Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1260
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1260!

No. 1124 Rejsy po Odrze - Statek Laguna

GPS: 51.803774 15.724453

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1124 Rejsy po Odrze - Statek Laguna

Statek pasażerski Laguna pływa w rejonie malowniczej Doliny Środkowej Odry. Środkowe Nadodrze stanowią bogate przyrodniczo tereny Natura 2000, co pozwala turystom, korzystającym z rejsów podziwiać i poznać  niespopularyzowane  dotąd walory tego obszaru. Port macierzysty Laguny leży na 430 km Odry i jest nim położona w południowej części woj. lubuskiego Nowa Sól – miasto, którego  historia i rozwój nierozerwalnie związane są z rzeką Odrą. Na trasie odrzańskiego wycieczkowca znajdują się jeszcze inne miejsca o bogatym dziedzictwie historycznym i kulturowym jak port w Głogowie  i Cigacicach. Statek Laguna może pomieścić ponad 90 pasażerów. Jednostka posiada 2 pokłady: górny - otwarty, słoneczny oraz dolny - zadaszony, z panoramicznymi oknami. Na statku znajduje się mały bar pokładowy wraz z punktem sprzedaży pamiątek oraz zaplecze sanitarne. Jednostka jest dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami oraz do transportu rowerów.

UWAGA! Znaczek dostępny w sezonie turystycznym, który rozpoczyna się 1 kwietnia i trwa do 30 października.


Miejsca sprzedaży:
> Pokład statku Laguna - port w Nowej Soli, Głogowie i Cigacicach (od 1 kwietnia do 30 października)


06.09.2023 - dostępny bez problemów
09.07.2023 - dostępny bez problemów
17.06.2023 - dostępny bez problemów
16.03.2023 - dostępny bez problemów
23.02.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Lucjusz17
ZT
Statek pływa tylko w Głogowie ze względu na niski poziom wody !!! Znaczek do kupienia w Informacji Turystycznej w Porcie po 8 zł
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Znaczek mozna kupic w informacji turystycznej w porcie . Na rejs w koncu sie wybiore w tym sezonie , uwielbiam podroze transportem wodnym , takze jak dla mnie jest to super atrakcja , aby przeplynac sie po odrze .
 
Waldemar Dejnega
dejnegaw
Dostępność
Znaczek można kupić w Informacji Turystycznej, która mieści się w budynku na wprost portu. Byłem ok. 10.00 i bardzo miłe panie sprzedały mi go bez problemu.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
LAGUNA
W styczniu znaczka oczywiście się nie dostanie ale będąc w Nowej Soli nie sposób nie wygospodarować kilku minut na spacer do Portu. Przy nadbrzeżu stoi dumnie Statek Laguna. Pewnie już nie może się doczekać wiosny - to tak jak my!
 
Tomasz Kożuchowski
TomKoz
ZT 1124
Miejsce znaczkowe odwiedziłem 9 czerwca 2022 roku. Z uwagi na niemożliwość zakupu znaczka na miejscu ( rejsy odwołane z uwagi na niski stan wody, IT w porcie zamknięta ), znaczek zamówiłem w Centrali Znaczka Turystycznego w Złotym Stoku.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Wypłynięcie odbyło się z mariny w Głogowie, godzinny rejs po Odrze przy zachodzie słońca, miło... Znaczek dostępny na pokładzie w barze za 8 zł,
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 1124 Rejsy po Odrze - Statek Laguna
Słońce grzeje za mocno. Skutkiem jest to, że wody w Odrze jest za niski poziom. Wielkie podziękowania dla Pani z IT za obsługę i za znaczek.
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT 1124
Statek niestety tego dnia nie pływał ze względu na niski poziom wody w rzece. ZT dostępny z małymi problemami właśnie ze względu na odwołane kursy. O godzinie planowanego ostatniego rejsu udało się porozmawiać z sympatycznym kapitanem, który sprzedał nam ZT. Informacji czy statek pływa należy szukać w informacji turystycznej tel. 531 013 193.