Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 859 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 859 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim

GPS: 51.407443 19.696578

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrków Trybunalski - kościół Jezuitów pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego w stylu późnego baroku z XVIII w. Wnętrze kościoła bogato zdobione. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Pocieszenia, zwanej Matką Boża Trybunalską (zarys tego obrazu przedstawiono na znaczku). Namalowany w XVI w. przez nieznanego włoskiego artystę. Ofiarowany Trybunałowi Koronnemu w 1580 r. i przez 212 lat towarzyszył sesjom Trybunału. W 1792 r., gdy zaborca zlikwidował Trybunał, obraz zdeponowano w archiwum. W 1829 r. dzięki staraniom Rektora kościoła obraz został odzyskany i przeniesiony do pojezuickiej świątyni. Koronowany uroczyście 26.05.2006 r. w Warszawie przez papieża Benedykta XVI, poświęcenie koron już wcześniej dokonał papież Jan Paweł II. W 2007 r. decyzją Stolicy Apostolskiej Matka Boża Trybunalska została ogłoszona Patronką Polskich Parlamentarzystów.


Miejsca sprzedaży:
Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego, ul. Pijarska 4, Piotrków Trybunalski
Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej , ul. Pijarska 4, Piotrków Trybunalski

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim

10.08.2019 - dostępny z małymi problemami
30.07.2019 - dostępny bez problemów
29.07.2019 - znaczek niedostępny
25.05.2019 - znaczek niedostępny
15.05.2019 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Slawomir Woźniak
Sławek
Pomoc
Można dzwonić 508 248 118
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
ZT 242
Znaczek Cud. Cud ,że go mam. Trzy podane telefony- żaden nie odbiera. Dom zakonny; domofon - to samo. Sanktuarium - zamknięte choć można popatrzeć przez szybę. Trzy próby - jw. I przy czwartym podejściu boczne drzwiczki wejściowe otwierają się - sanktuarium zdobyte. I teraz prosto ,mijamy główny ołtarz, w lewo i zakrystia- otwarte i jest zt 242.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Znaczek Turystyczny na tę chwile niedostępny.Skończyły się ale mimo to w Domu Zakonnym można otrzymać piękną pieczątkę.Sanktuarium poza mszami można obejrzeć tylko przez oszklone drzwi aczkolwiek z informacji widniejącej z boku, po wykonanym telefonie nie ma problemu z oprowadzeniem wewnątrz.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 242
Znaczek dostępny bez problemów w niedzielę.
 
ola
ola
Znaczek
Byliśmy 17.06.17 r. Nie było nikogo, kogo można by zapytać o znaczek, nie mówię o kupnie...
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Znaczek
I właśnie w takich momentach warto przejrzeć komentarze innych turystów na tej stronie, a na jej samym dole jest numer telefonu, który pewnie sprawę by załatwił :-) Polecam raz po raz przed wyprawą zerknąć w te miejsca i zrobić sobie notatki.
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
sanktuarium
Znaczek zdobyty dzięki uprzejmości starszego Pana w Domu Zakonnym,który skądś nam ten znaczek przyniósł.Dziękujemy.
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 242
Cześć, Dzięki wpisowi Marty mogłem znaczek zdobyć, już kiedyś tam byłem lecz bezskutecznie. Znaczek dostępny na dzień 23.04.2017. Na stojaku było ich jeszcze 2 sztuki. Obecnie znaczki można znaleźć w kościele, po lewej stronie od wejścia głównego z tyłu, na ołtarzu, gdzie można składać ofiary dla ubogich. Znajdują się tam także obrazki Matki Bożej Trybunalskiej, można w ten sposób szukać miejsca ze znaczkami. Godziny nabożeństw znajdziecie na stronie internetowej sanktuarium - wtedy jest ono czynne, zakrystia również
 
Marta
No. 242
Witam. Znaczek dostępny na dzień 16.04.2017. Na stojaku było ich jeszcze kilka. Obecnie znaczki można znaleźć w kościele, po lewej stronie od wejścia głównego z tyłu, na ołtarzu, gdzie można składać ofiary dla ubogich. Znajdują się tam także obrazki Matki Bożej Trybunalskiej, można w ten sposób szukać miejsca ze znaczkami. Godziny nabożeństw znajdziecie na stronie internetowej sanktuarium - wtedy jest ono czynne, zakrystia również. Zachęcam do odwiedzenia tego pięknego, barokowego kościoła. Znajdziecie tam obraz Matki Bożej Trybunalskiej, słynny z łask, obraz ten towarzyszył dawnym parlamentarzystom podczas sejmików walnych w Piotrkowie Trybunalskim. Kościół w złocie, piękne malowidła ścienne, szczególnie przy ołtarzu, gdzie macie wrażenie, że wszystko jest realne - efekt 3D sprzed kilku wieków. Sanktuarium owiane tajemnicami - np. tajemne przejścia ;) Dodam, że korony Matki Bożej Trybunalskiej poświęcił papież Jan Paweł II, a nałożył je w Warszawie Benedykt XVI. Polecam, zapraszam. Piotrkowianka :)
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
ZT
Dostępność znaczka w dn. 1.04.17r trudny do zweryfikowania, o ile drzwi główne do sanktuarium otwarte i przez kolejne szklane można obejrzeć wnętrze kościoła o tyle brak informacji gdzie nabyć znaczek. Wizyta na zakrystii nic nie wniosła, domofon nie odpowiada, brak żywej duszy u kogo by można zakupić znaczek lub zasięgnąć informacji.
 
