Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 859 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 859 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 819 Ratusz w Kargowej

GPS: 52.071010 15.861525

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej

Budynek ratusza w Kargowej to obiekt zabytkowy z pierwszej połowy XVIII wieku usytuowany w centralnym punkcie rynku miasta, w granicach zabytkowego zespołu urbanistyczno-krajobrazowego. Na mocy decyzji z 30 maja 1965 roku został wpisany do rejestru zabytków. W wyniku pożaru w 1885 roku uległ zniszczeniu. Swój obecny kształt zawdzięcza odbudowie, w obecnej formie charakterystyczny typ eklektycznej architektury połowy XIX w. o cechach klasycyzmu i neogotyku. Ratusz zbudowany jest na oryginalnym późnorenesansowym założeniu z XVII w.  Na frontowej ścianie została wmurowana tablica upamiętniająca wydarzenie, dzięki któremu Kargowa przeszła do historii jako jedyne miasto zachodniej Rzeczypospolitej, w którym stawiono zbrojny opór wkraczającym w  1793 roku wojskom pruskim. Obecnie w ratuszu mieści się  siedziba władz samorządowych.


Miejsca sprzedaży:
Mediateka w Kargowej, ul. Słodowej 2, (W okresie wakacyjnym, mediateka czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-16:00)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 819 Ratusz w Kargowej

24.07.2019 - dostępny bez problemów
16.07.2019 - dostępny bez problemów
08.07.2019 - dostępny bez problemów
11.06.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Rafał
Rafał
Ratusz w Kargowej
Obiekt i znaczek - bez uwag.
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
W mediatece znaczki sa widoczne na wierzchu , widać je od razu po wejściu . Bez problemu udało się nabyc u milej pani sprzedającej . Sam budynek ratusza choć niewielki , prezentuje się ciekawie , warto się tam zatrzymać w okolicy .
 
Hubert A.
Hubert
Ratusz w Kargowej
Ktoś honor znaczkomaniaków ratować musi, a że byłem jednym z pierwszych zdobywców tego znaczka to wezmę to na siebie :-) Co prawda byliśmy w Kargowej tylko przejazdem, ale w tym krótkim czasie udało się parę ciekawych obiektów zobaczyć. Nas zatrzymały tutejsze miejsca przypominające o powstaniu Wielkopolskim, a że na ratuszu znajduje się temu wydarzeniu poświęcona tablica, to nie mogliśmy pominąć tej ważnej budowli. Przy okazji tu i ówdzie udało się troszkę wiedzy nt. ratusza zaczerpnąć. Miasto zwiedzaliśmy w niedzielę, więc ratusz obejrzeliśmy tylko z zewnątrz. Warto też przy okazji zobaczyć miejscowy pałac z zabytkowym parkiem i troszkę pospacerować po samym centrum miasteczka. Na pewno jeszcze kiedyś tu wrócimy, a może będzie okazja, aby wtedy zwiedzić ratusz od środka.