Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 991 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 991 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 941 Ratusz miejski w Działdowie

GPS: 53.233018 20.178948

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 941 Ratusz miejski w Działdowie

Malowniczy, działdowski budynek ratuszowy, swą historią sięga XIV wieku. Współcześnie, mieści on w sobie jedną z dwóch wystaw Muzeum Pogranicza w Działdowie, nazwaną: Interaktywną wystawą państwa Zakonu Krzyżackiego. Ekspozycja niemalże w całości poświęcona jest historii Zakonu Najświętszej Marii Panny Domu Niemieckiego w Jerozolimie, powstałym w 1190 w Akce. Muzeum składa się z dwóch pięter, pierwsze zawiera w sobie pięć pomieszczeń, które – usytuowane w sposób chronologiczny – sukcesywnie odkrywają przed zwiedzającymi ekspansję Zakonu. Od jego początków w Jerozolimie, pobytu na Węgrzech, po kolonizację ziem pruskich, aż do stopniowego jego upadku. Po dużej dawce historycznej wiedzy, należy udać się na poddasze. Znajdują się tu stanowiska do zajęć praktycznych: poszukiwanie „skarbów” w basenie z piłkami, interaktywne zdjęcia z epoki średniowiecza czy komiksy na ekranach dotykowych.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Pogranicza w Działdowie (ratusz) pl. Mickiewicza 43, Działdowo


05.06.2020 - dostępny bez problemów
30.05.2020 - dostępny bez problemów
22.05.2020 - dostępny bez problemów
20.05.2020 - dostępny bez problemów
16.05.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Ratusz
Nic dodać, nic ująć opisom poniżej, ale muszę dodać od siebie że natrafiłem na niewielkie trudności jeżeli chodzi o zwiedzanie, bo okazało się że maja przerwę od godz. 13.00, a ja się spóźniłem o 5 min. Jednak miły pan który przebywał w "kasie" umożliwił mi zwiedzenie muzeum oraz zakup znaczków turystycznych. Dziękuje mu za to. Warto odwiedzić to muzeum.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Bardzo ciekawe, w pełni multimedialne muzeum. Eksponatów niewiele ale za to dużo filmów, animacji itp. Lokalizacja też ciekawa, ratusz bardzo ładny i w przyjemnym otoczeniu. W kasie dostępne oba działdowskie ZT.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 941
Znaczek w cenie 8,00 zł, dostępny w kasie muzeum w Ratuszu. Zarówno Interaktywna Wystawa Państwa Zakonnego (Ratusz) jak i Muzeum Pogranicza (zamek) zawiera ciekawe materiały
 
Grzegorz Kaczmarczyk
941
Zarówno muzeum w siedzibie ratusza jak i w zamku interaktywne, interesujące . Znaczki w cenie 8 zł dostępne tylko w kasie biletowej znajdującej się w ratuszu. Przychylna obsługa i ciekawe ekspozycje są wielka zachętą do kolejnej wizyty w tym miejsca. Swoją droga w pobliżu ratusza znajduje się najstarszy kościół w Działdowie pw. Krzyża Świetego, który tez może być kandydatem na znaczek turystyczny.