Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 425 Ratusz na Rynku Starego Miasta w Bolesławcu

GPS: 51.262968 15.564825

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 425 Ratusz na Rynku Starego Miasta w Bolesławcu

Ratusz w Bolesławcu to zabytkowy budynek mieszczący się na bolesławieckim rynku, barokowy z gotyckimi elementami wieży i wnętrz, wzniesiony w roku 1535. Rynek w Bolesławcu otoczony barokowymi w większości kamienicami o bogatym wystroju. Najstarsza, północna część budowli, powstała pod koniec XV w., wzniesiona przez grupę murarzy i kamieniarzy z pogranicza saksońsko-łużyckiego. W latach 1525-1535, kiedy prace budowlane przy ratuszu prowadził zgorzelecki architekt Wendel Roskopf, powstała Sala Ślubów z dekoracyjnym sklepieniem cyrklowym, wzorowanym na królewskiej sali Władysławowskiej na Hradczanach w Pradze. W latach 1776-81 cały budynek przebudowano w stylu barokowym. Pod koniec XIX w., po wyburzeniu otaczających ratusz kramów i straganów, w południową i wschodnią elewację wmurowano renesansowe portale, przeniesione z rynkowych kamienic.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Pl. M. J. Piłsudskiego 1c, Bolesławiec
> Punkt Informacji Turystycznej, ul. Rynek 19/21, Bolesławiec

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 425 Ratusz na Rynku Starego Miasta w Bolesławcu
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 425 Ratusz na Rynku Starego Miasta w Bolesławcu
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 425 Ratusz na Rynku Starego Miasta w Bolesławcu
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 425 Ratusz na Rynku Starego Miasta w Bolesławcu
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 425 Ratusz na Rynku Starego Miasta w Bolesławcu

04.09.2023 - dostępny bez problemów
03.08.2023 - dostępny z małymi problemami
18.07.2023 - dostępny bez problemów
10.06.2023 - dostępny bez problemów
11.03.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

VUVA
VUVA
Pieczątkowy Raj =)
Jedne z tych miast od których nie oczekujesz, że będzie aż tak dobrze =)
Dużo obiektów do zwiedzania (muzea są otwarte), dużo znaczków (mam nadzieje, że jeszcze będą) i bardzo duuużo pieczątek! W IT 14 pieczątek!!! + jeszcze muzea i kilka obiektów które teraz są zamknięci (pytać o tym w IT)!
W muzeach są znaczki + w IT. W IT jakiś znaczek (nie pamiętam dokładnie jaki) kupiliśmy już ostatni. Ale w innych miejscach są.
NA stronie jest podano, tylko jedne miejsce sprzedaży. Tak naprawdę, to można ten znaczek kupić jeszcze w IT i w muzeach Ceramiki.
Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki --- w niedzielę był zamknięty. Jak on teraz działa - niema informacji.

Ratusz i kamienicy na Rynku są przepiękne. Widać że miasto dba o swój wygląd i bardzo mi to się podoba =)
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Wyprawa po znaczki
Bolesławiec naprawdę warto odwiedzić. Piękny rynek. Duży zastrzyk znaczków. Dużo punktów sprzedaży znaczków i wszystkie czynne. W Informacji Turystycznej kupiłem 4 znaczki bo 2 pozostałe się skończyły, ale Pani powiedziała że oba Muzea mają napewno pozostałe 2 i tka było. Także z Bolesławca wracam z kompletem znaczków.


Ratusz bardzo ładny. Pięknie komponuje się w rynek o którym wspomniałem wyżej. Super, że budyneczki dookoła rynku są odrestaurowane i pomalowane na każdy inny kolor
 
Edward Mączyński
Edam
Ratusz
Miasto godne 6 znaczków.Zarezerwować minimum 6godzin na zwiedzanie bo atrakcji moc.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
425
Świeżo odnowiony, przepiękny rynek, a na nim m.in. widowiskowy ratusz.
Polecam.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
Grzegorz Kaczmarczyk
425
Ratusz pięknie zachowany, zresztą jak cudownie wyeksponowane kamieniczki w Rynku. Wspaniałe miejsce żeby odpocząć a nawet posilić się bowiem wokół sporo restauracji. Ja trafiłem na uroczystość z okazji Święta Flagi. Znaczki można zakupić w standardowej cenie w Informacji Turystycznej.
 
Roman Binder
borsuk
Ratusz
Piękny ratusz ozdoba rynku, który jest w sąsiedztwie bazyliki.
 
Robert Salwowski
Bobik
Ratusz
Typowy dla tego regionu. Wart zobaczenia
 
Piotr Laskowski
Piotr Laskowski
ZT 425
Znaczek bez problemów dostępny w punkcie IT w cenie 7 zł
 
Hubert A.
Hubert
ZT 425
Piękny rynek i jego otoczenie. Ratusz może jakoś specjalnie się nie wyróżnia, ale w tym otoczeniu prezentuje się wyśmienicie. Warto na chwilę usiąść na ławeczce i wczuć się w rytm tego miasta. Nie wiem, może mi się wydaje, ale ludzie tutaj żyją chyba ciut wolniej.
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
Ratusz
Znaczek dostępny. W punkcie IT jest również sklep z ceramiką. Młoda dama, która obsługuje, jest bardzo miła i obeznana w idei ZT. Co jakiś czas odwiedza stronę ZT i sprawdza jakie nowości się pojawiają.
 
Krzysztof Czupryński jczupryn
jczupryn
Dostępność znaczków w Bolesławcu
Niestety punkt informacji turystycznej w Bolesławcu jest zamknięty. Udało mi się porozmawiać z jednym z pracowników ośrodka kultury i dowiedziałem się, że osoba, która tam pracowała zwolniła się. Obecnie trwa proces rekrutacyjny i nie wiadomo, kiedy punkt będzie ponownie czynny.
 
Michał
montana21
Bolesławiec
Znaczki z kościołem, ratuszem i wiaduktem dostępne i zdobyte w IT w BOK-u. Wszystko bez problemów. Znaczki w cenie standardowej, czyli 7 zł.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 425
ZT w standardowej cenie, dostępny w IT. Bardzo ładna starówka, którą trzeba zobaczyć!
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
rynek
Bolesławiec ma bardzo ładne stare miasto a rynek to istne cudo. Znaczek kupiony w IT.
 
Danuta Świątek
Dana
ratusz
Ratusz bardzo ładny, są dwie ładne pieczątki w sekretariacie a w Wydziale Promocji Miasta można dostać przewodnik. Tam też dowiedziałam się, że planuje się likwidację IT w dotychczasowym miejscu, a przeniesienie takowej na Rynek! ZT w IT za 7zł. IT od sierpnia we wtorki i niedziele nieczynna, w pozostałe dni tygodnia 10-17.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Rynek w Bolesławcu bardzo ładny, idealnie utrzymany. W Ratuszu można zdobyć ciekawą pieczątkę.
 
JAMNik
ZT nr 425
Znaczek dostępny w Punkcie Informacji Turystyczne, dobrze wyeksponowany. Cena 7 zł. oprócz znaczka z ratuszem, dostępny również ZT nr 426 i 427.
 
Rapid_P_P
Punkt sprzedaży

Zadeklarowane godziny otwarcia, nie zgadzają się z rzeczywistymi. Polecam wcześniej zadzwonić i zapytać czy ktoś raczy tam być.
 
ROBAS
ratusz
znaczek dostepny bez problemu w informacji turystycznej za 7zl