Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1038
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1038!

No. 1022 Rzeźba Jednorożca w Łodzi

GPS: 51.759001 19.458292

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1022 Rzeźba Jednorożca w Łodzi

W październiku 2015 roku u zbiegu ulic Piotrkowskiej i Mickiewicza został oddany do użytku zupełnie nowy przystanek tramwajowy, na którym krzyżuje się połowa łódzkich linii tramwajowych. Konstrukcja przystanku nawiązuje do łódzkiej secesji, ale najbardziej charakterystycznym elementem budowli jest wykonany z membrany, kolorowy dach. Pomimo, że oficjalna nazwa przystanku to Piotrkowska – Centrum, to chyba żaden łodzianin nie używa tej nazwy. Jego najbardziej rozpowszechnioną nazwą jest Stajnia Jednorożców. W pobliżu przystanku, w 2018 roku odsłonięto prawie trzymetrowy pomnik Jednorożca. Postać mitologicznego zwierzęcia sprawia wrażenie jakby rozpływała się w powietrzu, jednocześnie poruszając się przy tym cwałem. Dodaje to rzeźbie dynamiki i pobudza wyobraźnię odbiorcy.


Miejsca sprzedaży:
> Łódzka Informacja Turystyczna, ul. Piotrkowska 28 lok. 2U, Łódź


10.10.2020 - dostępny bez problemów
26.09.2020 - dostępny bez problemów
25.09.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
jednorożec
Trochę nie rozumiem dlaczego akurat ta rzeźba znalazła się na ZT. Moim zdaniem nie jest specjalnie atrakcyjna ani rzucająca się w oczy. Ale może trzeba być mieszkańcem Łodzi żeby zrozumieć jej znaczenie.
 
Marcin
Jednorożec
Pojawił się znaczek, a ja zacząłem się zastanawiać jak to możliwe, że jednorożca nie widziałem kiedy byłem ostatni raz w Łodzi. Czy było to tak dawno temu? Nie. Ale po chwili okazało się, że w tej części miasta byłem, ale przez tłok w tramwaju pewnie nie zerknąłem gdzie trzeba. Tym razem przespacerowałem się koło rzeźby, która jest bardzo interesująca.Znaczek w standardowej cenie 8 zł, w IT. Cieszę się, że wreszcie powstały jakieś znaczki w Łodzi. Mam nadzieję, że to nie koniec.