Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 987 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 987 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim

GPS: 51.407443 19.696578

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim

Piotrków Trybunalski - kościół Jezuitów pod wezwaniem św. Franciszka Ksawerego w stylu późnego baroku z XVIII w. Wnętrze kościoła bogato zdobione. W ołtarzu głównym znajduje się obraz Matki Bożej Pocieszenia, zwanej Matką Boża Trybunalską (zarys tego obrazu przedstawiono na znaczku). Namalowany w XVI w. przez nieznanego włoskiego artystę. Ofiarowany Trybunałowi Koronnemu w 1580 r. i przez 212 lat towarzyszył sesjom Trybunału. W 1792 r., gdy zaborca zlikwidował Trybunał, obraz zdeponowano w archiwum. W 1829 r. dzięki staraniom Rektora kościoła obraz został odzyskany i przeniesiony do pojezuickiej świątyni. Koronowany uroczyście 26.05.2006 r. w Warszawie przez papieża Benedykta XVI, poświęcenie koron już wcześniej dokonał papież Jan Paweł II. W 2007 r. decyzją Stolicy Apostolskiej Matka Boża Trybunalska została ogłoszona Patronką Polskich Parlamentarzystów.


Miejsca sprzedaży:
Dom Zakonny Towarzystwa Jezusowego, ul. Pijarska 4, Piotrków Trybunalski
Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej , ul. Pijarska 4, Piotrków Trybunalski

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim

10.11.2019 - dostępny z małymi problemami
10.10.2019 - dostępny z małymi problemami
22.08.2019 - dostępny z małymi problemami
18.08.2019 - dostępny bez problemów
10.08.2019 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Dariusz Lutoborski
Lutodar
No. 242 Sanktuarium Matki Bożej Trybunalskiej w Piotrkowie Trybunalskim
Trzy podane telefony- żaden nie odbiera. Dom zakonny; domofon - to samo. Sanktuarium - zamknięte choć można popatrzeć przez szybę.Znaczek zdobyty po telefonie na 508 248 118. Wielkie dzięki.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
Pomoc
Można dzwonić 508 248 118
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
ZT 242
Znaczek Cud. Cud ,że go mam. Trzy podane telefony- żaden nie odbiera. Dom zakonny; domofon - to samo. Sanktuarium - zamknięte choć można popatrzeć przez szybę. Trzy próby - jw. I przy czwartym podejściu boczne drzwiczki wejściowe otwierają się - sanktuarium zdobyte. I teraz prosto ,mijamy główny ołtarz, w lewo i zakrystia- otwarte i jest zt 242.
 
Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Znaczek Turystyczny na tę chwile niedostępny.Skończyły się ale mimo to w Domu Zakonnym można otrzymać piękną pieczątkę.Sanktuarium poza mszami można obejrzeć tylko przez oszklone drzwi aczkolwiek z informacji widniejącej z boku, po wykonanym telefonie nie ma problemu z oprowadzeniem wewnątrz.
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 242
Znaczek dostępny bez problemów w niedzielę.
 
ola
ola
Znaczek
Byliśmy 17.06.17 r. Nie było nikogo, kogo można by zapytać o znaczek, nie mówię o kupnie...
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: Znaczek
I właśnie w takich momentach warto przejrzeć komentarze innych turystów na tej stronie, a na jej samym dole jest numer telefonu, który pewnie sprawę by załatwił :-) Polecam raz po raz przed wyprawą zerknąć w te miejsca i zrobić sobie notatki.
 
Zdzisław Bednarski
dzidek
sanktuarium
Znaczek zdobyty dzięki uprzejmości starszego Pana w Domu Zakonnym,który skądś nam ten znaczek przyniósł.Dziękujemy.
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 242
Cześć, Dzięki wpisowi Marty mogłem znaczek zdobyć, już kiedyś tam byłem lecz bezskutecznie. Znaczek dostępny na dzień 23.04.2017. Na stojaku było ich jeszcze 2 sztuki. Obecnie znaczki można znaleźć w kościele, po lewej stronie od wejścia głównego z tyłu, na ołtarzu, gdzie można składać ofiary dla ubogich. Znajdują się tam także obrazki Matki Bożej Trybunalskiej, można w ten sposób szukać miejsca ze znaczkami. Godziny nabożeństw znajdziecie na stronie internetowej sanktuarium - wtedy jest ono czynne, zakrystia również
 
