Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1038
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1038!

No. 1011 Pijalnia Czekolady M. Pelczar w Korczynie

GPS: 49.714280 21.811865

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1011 Pijalnia Czekolady M. Pelczar w Korczynie

Pijalnia czekolady w Korczynie to miejsce, w którym wielu dorosłych przypomni sobie smaki dzieciństwa, a dzieci będą mogły poczuć się jak w bajkowym królestwie czekolady. Zwiedzając ten obiekt na własne oczy możemy zobaczyć jak wygląda kakaowa plantacja, w tym aż trzymetrowe drzewo kakaowe. Zobaczymy tutaj w jaki sposób ziarna kakaowca stają się głównym składnikiem czekolady. Przekonamy się też jakie potrzebne są do tego urządzenia i maszyny. Podczas zwiedzania pijalni spotka nas wiele przygotowanych przez obsługę atrakcji, a wiedząc że jesteśmy w takim miejscu, można spodziewać się, iż atrakcje te będą naprawdę bardzo słodkie. Pijalnia czekolady w Korczynie, jak wiele turystycznych miejsc w Polsce, powstała z pasji, pasji właściciela – mistrza Polski cukierników – Pana Mirosława Pelczara, który jest twórcą wielu wspaniałych czekoladowych receptur. Jedno jest pewne, zwiedzanie Pijalni Czekolady w Korczynie jest nie tylko edukacyjne, poznawcze, ale i bardzo smaczne. 


Miejsca sprzedaży:
> Kasa Pijalni Czekolady M. Pelczar Chocolatier w Korczynie, ul. Rynek 18, Korczyna


22.10.2020 - dostępny bez problemów
15.10.2020 - dostępny bez problemów
08.10.2020 - dostępny bez problemów
02.10.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Maciek
Maciek
Pijalnia czekolady w Korczynie
Określenie pijalnia czekolady jest trochę mylące - to właściwie mini muzeum, z niewielkim kinem, gdzie możemy poznać drogę ziarna kakao - od owocu do tabliczki. Możliwość konsumpcji jest niejako dodatkiem.

Sam raczej unikam słodyczy, ale w takim miejscu nie można sobie tego odmówić. Polecam klasyczną pitną czekoladę na gorąco, w wersji gorzkiej. 

ZT przy kasie, pomiędzy wytwarzanymi na miejscu słodyczami.