Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 945 Ratusz w Wołowie

GPS: 51.336352 16.648268

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 945 Ratusz w Wołowie

Ratusz w Wołowie jest następcą ratusza, który powstał w drugiej połowie XV w. Ratusz został przebudowany w latach 1689 i 1767. W 1819 roku dobudowano do niego główny odwach mieszczący wartownię.  Kolejny raz rozbudowano ratusz na początku XX wieku. W 1945 roku budowla uległa całkowitemu spaleniu. Budynek jednak zrekonstruowano w latach 1958-1962 i do czasów obecnych pełni on funkcje administracyjne. Główne wejście do ratusza ozdobione jest barokowym portalem z kartuszem. Do wejścia prowadzą dwubiegowe schody na szczycie których znajduje się figura św. Jana Nepomucena z 1723 roku. W części piwnicznej oraz na parterze budynku zachowały się sklepienia krzyżowo-żebrowe. Południową elewację ratusza zdobią herby książęce Piastów legnicko-brzesko-wołowskich z końca XVII w. Południowo-zachodnia część ratusza to dawny budynek wagi miejskiej. Do budynku tego i głównej bryły ratusza przylega wieża ratuszowa, dołem o przekroju kwadratowym, wyżej ośmioboczna. Wieża nakryta jest blaszanym, cebulastym hełmem zwieńczonym latarnią. Ratusz w Wołowie jest siedzibą Urzędu Miejskiego.


Miejsca sprzedaży:
> Księgarnia, ul. Rynek 33, Wołów (czynne pn.-pt. 9-17, sob. 10-16)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 945 Ratusz w Wołowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 945 Ratusz w Wołowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 945 Ratusz w Wołowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 945 Ratusz w Wołowie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 945 Ratusz w Wołowie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 945 Ratusz w Wołowie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 945 Ratusz w Wołowie

14.05.2024 - znaczek niedostępny
09.10.2023 - znaczek niedostępny
02.09.2023 - znaczek niedostępny
10.08.2023 - znaczek niedostępny
12.11.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

LESZEK SZYMKOWSKI
LESZEK SZYMKOWSKI
945
..niestety z przykrością muszę stwierdzić,ze ZT 945 w księgarni już nie ma...brak!!!natomiast ZT 927 nadal jest do nabycia.Rynek z ratuszem bardzo ładny,czysto,przyjemnie,ławeczki,opodal mała kafejka pyszną kawą ,lodami,ciastkami....
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Ratusz
Znaczek bez problemu do kupienia w księgarni na Rynku. Ratusz obok. A pyszną kawę piliśmy w kawiarni obok kościoła św. Karola Boromeusza :-)
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Wołów
Ładny ratusz. Rynek też całkiem ładny ale dokładnie taki jakich nie lubię, czyli cały zastawiony samochodami. Do tego martwy - niewiele sklepów, knajpek. Chociaż miasto turystycznie całkiem ciekawe to chyba o turystów specjalnie nie zabiega. Brak informacji turystycznej, tablic z opisami zabytków itp. W księgarni, w której są znaczki, dostałem jedynie darmowy plan miasta z krótkimi opisami. Mimo to warte krótkiej wizyty.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Tyłu odhaczyło ZT a tylko dwie osoby napisały komentarz?
Byście się wstydzili. Nawet zdania nie sklecić...
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Ratusz w Wołowie
Znaczki z Wołowa dostępne w księgarni.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT945
Wybierając się w okresie pandemii na wycieczkę liczyliśmy się z wystąpieniem trudności w dostępie do atrakcji znaczkowych. W tym przypadku nasze przewidywania zostały potwierdzone. Z uwagi na fakt iż budynek ratusza jest siedzibą Urzędu Miejskiego wstęp surowo wzbroniony z uwagi na ochronę przed wirusem. Nie pozostało nam nic innego jak obejrzeć budynek z zewnątrz i nabyć znaczek. Humor poprawiły nam świąteczny wystrój Rynku oraz wizyta w księgarni gdzie poza znaczkami znaleźliśmy bogatą ofertę książek dotyczących zabytków Dolnego Śląska i historii Wołowa.