Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

GPS: 50.662359 18.267578

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie to miejsce nastawione przede wszystkim na edukację, ale także i na rozrywkę. W parku o powierzchni około 40 hektarów znajduje się zarówno pawilon paleontologiczny jak i park rozrywki, tunel czasu i kino 5D czy prehistoryczne oceanarium. Ścieżka edukacyjna o długości około 1500 metrów prezentuje przeszło 200 naturalnej wielkości modeli dinozaurów z blisko 70 gatunków. Wart podkreślenia jest fakt, że teren parku to wciąż aktywne wykopaliska paleontologiczne. W pawilonie paleontologicznym prezentowane są skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Jest to jedyne muzeum na świecie, które stoi nad czynnym stanowiskiem paleontologicznym. Stanowisko to znane jest od lat 70-tych i stało się słynne na całym świecie dzięki wykopaliskom skamieniałości z okresu triasu późnego, a także pierwszego polskiego dinozaura którym jest Silesaurus opolensis. "Śląski jaszczur z Opola" bo tak potocznie nazywany jest Silesaurus opolensis, był raczej niedużym zwierzęciem. Przy wysokości blisko 50-60 cm miał około 2 metrów długości. W Krasiejowie zobaczyć można zarówno rekonstrukcję szkieletu silezaura jak i całego ciała.


Miejsca sprzedaży:
> Park Nauki i Rozrywki, ul. 1 Maja 10, Krasiejów

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 168 Park Nauki i Rozrywki w Krasiejowie

04.10.2023 - dostępny bez problemów
01.08.2023 - dostępny bez problemów
13.02.2023 - znaczek niedostępny
09.08.2022 - dostępny bez problemów
30.05.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
park
Super miejsce do rodzinnych wypadów i nie tylko. Warto skorzystać z aplikacji z audioprzewodnikiem. Ciekawie opowiada o parku i dinozaurach. ZT w sklepiku z pamiątkami. Trochę drogie bilety.
 
Danuta Świątek
Dana
Jura Park
To najlepszy Jura Park w jakim byłam, w dodatku w miejscu odkrywki. Wspaniale wszystko ułożone. ZT w sklepie z pamiątkami.
 
Kasia
Klasowa wycieczka
Miejsce warte odwiedzenia. Znaczek dostępny w sklepiku z pamiątkami za 9 zł.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w sklepiku z pamiątkami na terenie Parku z dinozaurami jak i w sklepiku z pamiątkami w Pawilonie Ewolucji człowieka po drugiej stronie ulicy.
Kupiliśmy bilet łączony aby zwiedzić oba miejsca.
Dla dzieciaków super sprawa.
My również nieźle się bawiliśmy.
Szkoda tylko, że w kinie nie działało wszystko.
Spacer udany.
Zjedliśmy, obejrzeliśmy pamiątki, od których może zakręcić się w głowie (w tym ładnie wyeksponowany Znaczek Turystyczny)
Po obiekcie można chodzić bez maseczek ale w pomieszczeniach już trzeba je nosić.
W kolejce po jedzenie nikt nie pamięta o dystansie 2m.
 
Michał Janowski
Michał Janowski
ZT 168
Znaczek dostępny w sklepie z pamiątkami na terenie Parku Nauki i Rozwoju Człowieka
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 168
Znaczek niedostępny. Pani z kasy odsyła do sklepu z pamiątkami. Pani z pamiątek mówi, że jeszcze znaczka nie ma...jeszcze, w tym sezonie. Mamy prawie połowę maja...kiedy zaczyna się sezon?
 
Marcel Kulig
Marcel Kulig
Zt
Znaczek dostępny w cenie 7 zł w budce z pamiątkami
 
Ernest Misiurek
Ernest Misiurek
Jura Park
Znaczek brak. Sprzedawca ze sklepu z pamiątkami nie miał pojęcia o co pytamy.
 
Krzysztof Bień
kRis155
ZT168
Znaczek dostępny w sklepie z pamiątkami na terenie Jura Park.
 
