Na dzień dzisiejszy w Polsce są 852 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 852 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 747 Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy

GPS: 53.123314 18.001599

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 747 Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy

"Przechodzący przez rzekę" zawitał do Bydgoszczy 1 maja 2004 roku dla upamiętnienia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Autorem tej niezwykłej rzeźby jest Jerzy Kędziora. Fenomenem rzeźby jest fakt, iż umieszczono ją nad Brdą na linie rozpiętej pomiędzy brzegami.Tajemnica tkwi w przeniesieniu środka ciężkości poniżej poziomu liny. Dzięki temu rzeźba utrzymuje równowagę. "Przechodzącemu" towarzyszy jaskółka, w języku niemieckim jaskółka to schwalbe. A Szwalbe to nazwisko założyciela Filharmonii Pomorskiej, wybitnego bydgoszczanina. Rzeźbę można podziwiać w centrum miasta z mostu im. Sulimy Kamińskiego.


Miejsca sprzedaży:
Bydgoskie Centrum Informacji, ul. Batorego 2 (wejście ul. Niedźwiedzia 1), Bydgoszcz

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 747 Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 747 Przechodzący przez rzekę w Bydgoszczy

21.07.2019 - dostępny bez problemów
20.07.2019 - dostępny bez problemów
14.06.2019 - dostępny bez problemów
04.05.2019 - dostępny bez problemów
02.05.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

jerzy kinas
jerzy kinas
Znaczek dostępny w informacji turystycznej zostaliśmy wyposażeni w duży zasób wiedzy i materiałów o Bydgoszczy przez bardzo kompetentnego Pana. A że bylo to w dniu 15 - lecia wejścia Polski do UNII EUROPEJSKIEJ to braliśmy udział w imprezach odbywających się z tej okazji
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.747
Można powiedzieć, że rzeźba ta jest symbolem miasta. Spotykamy się z nią spacerując wzdłuż Brdy, nieopodal spichrzy, które też zostały uwiecznione na ZT. "Przechodzący przez rzekę" to po prostu must see w Bydgoszczy. A gdyby ktoś szukał miejsca do posilenia to zaraz obok znajduje się restauracja "Pizza i gitara" - obłędna pizza, lepszej nie jedliśmy, póki co, a i ceny bardzo przystępne, biorąc pod uwagę, że wszystkie składniki są włoskie. Znaczek oczywiście dostępny bez problemu w cenie 7 zł w centrum informacji i tam również można przybić pieczątkę z wizerunkiem rzeźby.