Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 641 Ratusz w Bolkowie

GPS: 50.922233 16.100557

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie

Ratusz w Bolkowie to klasycystyczny budynek wzniesiony najprawdopodobniej w końcu XIV wieku i odbudowany w 1670 roku po pożarze, który zniszczył pierwotny ratusz blisko 40 lat wcześniej. Ratusz rozbudowano w 1828 roku nadając mu obecną klasycystyczną formę zaprojektowaną przez Christiana Gotlieba Hedemanna z Kamiennej Góry, a rok później na wieży ratuszowej zainstalowano nowy zegar. Ratusz wzniesiony został na planie czworoboku. Posiada wejście od frontu i wieżę w tylnej części. Podstawa wieży jest czworokątna, natomiast nad tarasem widokowym posiada przekrój ośmioboczny. Wieża zwieńczona jest hełmem z latarnią, nad którą znajduje się iglica z kulą i chorągiewką. Pozostała część ratusza nakryta jest dachem mansardowym z kilkoma lukarnami. Wejście od ratusza zdobi dwukolumnowy portyk podtrzymujący balkon. Od 1956 roku bolkowski ratusz figuruje w rejestrze zabytków, a obecnie jest siedzibą władz miejskich.


Miejsca sprzedaży:
> TYMCZASOWO ZNACZEK MOŻLIWY DO OTRZYMANIA TYLKO DROGĄ KORESPONDENCYJNĄ NA PODSTAWIE DOWODU POBYTU!!!

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 641 Ratusz w Bolkowie

04.06.2023 - znaczek niedostępny
26.09.2022 - znaczek niedostępny
25.09.2022 - znaczek niedostępny
02.07.2022 - znaczek niedostępny
29.05.2022 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Jaroslav Liszkowsky- Przewodnik Sudecki
Jaroslav Liszkowsky- Przewodnik Sudecki
opinia
Panienka w gospodzie nie miała pojęcia o co chodzi
 
Rafał
Rafał
No. 641 Ratusz w Bolkowie
Znaczek niedostępny w restauracji jak i w składziku. Z uzyskanych informacji wynika, że już dawno nie zajmują się jego sprzedażą co Panie zgłaszały w Centrali ZT.
 
Marcin Głuszak
Guszy
ZT
W dniu 13.06.20121 w restauracji dostępny był tylko znaczek ZT-762 Zamek Świny (w dużej ilości, 2x długość stojaczka), natomiast niedostępny żaden ze znaczków Bolkowa - 433,641,642
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Restauracji Arkady ok. 100m od zamku w Bolkowie.

To miejsce było sporym zaskoczeniem.
Zazwyczaj to ratusz jest zadbaną wymuskaną perełką a dookoła jest ok albo i nie. Tu jest na odwrót: deptak odnowiony, zadbane klomby z kwiatami i ławeczki. A sam ratusz woła o renowację.
I chyba coś się zaczyna dziać bo wieża była zabezpieczona siatką.
 
Andrzej Szafrański
Aszki
641
Ratusz piękny i kolorowy. Świeżo odnowiony. W kwiaciarni ZT ratusza i kościoła. Dla zamków zabrakło, a nie czekaliśmy na otwarcie restauracji (od 12.00).
 
Andrzej Masiel
andrex
ZT Bolków
znaczki dostępne w restauracji Arkady, kwiaciarnia nieczynna do 27.07
 
VUVA
VUVA
TZ 641
Byliśmy w Bolkowie - 02.04.2019.
W sklepiku z kwiatami cena standardowa - 7 zł.
Na placu przed ratuszem teraz prowadzą duży remont. Powinno być bardzo pięknie jak skończą :)
Pieczątki ratuszu jak i samego miasta niestety nie istnieje jeszcze. Byłem w oddziale promocji miasta w Ratuszu, mają tylko nagłówek.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Rynek
Ładny choć mocno zaniedbany ratusz. Na rynku coś się dzieje, stoi trochę maszyn i coś kopią więc pewnie zaczęła się zapowiadana rewitalizacja. Kwiaciarnia nieczynna do końca lutego. ZT dostępne bez problemu w restauracji.
 
Paula Schöninger
Paula Schöninger
Bolków
Znaczki dostępne bez problemu w restauracji, nawet o godzinie 20.00 :)
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Niestety nie udało mi się zdobyć znaczka, ale to jeszcze można by jakoś przeboleć. Składzik zamknięty, a powinien być otwarty według opisu. Żadnej informacji na drzwiach, bo i po co. Wybrałam się więc do restauracji. Tam trafiłam na bardzo miłego Pana i tak od słowa do słowa dowiedziałam się, że sprzedawane tam znaczki, to była tylko uprzejmość właścicieli w stosunku do pani ze składziku, a nie oficjalne drugie miejsce sprzedaży. Niestety restauracja dostawała tylko niewielką ilość znaczków według uznania pani z kwiaciarni. Zostały jedynie z zamku. Okazało się też, że pani po wyprzedaniu pierwszej partii podobno nie zamówiła następnej, bo poza sezonem się nie sprzedadzą. Znaczków z Ratusza i Kościoła na dzień dzisiejszy w Bolkowie nie ma. Pan z restauracji zadzwonił nawet do pośredniczki, która dostarczała mu znaczki i właśnie od niej się o tym dowiedział. Jeśli taka jest prawda, to takie miejsca nie powinno być punktem sprzedaży. Na pocieszenie mogę dodać jedynie, że w restauracji można się napić dobrego czeskiego piwa. Właściciele powiedzieli też, że chętnie sami zajęliby się oficjalną sprzedażą ZT, zwłaszcza, że mają jeszcze drugą restaurację w innej części miasta. Były by więc od razu dwa punkty sprzedaży i tym razem nie tylko w sezonie letnim.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Ratusz
W rynku znajduje się tablica informująca, że bolkowski rynek zostanie poddany rewitalizacji. Odnowione będą klomby, ławeczki, studnia, nasadzone kwiaty. Może i ratusz odzyska przy okazji blask. A kamieniczki ciekawe, z podcieniami i schodkami kojarzące się (tylko troszeczkę) z jeleniogórską starówką i ulicą Floriańską w Gdańsku.
Znaczek dostępny w kwiaciarni i w restauracji.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 641
Stojak ze znaczkami widoczny w kwiaciarni, cena standardowa.
Zgadzam się z opinią Huberta - ratusz, po renowacji, tylko zyskałby na wyglądzie. Przy rynku, oprócz ciekawych kamieniczek, można również obejrzeć kilka interesujących obiektów.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 641
Ratusz zdecydowanie ciekawszy jest na zewnątrz, chociaż odbił się na nim ząb czasu. Środek mało ciekawy :-) Warto jednak odwiedzając to miejsce luknać troszkę na bolkowski rynek, któy także posiada kilka architektonicznych perełek. Znaczek oczywiście w cenie 7 zł, w kwiaciarni.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Ratusz w Bolkowie
Znaczek kupiony w kwiaciarni. Bardzo miła Pani, która od pierwszego spojrzenia rozpoznaje Znaczkowych Turystów! :-)
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
ZT Ratusz w Bolkowie
Ratusz dość mocno zniszczony jeśli chodzi o elewację. Ale warto przyjechać :)
 
Roman Binder
borsuk
Ratusz
Kwiaciarnia do 2 lipca nieczynna, ZT dostępny w restauracji.