Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej-Zdroju

GPS: 49.438629 21.176866

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej-Zdroju

Pijalnia Wód Mineralnych w Wysowej-Zdroju to budynek położony w centrum ponad 100-letniego Parku Zdrojowego. Pierwsza pijalnia powstała prawdopodobnie w roku 1923, wybudowana została wg projektu znanego architekta krakowskiego Karola Stryjeńskiego. W pijalni znajdowało się 5 ujęć wody mineralnej podawanej kuracjuszom przez miejscowe panie ubrane w stroje ludowe. Niestety pijalnia spłonęła w latach 60-tych i została całkowicie zniszczona. Obecny budynek pijalni wód mineralnych zaprojektowano w miejscu i na wzór dawnej pijalni wód mineralnych w oparciu o dostępne zdjęcia archiwalne. Rzut budynku ma kształt prostokąta o wymiarach 16,18m x 7,90m z charakterystycznym zadaszonym tarasem założonym na rzucie półkola i podcieniami wokół budynku wspartymi na słupach. W pijalni jest udostępnionych 5 wód mineralnych z następujących źródeł: HENRYK, FRANCISZEK, ANNA, JÓZEF II, SŁONE.


Miejsca sprzedaży:
> Sklep Firmowy Uzdrowiska Wysowa (obok Rozlewni Wody)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej-Zdroju
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej-Zdroju
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 197 Pijalnia wód mineralnych w Wysowej-Zdroju

30.04.2024 - dostępny bez problemów
01.07.2023 - dostępny bez problemów
03.06.2023 - dostępny bez problemów
10.02.2023 - dostępny bez problemów
03.02.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Anna Farat Szydek
Essus
ZT
Odnośnie znaczka. Znaczek mamy od zimy ale nie mogliśmy go zaliczyć do naszej kolekcji ze względu na to, że tam jeszcze nie byliśmy. W końcu nam się udało ale ZT nie jest dostępny do sprzedaży. Na pytanie, gdzie można go kupić uzyskaliśmy odp., że w sklepie firmowym. Tam trzeba pytać. W ogóle właściciel niechętnie mówił o znaczku. Coś jest nie tak. Ale być może to tylko nasze spostrzeżenia.
 
Marek POŁATA
Junior
Wysowa Zdrój
Znaczek w sklepiku przed wejściem do Parku zdrojowego, szkoda, że nieczynny basen w Parku, Cena znaczka 7 zł.
 
Bogusław
Z Kalisza
Jest przepiękna wioska na końcu świata Wysowa Zdrój.Tu jest pięknie warto przyjechać.Znaczek jest w sklepie z pamiątkami przy rozlewni wody mineralnej WYSOWIANKA ZDRÓJ.
 
Leszek Dubiel
Leszek Dubiel
Zamknięte
Niedziela niehandlowa
 
Bartłomiej Lubaś
Bart
ZT 197
Znaczek dostępny, miejsce przepiękne :)
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Wysowa
ZT dostępny w sklepie rozlewni. Ładny park, ładne widoki, warto obejrzeć dwie drewniane świątynie - kościół i cerkiew.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
ZT 197
Piękny park, cisza i spokój.

Znaczek zakupiliśmy w sklepiku.
W Pijalni dostępna pieczątka pamiątkowa.
 
Mirek Czekała
mczek
cisza i spokój
sklepik czynny. ZT dobrze eksponowane . Woda dla "smakoszy", osobiście wybieram "izotoniki" serwowane na ogólnopolskich spotkaniach ZT :-)
 
Jacek_T
Pijalnia wód mineralnych w Wysowej – Zdroju
24 stycznia 2016 r. odwiedziłem Wysową-Zdrój. Podobnie jak przy opisanych przeze mnie Muszyńskich Ogrodach Biblijnych, punkt sprzedaży ZT zamknięty był na głucho.
Sytuacja o tyle dziwna, że w tym czasie dotarło kilka autokarów z turystami i przynajmniej kilka osób zamierzało zakupić ZT.
Jest to o tyle niezrozumiałe, że znaczek reklamuje Pijalnię wód mineralnych, a punkt sprzedaży znaczka znajduje się w mało reprezentacyjnym Sklepie Firmowym Uzdrowiska Wysowa (obok Rozlewni Wody). Należy dodać, że sama Pijalnia była czynna, z doskonale wyeksponowanym punktem sprzedaży pamiątek i tam znakomicie pasowałoby miejsce ZT.
Ktoś wcześniej pisał: „trzeba pytać obok w rozlewni wody, zawsze znajdzie się ktoś, kto ma klucz i znaczek sprzeda”. Jeżeli wyprawa po znaczek ma być celem samym w sobie to owszem można pokusić się o takie poszukiwania. Jeżeli natomiast mówimy, że znaczek ma być miłą pamiątką z wyprawy krajoznawczej i uzupełnieniem kolekcji to umieszczenie go w takim miejscu jest zgoła niewłaściwe. Osoby docierające w grupach, autokarami, z rodzinami nie mogą zmuszać całej wycieczki do przymusowego postoju, aby odnaleźć kogoś, kto ma klucze i sprzeda znaczek.
 
Samanta
ZT
Logo znaczka widoczne na drzwiach sklepiku. Jeśli sklepik przypadkiem zamknięty trzeba pytać obok w rozlewni wody, zawsze znajdzie się ktoś kto ma klucz i znaczek sprzeda. Cena 7zł.