Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 1102 Ratusz w Obrzycku

GPS: 52.708066 16.526916

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1102 Ratusz w Obrzycku

Obrzycko, miasto w pow. szamotulskim, malowniczo położone na lewym brzegu rzeki Warty, przy ujściu do niej Samy, ok. 12 km na północny zachód od Szamotuł. Pośrodku, w centralnym punkcie rynku, o formie trapezu usytuowany został ratusz, fasadą zwrócony ku zachodowi. Wokół rynku rozlokowana zabudowa mieszkalna pochodząca z XIX i początku XX wieku. Budowa pierwszego ratusza miała miejsce ok. połowy XVII w. W 1739 r. został on zniszczony przez pożar, podobnie jak większość miasta. W 1757 r. wybudowano obecny murowany ratusz, który w połowie XIX w. zamieniony został przez Prusaków na spichlerz. Murowany ratusz pokryty jest dwuspadowym dachem. Od zachodu znajduje się wieża z  herbem Nałęczów-Raczyńskich i mottem Vitam impendere vero w kartuszu. Szczyt wieży zakończony czterospadowym dachem z iglicą. Obecnie ratusz ponownie pełni funkcję siedziby władz samorządowych Miasta Obrzycko.


Miejsca sprzedaży:
> Sklep Monika, ul. Rynek 13, Obrzycko


11.10.2023 - dostępny bez problemów
09.09.2023 - dostępny bez problemów
11.07.2023 - dostępny bez problemów
01.06.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Ratusz
Przyjemny rynek z ciekawym ratuszem. Warto również przejść się na drugą stronę Warty obejrzeć pałac Raczyńskich. Dobre miejsce na kolejny znaczek. ZT dostępny w sklepie na rynku.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
Re: Wizyta
bo kupuje dla całej grupy
 
Daniel Onyszk
Guliwer
Wizyta
Miejsce fajne
Cena stardowowa
Co do miejsc w pobliżu jest wiele wartych ZT
Wkurzylo mnie tylko, że jeden z kolekcjonerów kupił kilkanaście znaczków(z ścisłej czołówki) i to było już 5 lub 6 miejsce gdzie powtórzył ten sam numer.
 
Skała
Niespodzianka
Okazuje się że pomysł na grafikę Ratusza na Znaczku Turystycznym trafiony. Pani Monika powiedziała, że dobrze sprzedają się te znaczki. Do kupienia w cenie 8PLN w sklepie Monika, Rynek 13
 
Hubert A.
Hubert
Obrzycko
Znaczek oczywiście dostępny, a Obrzycko to bardzo ciekawe miasto. My przy okazji którejś już z rzędu wizyty, tym razem postanowiliśmy zwiedzić również inne obiekty. Jako drogowskaz proponujemy ulotkę TriNO, gdzie pięknie zaznaczono najważniejsze obiekty. A dalej to już trzeba poszukać w sieci, poczytać na tablicach w mieście, a jak traficie do Obrzycka to zajrzyjcie do Ratusza, jakieś materiały na pewno się znajdą. Bardzo się cieszymy, że kolejne miejsce w okolicy doczekało się swojego znaczka. Mamy nadzieję, że to nie koniec, bo w samym Obrzycku i okolicach potencjalnych miejsc znaczkowych jest więcej.