Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 675 Ratusz w Brodnicy

GPS: 53.256162 19.402887

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 675 Ratusz w Brodnicy

Ratusz w Brodnicy został wybudowany w końcu XIV wieku. Jego pozostałości znajdują się w północnej pierzei trójkątnego rynku i są obudowane zabudową o charakterze mieszkalno – usługowym. Na pozostałe fragmenty dawnego ratusza składa się ośmioboczna wieża nakryta ośmiopołaciowym dachem namiotowym, krytym dachówką. Wieża posiada na najwyższej kondygnacji tarczę zegarową. We wnętrzu ratuszowej wieży zawieszone są dwa dzwony. Jeden pochodzi  z 1553, a drugi z 1554 roku i na pewno starszy z nich, a prawdopodobnie oba ufundował starosta brodnicki Rafał Działyński herbu Ogończyk. Poniżej wieży znajdują się widoczne fragmenty gotyckiego szczytu podzielonego lizenami i ozdobionego blendami. W latach 1598-1646 budynek ratusza służył m.in. jako siedziba zboru ewangelickiego. W 1631 roku podczas pożaru miasta budynek uległ częściowemu spaleniu. Podobno był później nieznacznie wyremontowany i pełnił funkcje mieszkalne. Pewnym natomiast jest, że w połowie XIX wieku został ostatecznie rozebrany, a jedyne co zachowało się ze starego ratusza to widoczne do dzisiaj wieża i część szczytu. 


Miejsca sprzedaży:
> Niezależna Informacja Turystyczna (w podwórzu), ul. gen. J.Hallera 13, Brodnica (czynna pn. - pt. od 9:00 do 17:00) W razie problemów z dostępnością kontakt pod nr tel. 660 172 103

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 675 Ratusz w Brodnicy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 675 Ratusz w Brodnicy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 675 Ratusz w Brodnicy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 675 Ratusz w Brodnicy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 675 Ratusz w Brodnicy

20.07.2023 - dostępny bez problemów
18.07.2023 - dostępny bez problemów
09.06.2023 - dostępny bez problemów
27.05.2023 - dostępny bez problemów
02.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ireneusz Kraków
Ireneusz Kraków
ZT 675
Znaczek kosztuje 12 zł. i trzeba dzwonić.
 
Mirosław Maziarz
Mirosław Maziarz
ZT 675
Znaczek dostępny bez problemu. Pan po telefonie specjalnie pofatygował się żeby nam otworzyć i sprzedać znaczki. Brodnica jest małym miasteczkiem po którym przespacerowaliśmy się a następnie udaliśmy się nad jeziora gdzie zrobioną ekstra kładkę podświetlaną w nocy super
 
Agata Wdowiarz
inesa
miła niespodzianka
Pomimo, że to była sobota, po wykonanym telefonie, przyszedł miły Pan, który sprzedał nam ZT i inne fajne pamiątki ze sklepiku, który był zamknięty.
 
Radzioactive
675
Dość nietypowy budynek ratusza na jeszcze bardziej nietypowym (trójkątnym) rynku. Trzeba jednak przyznać, że całość prezentuje się całkiem estetycznie. Znaczek dostępny bez problemu wraz z innymi, po rozmowie telefonicznej z gospodarzem IT.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Brodnica
Nieduże miasteczko z wieloma obiektami wartymi zobaczenia! Znaczek do kupienia w Niezależnej Informacji Turystycznej - to nieduży antykwariat w podwórzu. My byliśmy w niedzielę - więc było zamknięte. Zadzwoniliśmy jednak pod wskazany numer telefonu i po chwili miły Pan specjalnie dla nas otworzył podwoje. Wszystkie Znaczki z Brodnicy są dostępne! Dziękujemy!!!
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 675
Brodnica piękne miasto jak i okolice. Znaczek dostępny bez problemów w PIT po ówczesnym kontakcie telefonicznym.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Niestety ZT niedostępne.
I choć kartka na drzwiach głosiła, że NIT otwarta we wtorki i czwartki od 10 do 17 a my byliśmy we wtorek o 10:30 to "pocałowaliśmy klamkę".
Po kilku próbach dodzwonienia się usłyszeliśmy, że otwarte będzie w środę.
Super.
Specjalnie wzięłam dzień urlopu na wtorek, żeby jeszcze zajrzeć do Brodnicy a Pan mi wyjeżdża ze środą. Troszkę niepoważne traktowanie turysty. Nie wszyscy mają całe tygodnie wolne żeby czekać na otwarcie punktów sprzedaży.
Totalne rozczarowanie

Ratusz, choć przechodziłam obok niego, nie rzucił mi się w oczy :o
Na zdjęciach wygląda bardziej okazałe. A jednak ta zabytkowa wieża z zegarem wystająca z odświeżonego żółtego budynku ma swój urok.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 675
Zawsze jak jestem w Brodnicy to wzrok przykuwa wieża ratusza na tle zrewalizowanego starego miasta wygląda wspaniale. Znaczek dostępny w NIT domofon numer 4 noclegi cena 7 zł
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
ZT
Dzięki uprzejmości obsługi hostelu znaczki można kupić również poza godzinami pracy IT. Na domofonie jest już opis gdzie dzwonić. A i nr telefonu można wypatrzeć przez zamknięte drzwi na reklamie w korytarzu.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
675
Mimo niedzieli znaczki nabyte .Podziękowania za milą obsługę .
 
gregkac
675
Ratusz bardzo reprezentatywny. Znaczki w informacji turystycznej w podziemiach która jest otwarta od poniedziałku do piątku od 9 do 17. Ja zadzwoniłem pod numer podany na stronie hostelu i pan który odebrał zorganizował osobę która po 10 minutach zaopatrzyła mnie w znaczki w cenie 7 zl