460
Miejsce sprzyjające odpoczynkowi i oderwaniu się od zgiełku miasta. W sezonie, kiedy rozkwitnie przyroda i zaczną działać fontanny, zrewitalizowany park z pewnością zyska na atrakcyjności.