Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 997 Poznańskie Koziołki

GPS: 52.408597 16.934200

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 997 Poznańskie Koziołki

Poznańskie koziołki codziennie w południe trykają się na wieży ratuszowej i stanowią jedną z największych atrakcji miasta – trzeba koniecznie je zobaczyć! Wiąże się z nimi najbardziej znana miejska legenda. W roku 1551, kiedy przebudowywano poznański ratusz, miała się odbyć wielka uczta z okazji zainstalowania na wieży nowego zegara autorstwa mistrza Bartłomieja Wolffa z Gubina. Na tę szczególną uroczystość przybyło wielu znamienitych i dostojnych gości, a nawet wojewoda z małżonką.  Na ucztę przygotowano udziec sarni, lecz z powodu nieuwagi kuchcika zsunął się z rusztu prosto w ogień. Kuchcik ukradł więc dwa koziołki, by upiec je na rożnie, ale te uciekły na ratuszową wieżę. Goście zobaczyli je trykające się na gzymsie ratuszowej wieży, czym wzbudziły ogólną wesołość. Wówczas wojewoda polecił dołączyć do zegara jeszcze "urządzenie błazeńskie" w postaci trykających się koziołków.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna - Stary Rynek, Stary Rynek 59/60, Poznań


18.06.2024 - dostępny bez problemów
31.05.2024 - dostępny bez problemów
25.05.2024 - dostępny bez problemów
24.04.2024 - dostępny bez problemów
24.04.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Super są te koziołki . Kiedys widzialem jak sie trykaja . Tym razem sie nie udalo , ale bedzie jeszcze nie jedna okazja zobaczyc. Symbol Poznania . Znaczek w IT łatwo dostepny na wierzchu , od razu tzuca sie w oczy po wejsciu . Miła obsługa. Dużo pamiątek . Nie dziwi mnie
ze ten punkt ma wziecie , akurat duzo turystow bylo jak zajrzalem .
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Święto 11.11 , a ZT dostępny w otwartym IT, brawo...
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 997
Znaczek dostępny w cenie 8 zł.Koziołki oglądaliśmy ponad głowami innych z okien Muzeum Rogala.
 
Jaroslav Liszkowsky- Przewodnik Sudecki
Jaroslav Liszkowsky- Przewodnik Sudecki
Obsługa turystyczna
Bardzo miłe Panie w IT duża wiedza o regionu i mieście, stosunkowo dobre zaopatrzenie w drobiazgi pamiątkowo turystyczne Polecam
 
VUVA
VUVA
ZT-997
Informacja Turystyczna na majówkę była otwarta i dało się zakupić znaczek i do dziennika przebić pieczątkę. Cena: 8 zł
Poznańskie koziołki punktualnie o godzinie 12:00 każdego dnia ;)
 
Radzioactive
997
Znaczek zakupiony w IT na poznańskim rynku. Poznańskie koziołki to chyba najbardziej znany symbol stolicy Wielkopolski. Fajnie, że doczekały się własnego znaczka.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Informacji Turystycznej na Rynku.
Dobrze wyeksponowany od wejścia rzuca się w oczy.
Na trykające koziołki się spóźniliśmy ale nic straconego. Kiedyś już je oglądałam, a że nie mam pozostałych Znaczków to okazji będzie jeszcze co niemiara.
Bardzo lubię Poznań więc wrócę tam gdy zrobi się ciepłej i otworzą muzea.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Koziołki
ZT dostępny bez problemu w Informacji Turystycznej na rynku. Czynne 7 dni w tygodniu do 18 więc problemu z zakupem nie ma.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 997
Fajnie, że jeden z symboli Poznania doczekał się swojego ZT. Może to dobry pomysł na serię znaczków z symbolami kolejnych polskich miast?
Znaczek dostępny bez problemu w IT przy rynku, w standardowej cenie 8 zł.
 
Turysta
997 - Poznańskie koziołki
Znaczek dostępny bez problemu w Informacji Turystycznej w cenie 8 złotych. Są dobrze wyeksponowane. Do tego pieczątka.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.997
Dla mieszkańców Poznania, takich jak my, wycieczka na koziołki to dobry pomysł na spędzenie niedzielnego przedpołudnia. Można by rzecz, że to tradycja. Dla wszystkich przyjezdnych polecamy poświęcić te 10 minut na trykające koziołki, a potem ruszyć na dalszy podbój Poznania. Poznań ma sporo do zaoferowania, o tym możemy Was zapewnić. Znaczki dostępne bez problemu w IT przy rynku w cenie 8 zł. Wystawione w widocznym miejscu, a ratuszowa pieczątka do kompletu.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 997
Tak i oto symbol Poznania doczekał się swojego Znaczka Turystycznego. Znaczek jest sprzedawany w Informacji Turystycznej na rynku są tam zachwyceni Znaczkiem Turystycznymi i tą ideą turystyczną.
 
M
Koziołki
Wzruszyłem się.
 
Zygmunt
Lutek 53
ZT
Znaczki powinny być sprzedawane w jednym miejscu a nie tak jak teraz jest że prawie każdy w innym miejscu!!! przychodzisz a tam okazuje się że znaczka brak albo nieczynne i odchodzi się z kwitkiem!
 
Hubert A.
Hubert
Re: ZT
Idea znaczków jest taka, że poza nielicznymi przypadkami są sprzedawane w miejscach, których dotyczą. Turysta zwiedza takie miejsce po czym jako pamiątkę może sobie zakupić znaczek. Znaczek ma za zadanie pokazać turyście ciekawe miejsca, przyciągnąć go do muzeum lub podobnego miejsca. Sprzedaż znaczków w jednym punkcie mija się z celem i jest wbrew zasadom idei. Oczywiście jest wiele miejsc, gdzie prowadzona jest sprzedaż kilku znaczków, ale ma to związek tylko i wyłącznie z tym, że akurat te miejsca nie posiadają innego miejsca sprzedaży lub np. danej atrakcji nie można zwiedzać.
 
Turysta
997 - Poznańskie koziołki
Mieszkam w Poznaniu od lat, bardzo sie cieszę że Poznańskie Koziołki w końcu doczekały sie znaczka. Także nie moge się doczekać, jakie miejsce będzie posiadało Znaczek Turystyczny nr 1000.
 
Turysta
Re: 997 - Poznańskie koziołki
Mam tez nadzieję, ze inne obiekty zasługujące na ZT w Poznaniu także doczekają sie znaczka. Miejscem sprzedaży mogłaby być IT na Rynku. Według mnie na znaczek zasługuję: Kościół Farny, Muzeum Archeologiczne oraz Jezioro Strzeszyńskie. Pzdr