Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 803 Ratusz w Grodzisku Wielkopolskim

GPS: 52.223527 16.365415

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 803 Ratusz w Grodzisku Wielkopolskim

Ratusz w Grodzisku Wielkopolskim usytuowany jest pośrodku Starego Rynku. Trzykondygnacyjny budynek z połowy XIX wieku mieści się w samym sercu najstarszej części miasta.  Potężny dwupiętrowy ratusz przyciąga nie tylko zewnętrznymi walorami, ale także bogatą architekturą wnętrza, która stawia  go w rzędzie najbardziej reprezentacyjnych gmachów samorządowych w regionie. Ratusz został uszkodzony podczas nalotu hitlerowskich bombowców w dniu wyzwolenia miasta 27 stycznia 1945 roku i odbudowany dwa lata później. Kolejny, generalny remont przeprowadzono w latach 1996-1998. Budynek otrzymał wówczas wieżyczkę, która dopełnia jego wyglądu. Od tego czasu, każdego dnia, w samo południe, z ratusza rozbrzmiewa hejnał miasta, skomponowany przez dawnego kapelmistrza Grodziskiej Orkiestry Dętej Stanisława Słowińskiego. Życie miasta od niepamiętnych czasów skupiało się wokół ratusza. To tutaj rajcowie, członkowie cechów omawiali swoje sprawy. Corocznie odbywały się wybory władz miejskich. Dziś, ratusz miejski jest siedzibą władz samorządowych gminy.


Miejsca sprzedaży:
Gminne Centrum Informacji, ul. Przemysłowa 7/1, Grodzisk Wielkopolski


18.06.2019 - dostępny bez problemów
14.06.2019 - dostępny bez problemów
13.06.2019 - dostępny bez problemów
07.05.2019 - dostępny bez problemów
02.05.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Hubert A.
Hubert
Grodzisk
Jadąc do Mosiny postanowiliśmy nieco zboczyć z drogi i odwiedzić Grodzisk Wielkopolski. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od dworca i szlakiem powstańców wielkopolskich dotarliśmy do Gminnego Punktu Informacji. Zastaliśmy tam bardzo miłego i pomocnego pana, który wskazał nam kilka ciekawych miejsc, poratował ulotkami i oczywiście sprzedał miejscowe znaczki turystyczne. A później udaliśmy się na dalsze zwiedzanie miasta, którego jednym z punktów był właśnie ratusz. W pobliżu rynku znajdziecie kilka ciekawych obiektów. Warto zerknąć do grodziskich kościołów, a piwoszy na pewno zainteresują zabudowania browaru. Fakt nie wszystkie obiekty da się zwiedzić, ale i tak jak na tak niepozorne miasteczko można w Grodzisku spędzić ładnych kilka godzin.
 
Skała
Ratusz
Dzięki Robertowi miastu i Centrali ZT mamy krążek z Grodziskim Ratuszem super a wogóle to bardzo ładne czyste miasto
 
Robert Salwowski
Bobik
Re: Ratusz
Oj tam, oj tam - przede wszystkim dzięki burmistrzowi i sprawnemu działowi promocji Grodziska Wielkopolskiego. A jeśli chodzi o miasto, to skarżąc się ze Skałą - jest super
 
Robert Salwowski
Bobik
Ratusz
Piękny budynek w pięknym miejscu. Warto zobaczyć, wejść do środka bo tam tez robi wrażenie. Gratuluję Grodziskowi, znalezienia się na mapie znaczków turystycznych.