Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie

GPS: 52.085203 15.625966

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie

Dokładna data budowy ratusza w Sulechowie nie jest znana. Przypuszcza się, że budynek powstał na początku XIV wieku. Pierwszy ratusz był małym drewnianym budynkiem, dopiero po tym jak spłonął w pożarze miasta w 1557 roku, na jego miejscu wybudowano murowany renesansowy, dwukondygnacyjny gmach zaopatrzony w dwie wieże. Mniejsza z dzwonem, za pomocą którego wzywano posiedzenia rady miasta, czy ogłaszano alarmy, natomiast druga, wyższa o przekroju ośmioboku. Po raz drugi ratusz spłonął w roku 1633, w czasie trwania wojny trzydziestoletniej. Z powodu braku funduszy, długi czas budynek nie był odbudowywany i stan jego pogarszał się z każdym rokiem. W 1670 roku na dużej wieży zamontowano wahadłowy zegar, zaś na wierzchołku zawieszono sygnalizacyjny dzwon. Gruntownej przebudowy ratusz doczekał się w II połowie XIX wieku. Zlikwidowano wówczas dwuspadowy dach, dobudowując trzecią kondygnację i zlikwidowano liczne przybudówki. W czasie II wojny światowej budynek uległ uszkodzeniu, jednak już w 1945 roku został uporządkowany i zaczął działać w nim Urząd Miejski. Na przełomie lat 60 -70 ubiegłego wieku, przy kolejnym remoncie, wzmocniono wieżę ratuszową, na której zamontowano nowy hełm, a w kilku miejscach odsłonięto fragmenty gotyckich murów. W 2009 roku ratusz zyskał nową elewację i podświetlenie budynku, a w roku 2013 został zrewitalizowany w ramach projektu współfinansowanego przez Unię Europejską. Do chwili obecnej budynek jest siedzibą Urzędu Miejskiego.


Miejsca sprzedaży:
> Sulechowski Dom Kultury, Aleja Wielkopolska 3, Sulechów (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 668 Ratusz Miejski w Sulechowie

06.09.2023 - dostępny bez problemów
22.05.2023 - dostępny bez problemów
08.02.2023 - dostępny bez problemów
16.01.2023 - dostępny bez problemów
06.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ewa
No.668
Wszystkie trzy znaczki dostępne za 20,00PLN. Przy okazji zakupu drewnianych krążków można wzbogacić swoją kolekcję pieczątek o stemple z Sulechowa. Obsługa turystyczna na najwyższym poziomie - zostałam poinformowana o wszystkich ciekawych miejscach miasta i wyszłam obdarowana w materiały informacyjne o mieście i okolicach.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 668
Znaczek dostępny w pokoju nr 15 na pierwszym piętrze. Komplet 3 ZT kosztuje 20 zł
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Tak jak napisał mój przedmówca:
-Trzeba zadzwonić dzwonkiem w Domu Kultury
-komplet 3 ZT kosztuje 20 zł
-Płatność tylko gotówką

Ratusz to okazały budynek górujący nad resztą zabudowy. Wieża byłaby idealnym punktem widokowym. Może kiedyś?
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Trzy znaczki z Sulechowa dostępne w cenie 20 zł za komplet. Należy zadzwonić dzwonkiem przy drzwiach wejściowych i pani z Domu Kultury otworzy.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
Miła obsługa
Pomimo zawirowań z koronawirusem i zamknięcia Domu Kultury do odwołania, po moim telefonie Pani sprzedała mi znaczki ;-)
Polecam, bardzo ładne miasto, miłe podejście do turystów.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Ratusz
Ładny, duży ratusz z wysoką wieżą. Przydałby się punkt widokowy. Niestety wrażenie psują zapakowane wszędzie samochody. ZT (wszystkie 3) kupione w domu kultury.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Ratusz ladny , jednak to chyba jedyny pozytywny aspekt , bo cala okolica niezbyt za ciekawa . Malutkie centrum . Warto wspomnieć o pięknym kościele ledwie 2 kroki od ratusza .
 
