Na dzień dzisiejszy w Polsce są 743 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 743 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie

GPS: 52.085203 15.625966

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie

Dokładna data budowy ratusza w Sulechowie nie jest znana. Przypuszcza sie, że budynek powstał na początku XIV wieku. Pierwszy ratusz był małym drewnianym budynkiem, dopiero po tym jak spłonął w pożarze miasta w 1557 roku, na jego miejscu wybudowano murowany renesansowy, dwukondygnacyjny gmach zaopatrzony w dwie wieże. Mniejsza z dzwonem, za pomocą którego wzywano posiedzenia rady miasta, czy ogłaszano alarmy, natomiast druga, wyższa o przekroju ośmioboku. Po raz drugi ratusz spłonął w roku 1633, w czasie trwania wojny trzydziestoletniej. Z powodu braku funduszy, długi czas budynek nie był odbudowywany i stan jego pogarszał się z każdym rokiem. W 1670 roku na dużej wieży zamontowano wahadłowy zegar, zaś na wierzchołku zawieszono sygnalizacyjny dzwon. Gruntownej przebudowy ratusz doczekał się w II połowie XIX wieku. Zlikwidowano wówczas dwuspadowy dach, dobudowując trzecią kondygnację i zlikwidowano liczne przybudówki. W czasie II wojny światowej budynek uległ uszkodzeniu, jednak już w 1945 roku został uporządkowany i zaczął działać w nim Urząd Miejski. Na przełomie lat 60 -70 ubiegłego wieku, przy kolejnym remoncie, wzmocniono wieżę ratuszową, na której zamontowano nowy hełm, a w kilku miejscach odsłonięto fragmenty gotyckich murów. W 2009 roku ratusz zyskał nową elewację i podświetlenie budynku, a w roku 2013 został zrewitalizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Do chwili obecnej budynek jest siedzibą Urzędu Miejskiego.


Miejsca sprzedaży:
Sulechowski Dom Kultury, Aleja Wielkopolska 3, Sulechów (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie

26.10.2018 - dostępny bez problemów
20.10.2018 - dostępny bez problemów
14.10.2018 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
13.10.2018 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
11.10.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Z nastawieniem na brak możliwości zakupu znaczka w sobotę w SULECHOWIE podjeżdżamy pod Zamek celem zrobienia fotki a tu niespodzianka zamek otwarty ZT Nr 668 669 670 ładnie wyeksponowane w gablocie i miła pani która nam je sprzedała plus kartki plus ładna pieczątka no i na koniec za komplet 3 ZT CENA DALEJ 20 ZŁOTYCH.Zostało tylko udać się pod Ratusz i Bramę Krośnieńską zrobienie fotek i sukces pełny.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.668
Sobota po 16: 00 na wyludnionym rynku okazały ratusz. Obejrzany do dokoła. Ruszam dalej prawie pustymi uliczkami gdzie tylko turyści od czasu do czasu robią zdjęcia. Sobotnio niedzielny turysta, jakim jestem nie ma szans na kupienie Znaczków Turystycznych dobrze się jednak stało, że są tu ZT, bo miasto jest ładne i warto tu przyjechać, ale na razie nie zawsze dostać. Znaczek Turystyczny
 
Krzykos
Krzykos
ZT 668
Znaczki do nabycia w Sulechowskim Domu Kultury, przy zakupie kompletu 3 sztuk, cena wynosi 20 zł. Na drzwiach widoczna znaczkowa naklejka.
Warto zobaczyć interesujący architektonicznie budynek ratusza.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.668
Każdy z trzech znaczków z Sulechowa jest niepowtarzalny i pokazuje kawał historii tego miasta. Ale mimo wszystko mamy ogromny problem z Sulechowem i chyba trafia on na listę miast, które po raz kolejny odwiedzimy jedynie z przymusu. Są ciekawe miejsca, zabytki, ale to razem nie tworzy żadnej spójnej całości. Nie ma choćby śladu tablic, informatorów, krótkich wzmianek o miejscach, budynkach. Tak jakby nikt nie zakładał, że do Sulechowa może trafić turysta zainteresowany tym miejscem. Sam ratusz jest piękny i warto na dłużej zawiesić na nim oko. Ale tylko na nim, bo w zestawieniu z otoczeniem dużo stracił w naszych oczach. Znaczek w weekend nie do zdobycia, a więc obeszliśmy się smakiem - byliśmy nastawieni na taki scenariusz. Nastawiając się na brak znaczka, liczyliśmy na rekompensatę w postaci fajnych wspomnień turystycznych. A tu ani znaczka ani wspomnień z Sulechowa.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Wszystkie trzy znaczki z Sulechowa można kupić w Domu Kultury. Cały komplet w cenie że zniżką 20zł. Dostępna również pieczątka. Panie zajmujące się sprzedażą bardzo sympatyczne. Ryneczek z ratuszem ciekawy, warto się przespacerować i obejrzeć.
 
Robert Salwowski
Bobik
Ratusz
Ładny budynek, postawiony na pięknym placu. Byłem też w środku - robi wrażenie kubatura
 
Zygmunt Stasiak
Lutek 53
ZT
Dostępny bez problemów Jedyne co to że miejscowi nie znają swojego miasta i wysyłają w inny kierunek!!!