Na dzień dzisiejszy w Polsce są 642 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 642 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach

GPS: 50.198187 17.824852

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach

W 1837 r. w miejscu dawnych zewnętrznych obwarowań miasta i rozlewisku rzeki Psina (Cyna) miejscowy lekarz Joseph Laufer zorganizował wschodni fragment dzisiejszego parku, który na początku XX w. przedłużono w kierunku na zachód. Parkowi nadano kształt promenady. W latach 1911-1912 z fundacji właściciela  browaru Eduarda Beyera wzniesiono fontannę "ZOO", którą wykonała miejscowa fabryka sztucznego kamienia. Kolejną fontannę - zwaną Studnią Filozofa z Lasu, poświęconą poecie gwarowemu Johannesowi Reinelt (pseudonim "Philo vom Walde") wykonano w latach 1922-1923 z inicjatywy i przy dużym wsparciu finansowym jego przyjaciela. W latach 1935-1936 miejscowy mistrz budowlany Paul Klehr założył duży Łabędzi staw z kamiennymi altanami i różanymi rabatami. W parku wzniesiono domek strzelców i kompleks sportowy kort tenisowy.


Miejsca sprzedaży:
Powiatowe Muzeum Ziemi Głubczyckiej, ul. Rynek 1, Głubczyce (web)


14.01.2018 - dostępny bez problemów
09.01.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 460 Park miejski - promenada w Głubczycach
Warto zwiedzić miasto,miła atmosfera małego miasteczka i życzliwi mieszkańcy.Muzeum mieszczące się w Ratuszu z miłą obsługą,możliwość wejścia na wieżę Ratusza. W parku widać starania władz lokalnych i efekt będzie znakomity gdy się zazieleni.Dodatkową atrakcją miłą dla ucha i serca jest hejnał grany w południe "Nie rzucim ziemi......"Sam Ratusz pięknie odbudowany z ruin. Mury obronne z kilkoma basztami usytuowane dookoła rynku.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 460
Miejsce sprzyjające odpoczynkowi i oderwaniu się od zgiełku miasta. W sezonie, kiedy rozkwitnie przyroda i zaczną działać fontanny, zrewitalizowany park z pewnością zyska na atrakcyjności.