Michał
montana21
JuraPark Krasiejów
Znaczka nie ma i podejrzewam, że już nie będzie sądząc po reakcji osób w kasie i sklepie z pamiątkami jak usłyszeli "znaczek turystyczny". Samo miejsce dość ciekawe ale mimo wszystko nie polecam ze względu na bardzo wysokie ceny wstępu.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
ZT 168
Znaczka nie ma w kasach po obu stronach parkingu ani w sklepie z pamiątkami na wyjściu.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
KRASIEJÓW
Znaczków brak.Sprzedawca stwierdził że kiedyś tam były ale już nie ma.Może gdyby sprzedający był turystą to by wiedział o co w tym chodzi i jaki może mieć to wpływ na liczbę odwiedzających, albo jakby miał przebitkę 15 złotych na sztuce to by mu się opłacało a tak ,jest tak że tuż przed sezonem znaczków brak.My akurat zwiedziliśmy to miejsce ze względu na znaczek bo cena za spacer i multimedia w czasach przesycenia nimi jest ciut za duża.Miejsce fajne ale za taką cenę to tylko dzięki znaczkowi zwiedzone by móc go uczciwie powiesić na tablicy gdy go w końcu dostaniemy.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 168
Miejsce idealne dla dzieci, ale i dorośli znajdą tu coś dla siebie. Czytając opis Silesaurus opolensis myślałem, że to jedyny odkryty tu gatunek dinozaura, a na miejscu okazało się, że nie tylko. Zaskoczyły mnie punkty z pamiątkami, gdzie znaczki ładnie wyeksponowane, nawet rozłożone. Niestety nie ma tu praktycznie żadnych widokówek pokazujących to niezwykłe miejsce. Na szczęście karta pamięci w aparacie pęka w szwach, więc będzie z czego przywołać wspomnienia.
 
Krzysztof Ulka
krist58
Krasiejów
Dolinę dinozaurów w Krasiejowie znam od poszewki. Początek skromny pawilon, teraz imponujący park edukacji i rozrywki. Rozmawiając z miejscowymi mieszkańca usłyszałem, owszem ładne, ale dla dzieci. Moim zdaniem fajne na każdy wiek. Dziś będąc przejazdem zakupiłem tylko znaczek, który jest łatwo dostępny i bardzo dobrze wyeksponowany [gablota, stojak], za przyzwoitą cenę 7 polskich złotych.
 
Notelekseltis
Jurapark
Znaczek bez problemu dostepny w sklepiku z pamiatkami zaraz za wejsciem. Cena 7 zl. Przed parkiem spory darmowy parking, choc w weekend moga byc z nim problemy. Lepiej w tygodniu sie udac, zeby zbyt dlugo na atrakcje nie czekac w kolejce. Ja w poniedzialek na nic czekac nie musialem. Masa atrakcji na caly dzien, tak ze czasu moze braknac. Po drugiej stronie parkingu znajduje sie PNiEC ale szalu tam nie bylo, jak dla mnie jak ktos nie wchodzi zaraz z otwarciem parku, to szkoda czasu na PNiEC, lepiej w Juraparku go spedzic, szczegolnie z dziecmi
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczki wystawione na stojaczku w sklepiku z pamiątkami, na terenie Parku. Cena standard 7 zł. Do zdobycia również pamiątkowa pieczątka.
 
Rafał 82
ZT
Park warty odwiedzenia. Zgadzam sie z poprzednikami
 
Tomasz S
Tomasz S
krasiejów
Po częstych próbach wybierania się w podróż, w końcu się udało. pogoda upalna, dzieci grzeczne, miejsce przyjemne na cały długi dzień no i mamy znaczek
 
Piotr S.
dostępność znaczka
ZT dostępny bez problemu przy kasie w sklepie z pamiątkami na terenie parku.
 
and73mar
Krasiejów
Jeden z lepszych parków Dinozaurów. Gdzie indziej dinozaury wyglądają jak "gumiaki" a w Krasiejowie są wyjątkowo "naturalne". Po prostu pasują do tamtejszego otoczenia. Do tego Tunel Czasu - trójwymiarowa wyprawa do początków Ziemi, pawilon z oryginalnymi stanowiskami archeologicznymi, Park Rozrywki dla dzieciaków, plaża z karuzelami, kino 3D. Jest co robić cały dzień! A tuż obok od zeszłego roku jest zupełnie nowy pawilon - Park Nauki i Ewolucji Człowieka. Ale na wszystko potrzeba więcej niż jednego dnia! Warto!