Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 576 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 576 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 412 Ratusz w Rawiczu

GPS: 51.609202 16.858026

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 412 Ratusz w Rawiczu

Pierwszy drewniany ratusz w Rawiczu został wybudowany krótko po tym, jak w 1638 r. król Władysław IV wydał akt lokacyjny Rawicza, który wybudowany został przez Adama Olbrachta Przyjemskiego na tzw. surowym korzeniu. Ratusz spłonął jednak podczas potopu szwedzkiego. Fundamenty pod nowy ratusz położono w roku 1683, ale dalsze prace budowlane rozpoczęto dopiero po roku 1753. W 1783 na ratuszu dzięki burmistrzowi Krystianowi Styeglerowi zainstalowano pierwszy w Polsce piorunochron. Początkowo w budynku ratusza oprócz magistratu znajdowała się także komora celna z wagą miejską, a także posterunek straży oraz areszt. Władze miejskie urzędowały w ratuszu do lat 70. XX wieku, kiedy to w 1974 roku w budynku urządzono Muzeum Ziemi Rawickiej. Budynek ratusza został wybudowany w stylu barokowym, na planie prostokąta. Pokryty jest mansardowym dachem z lukarnami doświetlającymi poddasze. Po środku dachu znajduje się czworoboczna wieżyczka z zegarem, zwieńczona blaszanym hełmem. Wewnątrz ratusza zachowały się sklepienia kolebkowe z lunetami, natomiast na zewnątrz nad portalem wejściowym umieszczono kartusz z herbami właścicieli Rawicza, a po przeciwnej stronie budynku kartusz z herbem Rawicza.


Miejsca sprzedaży:
Urząd Miejski Gminy Rawicz, ul. J. Piłsudskiego 21, Rawicz
Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rawiczu – restauracja, ul. Spokojna 1a, Rawicz
Muzeum Ziemi Rawickiej, Ratusz, ul. Rynek 1, Rawicz, UWAGA: W związku z remontem biuro Muzeum Ziemi Rawickiej jest czynne od poniedziałku do piątku. ZT można więc kupić tylko w tych dniach w godz: 9-15.


10.08.2017 - dostępny bez problemów
14.07.2017 - dostępny bez problemów
28.06.2017 - dostępny bez problemów
20.06.2017 - dostępny bez problemów
17.06.2017 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek zakupiony w kasie Urzędu Miasta. Znaczki wystawione za szybą, cena 7zł. W OSiR nikt nic nie wie o znaczkach, ani w restauracji, ani w biurze. Więc na razie znaczki do zdobycia tylko od poniedziałku do piątku do godz. 15-tej.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Ratusz w Rawiczu
Znaczek na chwilę obecną dostępny już jest w kasie Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz, ul. J. Piłsudskiego 21, a w pokoju nr 3 w Biurze Promocji i Komunikacji Społecznej - pieczątka.
Jak tylko pojawi się w innych miejscach dam znać.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Ratusz w Rawiczu - aktualizacja
Znaczek dostępny jest również w Muzeum Ziemi Rawickiej w Ratuszu ;)
 
Leszek Zabdyr Leszek
Leszek
Rawicz
Dostępny w kasie Urzędu Miejskiego Gminy Rawicz i Muzeum Ziemi Rawickiej od 20 czerwca br.
 
Mirek Czekała
mczek
Jeszcze czekamy :-)
miła Pani nie ukrywaną emocją rzekła "wiemy, czekamy " ... dostawa w drodze ...