Hubert A.
Hubert
ratusz
Można się zachwycać nad bryłą ratusza itd., ale no właśnie ale... Może jestem inny, ale kurcze fajnej fotki nie można zrobić, bo wszędzie auta, ratusz oblepiony parkingami. No jest atrakcja, ale jakaś taka niedostępna. Szkoda, bo chciałem piękną fotkę sulechowskiego ratusza mieć dla siebie na przyszłość, do wspomnień. Cóż, może kiedyś się to jeszcze uda.
 
Marek Gieniusz
Vilku
Weekendowo
Niestety nie dla weekendowych turystów znaczki, przydałby się alternatywny punkt dystrybucji..
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Wszystkie 3 znaczki ze Sulechowa dostępne bez problemu.Przemiła pani w domu kultury daje rabat za zakup wszystkich :) W ratuszu można uzyskać pamiątkowa pieczątkę z okazji 700-lecia Sulechowa.
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Z nastawieniem na brak możliwości zakupu znaczka w sobotę w SULECHOWIE podjeżdżamy pod Zamek celem zrobienia fotki a tu niespodzianka zamek otwarty ZT Nr 668 669 670 ładnie wyeksponowane w gablocie i miła pani która nam je sprzedała plus kartki plus ładna pieczątka no i na koniec za komplet 3 ZT CENA DALEJ 20 ZŁOTYCH.Zostało tylko udać się pod Ratusz i Bramę Krośnieńską zrobienie fotek i sukces pełny.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.668
Sobota po 16: 00 na wyludnionym rynku okazały ratusz. Obejrzany do dokoła. Ruszam dalej prawie pustymi uliczkami gdzie tylko turyści od czasu do czasu robią zdjęcia. Sobotnio niedzielny turysta, jakim jestem nie ma szans na kupienie Znaczków Turystycznych dobrze się jednak stało, że są tu ZT, bo miasto jest ładne i warto tu przyjechać, ale na razie nie zawsze dostać. Znaczek Turystyczny
 
Krzykos
Krzykos
ZT 668
Znaczki do nabycia w Sulechowskim Domu Kultury, przy zakupie kompletu 3 sztuk, cena wynosi 20 zł. Na drzwiach widoczna znaczkowa naklejka.
Warto zobaczyć interesujący architektonicznie budynek ratusza.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.668
Każdy z trzech znaczków z Sulechowa jest niepowtarzalny i pokazuje kawał historii tego miasta. Ale mimo wszystko mamy ogromny problem z Sulechowem i chyba trafia on na listę miast, które po raz kolejny odwiedzimy jedynie z przymusu. Są ciekawe miejsca, zabytki, ale to razem nie tworzy żadnej spójnej całości. Nie ma choćby śladu tablic, informatorów, krótkich wzmianek o miejscach, budynkach. Tak jakby nikt nie zakładał, że do Sulechowa może trafić turysta zainteresowany tym miejscem. Sam ratusz jest piękny i warto na dłużej zawiesić na nim oko. Ale tylko na nim, bo w zestawieniu z otoczeniem dużo stracił w naszych oczach. Znaczek w weekend nie do zdobycia, a więc obeszliśmy się smakiem - byliśmy nastawieni na taki scenariusz. Nastawiając się na brak znaczka, liczyliśmy na rekompensatę w postaci fajnych wspomnień turystycznych. A tu ani znaczka ani wspomnień z Sulechowa.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Wszystkie trzy znaczki z Sulechowa można kupić w Domu Kultury. Cały komplet w cenie że zniżką 20zł. Dostępna również pieczątka. Panie zajmujące się sprzedażą bardzo sympatyczne. Ryneczek z ratuszem ciekawy, warto się przespacerować i obejrzeć.
 
Robert Salwowski
Bobik
Ratusz
Ładny budynek, postawiony na pięknym placu. Byłem też w środku - robi wrażenie kubatura
 
Zygmunt Stasiak
Lutek 53
ZT
Dostępny bez problemów Jedyne co to że miejscowi nie znają swojego miasta i wysyłają w inny kierunek!!!