Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 747 "Przechodzący przez rzekę" w Bydgoszczy

GPS: 53.123314 18.001599

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 747 "Przechodzący przez rzekę" w Bydgoszczy

"Przechodzący przez rzekę" zawitał do Bydgoszczy 1 maja 2004 roku dla upamiętnienia wejścia Polski do Unii Europejskiej. Autorem tej niezwykłej rzeźby jest Jerzy Kędziora. Fenomenem rzeźby jest fakt, iż umieszczono ją nad Brdą na linie rozpiętej pomiędzy brzegami.Tajemnica tkwi w przeniesieniu środka ciężkości poniżej poziomu liny. Dzięki temu rzeźba utrzymuje równowagę. "Przechodzącemu" towarzyszy jaskółka, w języku niemieckim jaskółka to schwalbe. A Szwalbe to nazwisko założyciela Filharmonii Pomorskiej, wybitnego bydgoszczanina. Rzeźbę można podziwiać w centrum miasta z mostu im. Sulimy Kamińskiego.


Miejsca sprzedaży:
> Bydgoskie Centrum Informacji, ul. Batorego 2 (wejście ul. Niedźwiedzia 1), Bydgoszcz

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 747 "Przechodzący przez rzekę" w Bydgoszczy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 747 "Przechodzący przez rzekę" w Bydgoszczy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 747 "Przechodzący przez rzekę" w Bydgoszczy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 747 "Przechodzący przez rzekę" w Bydgoszczy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 747 "Przechodzący przez rzekę" w Bydgoszczy
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 747 "Przechodzący przez rzekę" w Bydgoszczy

03.05.2024 - dostępny bez problemów
30.04.2024 - dostępny bez problemów
27.04.2024 - dostępny bez problemów
01.02.2024 - dostępny bez problemów
31.01.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ireneusz
Przechodzący przez rzekę
Znaczki dostępne w informacji turystycznej ul. Niedźwiedzia.
 
Hubert A.
Hubert
Wisząca rzeźba
Ta instalacja jest obowiązkowym punktem na turystycznej mapie miasta, ale nie jedyną tego typu rzeźbą. Spacerując po Wyspie Młyńskiej można podobnych postaci, wiszących nad lustrem wody, zobaczyć więcej. Znaczek oczywiście dostępny w IT.
 
jacek
jacek
747
Brak znaczka - wykupiony
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Bydgoszcz
Wszystkie znaczki z Bydgoszczy dostępne w Bydgoskim Centrum Informacji. Czynne 7 dni w tygodniu nawet teraz po sezonie. Oczywiście wszystkie muzea zamknięte więc pozostaje jedynie spacer po mieście i obejrzenie wszystkiego z zewnątrz. Wizyta w muzeach musi poczekać na lepsze czasy.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Bydgoskim Centrum Informacji w standardowej cenie.

Znana rzeźba wisząca nad rzeką. W tle Spichrze. Wszystko w malowniczym otoczeniu.
Przepiękny widok na rzekę.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Przechodzący
Znaczek do nabycia bez problemu w Informacji Turystycznej na Rynku. Rzeźbę przechodzącego też bez problemu znajdziecie. A dodatkowych smaczków można poszukać samemu. Gwarantuję iż w Bydgoszczy można znaleźć również rzeźbę samego Pana Szwalbe (porównajcie twarze!).'Przechodzący" trzyma w ręku strzały, przez ramię ma przewieszone sandały - co stanowi nawiązanie do innej rzeźby stanowiącej symbol miasta - Łuczniczki - też do znalezienia! :-)
 
Radzioactive
ZT
Efektowna rzeźba, umieszczona w dość nietypowym miejscu. Przechodząc w pośpiechu można ją nawet przeoczyć :) Znaczek dostępny tak jak wszystkie inne z Bydgoszczy - w Bydgoskim Centrum Informacji.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 747.
Znaczek dostępny w standardowej cenie w Bydgoskim Centrum Informacji.
Tak, jak napisali Marta i Michał, to jeden z kilku, moim zdaniem, symboli miasta i obowiązkowy punkt podczas zwiedzania Bydgoszczy. Nic więcej nie trzeba dodawać...
 
jerzy kinas
jerzy kinas
Znaczek dostępny w informacji turystycznej zostaliśmy wyposażeni w duży zasób wiedzy i materiałów o Bydgoszczy przez bardzo kompetentnego Pana. A że bylo to w dniu 15 - lecia wejścia Polski do UNII EUROPEJSKIEJ to braliśmy udział w imprezach odbywających się z tej okazji
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.747
Można powiedzieć, że rzeźba ta jest symbolem miasta. Spotykamy się z nią spacerując wzdłuż Brdy, nieopodal spichrzy, które też zostały uwiecznione na ZT. "Przechodzący przez rzekę" to po prostu must see w Bydgoszczy. A gdyby ktoś szukał miejsca do posilenia to zaraz obok znajduje się restauracja "Pizza i gitara" - obłędna pizza, lepszej nie jedliśmy, póki co, a i ceny bardzo przystępne, biorąc pod uwagę, że wszystkie składniki są włoskie. Znaczek oczywiście dostępny bez problemu w cenie 7 zł w centrum informacji i tam również można przybić pieczątkę z wizerunkiem rzeźby.