Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 819 Ratusz w Kargowej

GPS: 52.071010 15.861525

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej

Budynek ratusza w Kargowej to obiekt zabytkowy z pierwszej połowy XVIII wieku usytuowany w centralnym punkcie rynku miasta, w granicach zabytkowego zespołu urbanistyczno-krajobrazowego. Na mocy decyzji z 30 maja 1965 roku został wpisany do rejestru zabytków. W wyniku pożaru w 1885 roku uległ zniszczeniu. Swój obecny kształt zawdzięcza odbudowie, w obecnej formie charakterystyczny typ eklektycznej architektury połowy XIX w. o cechach klasycyzmu i neogotyku. Ratusz zbudowany jest na oryginalnym późnorenesansowym założeniu z XVII w.  Na frontowej ścianie została wmurowana tablica upamiętniająca wydarzenie, dzięki któremu Kargowa przeszła do historii jako jedyne miasto zachodniej Rzeczypospolitej, w którym stawiono zbrojny opór wkraczającym w  1793 roku wojskom pruskim. Obecnie w ratuszu mieści się  siedziba władz samorządowych.


Miejsca sprzedaży:
> Mediateka w Kargowej, ul. Słodowej 2, (czynna pn., wt., śr., pt. 8:00-16:00, czw., 10:00 - 16:00)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej

27.05.2024 - dostępny bez problemów
18.05.2023 - dostępny bez problemów
08.02.2023 - dostępny bez problemów
31.08.2022 - dostępny bez problemów
27.06.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Ratusz w Kargowej
Znaczek do kupienia w Mediatece.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Ratusz w Kargowej odwiedziliśmy zimową porą, kiedy Mediateka, w której ZT można kupić, była zamknięta.
Jednak teraz, pod koniec maja akurat byliśmy w pobliżu. Szybki telefon do biblioteki - otwarta, więc podjechaliśmy po krążek.
Płatność tylko gotówką!
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Ratusz obejrzeliśmy z zewnątrz.
Niestety w obecnym czasie Mediateka jest zamknięta więc Znaczek wpisuję na listę do zamówienia. Rynek malutki ale całe miasteczko nawet zadbane. Mają zdolnych artystów i mnóstwo ładnych murali.
Na wielu widnieje znany polski aktor - Marcin Kozłowski. Pochodził właśnie z Kargowej.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Kargowa
Ładny ryneczek z ciekawym ratuszem. Trochę klimat psuje to, że położony przy głównej, ruchliwej drodze. Warto też przejść się kawałek dalej do parku obejrzeć pałac. W kiepskim stanie i tylko zza płotu ale i tak ładnie się prezentuje. ZT bez problemu w mediatece, fajne godziny otwarcia, nie trzeba się spieszyć.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 819
Warto obejrzeć Ratusz z zewnątrz i pospacerować po rynku. Miasteczko po zakończeniu godzin urzędowania ratusz nagle zamiera. Cena ZT 7 zł do nabycia w Mediatece w dniach pracy Ratusza do godziny 17:00
 
Robert Salwowski
Bobik
Ratusz
Długo się nie mogłem wybrać do znanego mi wcześniej obiektu, ale wreszcie się udało. Ratusz jest naprawdę ładnym budynkiem. Warto przejść spacerkiem się Wokół niego. Jeśli będzie ie w godzinach pracy urzędu, to wejdźcie do środka, bo wnętrza są też ciekawe.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 819
Ratusz usytuowany na ładnym rynku. Dzięki zamontowanym w ścianie budynku tablicom, możemy dowiedzieć się o bohaterach Ziemi Kargowskiej.
Warto zobaczyć ratusz i pospacerować po rynku.
 
Rafał
Rafał
Ratusz w Kargowej
Obiekt i znaczek - bez uwag.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
W mediatece znaczki sa widoczne na wierzchu , widać je od razu po wejściu . Bez problemu udało się nabyc u milej pani sprzedającej . Sam budynek ratusza choć niewielki , prezentuje się ciekawie , warto się tam zatrzymać w okolicy .
 
Hubert A.
Hubert
Ratusz w Kargowej
Ktoś honor znaczkomaniaków ratować musi, a że byłem jednym z pierwszych zdobywców tego znaczka to wezmę to na siebie :-) Co prawda byliśmy w Kargowej tylko przejazdem, ale w tym krótkim czasie udało się parę ciekawych obiektów zobaczyć. Nas zatrzymały tutejsze miejsca przypominające o powstaniu Wielkopolskim, a że na ratuszu znajduje się temu wydarzeniu poświęcona tablica, to nie mogliśmy pominąć tej ważnej budowli. Przy okazji tu i ówdzie udało się troszkę wiedzy nt. ratusza zaczerpnąć. Miasto zwiedzaliśmy w niedzielę, więc ratusz obejrzeliśmy tylko z zewnątrz. Warto też przy okazji zobaczyć miejscowy pałac z zabytkowym parkiem i troszkę pospacerować po samym centrum miasteczka. Na pewno jeszcze kiedyś tu wrócimy, a może będzie okazja, aby wtedy zwiedzić ratusz od środka.