Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 1055 Ratusz miejski w Gąbinie

GPS: 52.397793 19.735296

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1055 Ratusz miejski w Gąbinie

Miejski ratusz w Gąbinie został wybudowany w 1824 roku. Budowlę zaprojektował Jakub Kubicki – znany polski architekt - projektant m.in. warszawskiego Belwederu. Obiekt powstał w duchu klasycystycznym. Ratusz został wzniesiony na planie prostokąta. Posiada ryzalit z attyką oraz czterospadowy dach. Nad oknami znajdują się półkoliste arkady i zdobienia. W fasadzie od strony rynku wyraźnie widoczna wnęka z balkonem na wysokości pierwszego piętra. Druga z fasad od strony kościoła posiada wnękę ujętą między kolumnami jońskimi. Murowany ratusz zastąpił wcześniejszy, drewniany budynek, wybudowany na środku Starego Rynku w drugiej połowie XVII w. Mimo prawie dwustu lat, nadal pełni rolę siedziby lokalnej administracji samorządowej. Budynek znajduje się przy wschodniej pierzei miejskiego rynku.


Miejsca sprzedaży:
> Miejsko-Gminny Ośrodek Kultury w Gąbinie, ul. Aleja Jana Pawła II 16, Gąbin

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1055 Ratusz miejski w Gąbinie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 1055 Ratusz miejski w Gąbinie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 1055 Ratusz miejski w Gąbinie

19.05.2024 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
16.05.2023 - dostępny bez problemów
06.05.2023 - dostępny bez problemów
05.01.2023 - dostępny bez problemów
20.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
Zt 1055
Znaczki zakupione u Pana Wiesława. Miasteczko bardzo spokojne. Nie zauroczyło mnie, ale to kwestia gustu oczywiście :)
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek nie jest dostępny jak w podpisie w ośrodku kultury, ani jak podali pracownicy w urzędzie, tylko trzeba od razu dzwonić do Pana Wiesława. Posiada on komplet 4 ZT z okolicy za 8 zł każdy.
 
Robert Gadomski
GADZIOR
Podziękowania
Dziękuję panu Panie Wiesławie za szybki kontakt telefoniczny i miłą pogawędkę na miejscu w Gąbinie. Komplet znaczków kupiony plus Joker. Pozdrawiam
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
Wieslaw
Dzięki panu Wiesławowi zdobyliśmy komplet znaczków,za co serdecznie dziękujemy.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1055
Ratusz miejski w Gąbinie. Po przeczytaniu wpisów pod tym ZT już wiedzę na temat tego miejsca miałem a i trochę szczęścia też się przydało. Budynek można obejrzeć zewnątrz ponieważ nadal pełni role, do której go pobudowano. Tu specjalnie na ZT nie liczyłem, bo mimo wcześniejszy prób zadzwonienia do Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Gąbinie
ul. Aleja Jana Pawła II 16 tel. 24 277-10-30 godziny pracy:
poniedziałek - piątek 12: 00 - 20: 00 nie udało mi się dodzwonić. I tu również pomoc Pana Wiesława była ni zbędna tel. 785 519 074. Dziękuję. cena standard
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Trzeba się o niego postarać
Podczas mojej piątkowej wycieczki do tego uroczego miasteczka MGOK okazało się całkowicie zamknięte bez podania jakiejkolwiek informacji na temat powodu zamknięcia.
Na szczęście udało mi się dotrzeć do osoby, która całkowicie bezinteresownie rozprowadza Znaczki Turystyczne z okolicy Gąbina. Jest to p. Wiesław tel. 785 519 074 - cena Znaczka 8 zł.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Gąbin
Znaczek dostępny bez problemu w MGOK, który jest trochę ukryty za budynkami zespołu szkół. Niestety możliwość zakupu tylko w dni robocze. Ratusz położony jest przy dawnym rynku miejskim. Ciekawostką jest to, że ma dwie reprezentacyjne fasady - jedną od strony rynku, drugą od głównej drogi Warszawa - Płock.