Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 1053 Park Siemiradzkiego w Gorzowie Wielkopolskim

GPS: 52.740406 15.238466

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1053 Park Siemiradzkiego w Gorzowie Wielkopolskim

Park im. H. Siemiradzkiego położony jest na wzgórzach otaczających stare miasto w centrum Gorzowa Wielkopolskiego. Park powstawał etapami w latach 1869-1908 z inicjatywy Towarzystwa Upiększania Miasta. Do Parku Siemiradzkiego od północy przylega Park Zacisze połączony wąskim terenem zieleni. To właśnie tutaj na szczycie Kozaczej Góry znajduje się ażurowy pawilon widokowy wybudowany w 1909 roku. W południowej części parku znajduje się natomiast amfiteatr, a niedaleko niego dawna atrakcja turystyczna i jeden z najpopularniejszych punktów w mieście czyli „schody donikąd”, które pierwotnie miały prowadzić do budynku palmiarni. Tej jednak nigdy nie wybudowano stąd schody prowadziły właśnie donikąd. Powyżej schodów znajdował się kiedyś inny pawilon widokowy, po którym dzisiaj pozostała jedynie platforma widokowa. Bogate ukształtowanie terenu parku z różnicą wzniesień dochodzącą do 40 metrów, piękna szata roślinna oraz liczne malownicze doliny i wąwozy sprawiają, że park ten jest jednym z najpiękniejszych fragmentów zieleni w Gorzowie Wielkopolskim.


Miejsca sprzedaży:
> Sklep rowerowy SprintBike (pod Biedronką), ul. Okólna 28A, Gorzów Wielkopolski (czynne: pn. - pt. 10-18 w sob. 10-14)


23.05.2024 - dostępny bez problemów
20.05.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - dostępny bez problemów
07.10.2022 - dostępny bez problemów
08.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Znaczek
Za tę wszystkie strome podejścia na każdą górkę i tą dużą i tą małą chcę "podziękować" ;) Prosta, aczkolwiek piękna budowla i widok na miasto rekompensuję "wspinaczkę" :)
 
Bartek Stilon
Bartek Stilon
No. 1053 Park Siemiradzkiego w Gorzowie Wielkopolskim
Miło,sympatycznie:) Wpis do zeszyciuku fajny pomysł :) Szkoda ,że brak pieczątki ale ogólnie SUPER!
 
Hubert A.
Hubert
Park
Po prawie dwóch latach planowania wreszcie dotarliśmy do Gorzowa. Wizytę w tym mieście rozpoczęliśmy od sklepu SprintBike, gdzie ucięliśmy krótką rozmowę z inicjatorem powstania gorzowskich znaczków - Wojtkie, wpisując się przy tym do pamiątkowego zeszytu. Następnie ruszyliśmy na zwiedzanie miasta. Punkt pierwszy - Park Siemiradzkiego i punkt widokowy na Kozaczej Górze. Świetna panorama na miasto i super miejsce w upalny dzień, w którym można schronić się przed słońcem.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 1053
Znaczek dostępny w sklepie. Specjalne podziękowania dla pana, który pozwolił nam nabyć znaczek mimo inwentaryzacji sklepu.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w sklepie rowerowym za 8.50 zł. Płatność również kartą.
Sprzedawca miły i zabawny poprosił również o wpis do zeszytu.
Bardzo się ucieszyłam bo mogłam użyć swojej pieczątki.
Sam park mały, za to z mnóstwem wzniesień. Aż się zasapałam maszerując na Kozaczą Górę bo weszłam do parku na drugim końcu.
Widoczek z tej miejscówki całkiem przyjemny.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Park
Kawał przyrody pomiędzy blokowiskami. Bardzo przyjemne trasy spacerowe i piękne widoki na centrum miasta. ZT dostępne w sklepie. Sklep trochę oddalony od parku, więc trzeba zaliczyć mały spacer.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1053
Tego dnia pogoda nie zachęcała do spacerów po parku było deszczowo. Jednak na Kozaczą Górkę się wdrapałem(gorzej było z zejściem).Była to pierwsza górka od dłuższego czasu. Mimo pochmurnej pogody i tak można było podziwiać panoramę miasta będąc pod dachem rotundy. Znaczek do nabycia w sklepie rowerowym.Tu młody sprzedawca dumny był z tego że może u siebie sprzedawać te znaczki i, że Gorzów Wielkopolski jest na trasie ZT. Mają tam ciekawy zeszyt gdzie proszą o wpis z jakiej miejscowości się przyjechało można też dodatkowo przybyć pieczątkę ZT(wszak od tego ona jest) ja przybyłem - to się nazywa promocja miejsca Znaczkowego i Znaczków Turystycznych. Miasto jest piękne otwarte na turystykę kto wie może tu będzie kiedyś powrócić by zdobyć następne Znaczki Turystyczne. A z przyziemnych spraw miejsce oznaczone cena znaczka 8zł i 50 gr.
 
Artur Wittke
Artur
Znaczkowe miejsce
Park, w którym można wypocząć, zielona Oaza w centrum miasta. Obsługa w miejscu zakupu znaczka bardzo miła, warto wziąć pieczątkę znaczkową, ponieważ sprzedawca prosi o wpisanie się w zeszyt, skąd się przyjechało. My akurat swoich nie mieliśmy bo wizyta w Gorzowie była ukierunkowana na szczepienie Juniora a znaczki i zwiedzanie przy okazji. Zatem pamiętajcie o pieczątkach. Polecamy te miejsce!
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
W końcu Gorzów doczekał się znaczków , Czekałem na to . Naprawdę świetne miejsce , jedno z piękniejszych w Gorzowie . Wiele urokliwych miejsc w parku , punkt widokowy naprawdę kapitalny widok i wrażenia .
 
mmmt.family
ZT
Znaczki dostępne w cenie 8.50 zł
W sklepie rowerowym jest zeszyt, w którym pan, sprzedający znaczki prosi o wpisanie daty odwiedzin i miasta,z którego pochodzi znaczkomaniak, ponoć na prośbę osoby, która zaangażowana była w organizację gorzowskich ZT
 
Wojtek
Park pełny ciekawych miejsc
Park może i sporawy ale warto przejść po nim te 1.5km z końca w koniec. Świeżo zrewitalizowany nabrał pięknego uroku. W jednym końcu oznaczkowany punkt widokowy. Z kolei na drugim końcu drugi punkt widokowy (z lunetą) u którego podnóży widać sławienne schody donikąd. Natomiast pomiędzy nimi po drodze mija się wiele punktów edukacyjno rekreacyjnych, amfiteatr, mostek i wiele innych. Polecam :) i czekam na więcej ciekawych miejsc w tym rejonie Polski
 
Maciej
Nowak
Znaczek zdobyty:) Miejsce odwiedzone. Mieszkam tutaj ponad 30 lat, a nie miałem pojęcia o punkcie widokowym. Dziękuję
 
Paweł Łyszczarz
Paweł Łyszczarz
Pierwszy znaczek w Gorzowie
I już w kolekcji!