Bernard KUCZYŃSKI
Bernard KUCZYŃSKI
Sanktuaria
Już nie pierwszy raz się spotykam z trudnościami w zakupie znaczka w sanktuariach. Trzeba trafić na mszę, zakrystia otwarta, znaczek jest. W innych godzinach trzeba mieć szczęście, żeby trafić na takiego "Pana Sławka" (dwa wpisy niżej). Ale jak już się trafi - to taki znaczek nabiera wartości:)))
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
ZT 242
Byliśmy w niedzielę. Być może dlatego nie udało nam się dotrzeć do znaczka. Przy wejściu do Kościoła był tylko pusty stojak po znaczkach. Ale nie wykluczam iż Znaczek jest do zdobycia a tylko nam się nie udało. Powodzenia zatem!
 
Wojtek Jakubowski
Wojtek Jakubowski
ZT 242
Dzięki pomocy Pana Sławka znaczek zdobyty :) Dziękujemy!
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Znaczek
Kiedy zdobywaliśmy znaczek (06.10.16) był niewielki problem. Trzeba było się "przebić" przez Dom Zakonny, bokiem dostać się do kościoła i przed ołtarzem dotrzeć do zakrystii. Tam "załapałem" kościelnego (chyba), który sprzedał mi ZT. Zapowiedziałem, że dzień później może być "nalot" znaczkomaniaków i Znaczek wyszedł frontem do ludzi ;-). W piątek, kiedy kościół był otwarty, stojak ze znaczkami, z podaną ceną stał przy skarbonce na datki i przy innych kościelnych pamiątkach "co łaska".
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 242
Prawie zgadzam się z Arturem, ale co łaska dotyczy różnych obrazków kościelnych, które ksiądz przy okazji sprzedaży znaczka udostępnia o znaczku mówi, że cena tradycyjna to w mojej interpretacji 7 zł.
Miejsce piękne
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Aby kupić znaczek należy udać się do środka na Zakrystię, Ksiądz ma znaczki za ołtarzem, przy okazji można zwiedzić kościół i z bliska zobaczyć obraz. Ksiądz nie podaje ceny - opłata co łaska, proszę nie wrzucać mniej niż 7 zł. Zabytek piękny. Polecam.
Ksiądz to nawet chciał nam opowiedzieć historię ale my mieliśmy przewodnika. Aby zwiedzić z przewodnikiem PTTK Piotrków potrzeba 6 godzin.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek do kupienia bez problemu, w cenie 7zł.
 
greg
242
Znaczek bez problemu dostępny w cenie 7zl I do tego bardzo ładna pieczątka.
 
VUVA
VUVA
Re: 242
Prosze napiszcie co to za pieczątka i w jakiej ona jest cenie?
To jakiś oddzielny projekt?
 
Hubert A.
Hubert
Re: Re: 242
Zapewne chodzi o pieczątkę jaka dostępna jest w tym znaczkowym miejscu, podobnie jak pieczątki w schroniskach. Idziesz, kupujesz znaczek i oprócz tego możesz sobie odbić pieczątkę w swoim dzienniku. To nic nie kosztuje, a pieczątkę zostawiasz dla kolejnych turystów :-)
 
VUVA
VUVA
Re: Re: Re: 242
Ech...niestetynie wiedziałem o niej kiedy kupowałem ZT =(
Ciekawo, jeżeli przyjade tam jeszce raz i pokaże że już mam znaczek oni mi postawią pieczątkę?
Bo akurat chce kupić dziennik na polske ZT :)
A to jest tak we wszystkich miejscach sprzedaży znaczków czy tylko w niektórych?
Czy jest może jakaś lista miejsc gdzie mają takie pieczątki?
A jeżeli nie kupujesz znaczek to pieczątkę możesz sobię bezpłatnie postawić czy nie?
 
Hubert
Re: Re: Re: Re: 242
Temat pieczątek przenoszę na forum. Zapraszam http://forum.znaczki-turystyczne.pl/luzne-dyskusje/362-pieczatkowe-dylematy#2627 tam można poczytać i ewentualnie zadawać pytania.
 
VUVA
VUVA
Sanktuarium Matki Bożej
Znaczek dostępny bez problemów.
Kupiliśmy go w Sanktuarium.
Sanktuarium był zamknięty, ale przy wejściu był podany telefon kontaktowy ("Zainteresowanych zwiedzaniem prosimy o kontakt").
Otóż, jeżeli przyjechaliście kiedy kościół był zamknięty - po prostu zadzwącie do księdza - 502 860 800, albo na inny nómer także podany przy wejścu. Niestety jego ja nie zapisałem.
Toż możecie smiało dzwonić i już za parę minut do was wyjdą i sprzedadzą wam TZ 242! =)
Cena 7 zł.