Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 754 Ratusz w Jarocinie

GPS: 51.972345 17.501552

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 754 Ratusz w Jarocinie

Jarociński ratusz, będący wizytówką miasta, jako jeden z nielicznych w Wielkopolsce posiada arkadowe podcienia. Stojący na środku rynku obiekt jest budynkiem o dwóch kondygnacjach, wzniesionym na planie kwadratu. Stanął tu staraniem dziedzica Franciszka Radolińskiego w latach 1799-1804. Obecna budowla różni się zasadniczo od tej pierwotnej. W ratuszu mieściły się dawniej pomieszczenia izby policyjnej, sądowej, szynk, więzienie, szkoła, czy nawet protestancka kaplica. Dziś znajdują się tu Biblioteka Publiczna, Jarocińskie Centrum Informacji o Regionie, Muzeum Regionalne oraz Urząd Stanu Cywilnego. Swoją siedzibę ma tu również Rada Miejska.


Miejsca sprzedaży:
> Spichlerz Polskiego Rocka, ul. Poznańska 2, Skwer Wielkopolskich Rytmów Młodych, Jarocin
> Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Jarocin, Kamienica Kultury, ul. Rynek 17, Jarocin
> Muzeum Regionalne w Jarocinie, ul. Park 3, Jarocin (czynne wt.-pt. 8-16, sob.-niedz. 14-18)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 754 Ratusz w Jarocinie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 754 Ratusz w Jarocinie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 754 Ratusz w Jarocinie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 754 Ratusz w Jarocinie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 754 Ratusz w Jarocinie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 754 Ratusz w Jarocinie

16.07.2023 - dostępny bez problemów
27.05.2023 - dostępny bez problemów
04.05.2023 - dostępny bez problemów
16.10.2022 - dostępny bez problemów
24.08.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 754 Ratusz w Jarocinie
Obecnie rynek jest remontowany-brukowany ale obok jest też ładny kościół a co jakiś czas rzucają się w oczy sporych rozmiarów ścienne malowidła związane z muzyką.
 
Hanna Piekut - Stanisławska
Hanna
Jarocin
cudowni pracownicy, znaczki dostepne bez problemów... chwilowo rynek rozkopany.. wedrówki głównie piesze ale warto Zarówno muzeum jak i jeszcze nie oznaczkowane miejsca warte obejrzenia
 
Danuta Świątek
Dana
Jarocin
Znaczki (po 7 zł) kupiłam w Muzeum mieszczącym się w Ratuszu. W niedzielę muzeum czynne jest 14-18, no i jest za darmo! Dostałam na pamiątkę ładny bilet i foldery.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Znaczki z Jarocina kupiłem w Spichlerzu Polskiego Rocka. W Ratuszu były wyeksponowane w gablotce przy wejściu do biblioteki. W niedzielę niedostępne.
 
Hubert A.
Hubert
Muzeum w Jarocinie
W muzeum byłem wcześniej dwukrotnie, a dziś po raz kolejny z dziećmi. I choć muzeum należy raczej do grona niewielkich, to ja za każdym razem odkrywam tu coś nowego, czego nie dostrzegłem wcześniej. Do biletu dodawany jest drukowany przewodnik, z którego wyczytamy wszystko to co najważniejsze, a jeśli jeszcze będą jakieś wątpliwości to z pewnością z pomocą przyjdą pracownicy muzeum, którzy są bardzo przyjemnie nastawieni do znaczkowych turystów. A po zwiedzeniu głównej sali warto jeszcze pospacerować po korytarzy, gdzie znajdziecie kilka innych eksponatów, zdjęcia i działający mechanizm ratuszowego zegara.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Jarocin
Ciekawe muzeum z sympatyczną obsługą. Można zapoznać się z historią miasta i regionu. Warto zajrzeć również do punktu IT w bibliotece w podcieniach ratusza. Można dostać i kupić materiały na temat miasta oraz suweniry.
 
Robert Salwowski
Bobik
Ratusz
W ratuszu fajne muzeum z trzema wystawami. Pierwsza stała o dziejach tego regionu od najdawniejszych prehistorycznych lat. Druga wystawa dotyczyła Powstania Wielkopolskiego, gdzie duża rolę odgrywa pierwszy dowódca powstania generał Taczak - dlaczego akurat on, przekonajcie się sami. Polecam bardzo miła obsługa muzeum. Widać, że pasjonaci a turyści są dla nich radością a nie problemem
 
Michał Barański
Michał Barański
ZT
Znaczek dostępny zarówno w ratuszu, jak i w Spichlerzu Polskiego Rocka.
 
Skała
Ratusz
Oglądając z zewnątrz Ratusz warto wejść do Muzeum i zwiedzić ekspozycje byłem dzisiaj polecam. Skała