Marta
No. 242
Witam. Znaczek dostępny na dzień 16.04.2017. Na stojaku było ich jeszcze kilka. Obecnie znaczki można znaleźć w kościele, po lewej stronie od wejścia głównego z tyłu, na ołtarzu, gdzie można składać ofiary dla ubogich. Znajdują się tam także obrazki Matki Bożej Trybunalskiej, można w ten sposób szukać miejsca ze znaczkami. Godziny nabożeństw znajdziecie na stronie internetowej sanktuarium - wtedy jest ono czynne, zakrystia również. Zachęcam do odwiedzenia tego pięknego, barokowego kościoła. Znajdziecie tam obraz Matki Bożej Trybunalskiej, słynny z łask, obraz ten towarzyszył dawnym parlamentarzystom podczas sejmików walnych w Piotrkowie Trybunalskim. Kościół w złocie, piękne malowidła ścienne, szczególnie przy ołtarzu, gdzie macie wrażenie, że wszystko jest realne - efekt 3D sprzed kilku wieków. Sanktuarium owiane tajemnicami - np. tajemne przejścia ;) Dodam, że korony Matki Bożej Trybunalskiej poświęcił papież Jan Paweł II, a nałożył je w Warszawie Benedykt XVI. Polecam, zapraszam. Piotrkowianka :)
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
ZT
Dostępność znaczka w dn. 1.04.17r trudny do zweryfikowania, o ile drzwi główne do sanktuarium otwarte i przez kolejne szklane można obejrzeć wnętrze kościoła o tyle brak informacji gdzie nabyć znaczek. Wizyta na zakrystii nic nie wniosła, domofon nie odpowiada, brak żywej duszy u kogo by można zakupić znaczek lub zasięgnąć informacji.
 
Benek KUCZYŃSKI
Benek KUCZYŃSKI
Sanktuaria
Już nie pierwszy raz się spotykam z trudnościami w zakupie znaczka w sanktuariach. Trzeba trafić na mszę, zakrystia otwarta, znaczek jest. W innych godzinach trzeba mieć szczęście, żeby trafić na takiego "Pana Sławka" (dwa wpisy niżej). Ale jak już się trafi - to taki znaczek nabiera wartości:)))
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
ZT 242
Byliśmy w niedzielę. Być może dlatego nie udało nam się dotrzeć do znaczka. Przy wejściu do Kościoła był tylko pusty stojak po znaczkach. Ale nie wykluczam iż Znaczek jest do zdobycia a tylko nam się nie udało. Powodzenia zatem!
 
Wojtek Jakubowski
Wojtek Jakubowski
ZT 242
Dzięki pomocy Pana Sławka znaczek zdobyty :) Dziękujemy!
 
Piotr Uba
Piotr Uba
Znaczek
Kiedy zdobywaliśmy znaczek (06.10.16) był niewielki problem. Trzeba było się "przebić" przez Dom Zakonny, bokiem dostać się do kościoła i przed ołtarzem dotrzeć do zakrystii. Tam "załapałem" kościelnego (chyba), który sprzedał mi ZT. Zapowiedziałem, że dzień później może być "nalot" znaczkomaniaków i Znaczek wyszedł frontem do ludzi ;-). W piątek, kiedy kościół był otwarty, stojak ze znaczkami, z podaną ceną stał przy skarbonce na datki i przy innych kościelnych pamiątkach "co łaska".
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 242
Prawie zgadzam się z Arturem, ale co łaska dotyczy różnych obrazków kościelnych, które ksiądz przy okazji sprzedaży znaczka udostępnia o znaczku mówi, że cena tradycyjna to w mojej interpretacji 7 zł.
Miejsce piękne
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Aby kupić znaczek należy udać się do środka na Zakrystię, Ksiądz ma znaczki za ołtarzem, przy okazji można zwiedzić kościół i z bliska zobaczyć obraz. Ksiądz nie podaje ceny - opłata co łaska, proszę nie wrzucać mniej niż 7 zł. Zabytek piękny. Polecam.
Ksiądz to nawet chciał nam opowiedzieć historię ale my mieliśmy przewodnika. Aby zwiedzić z przewodnikiem PTTK Piotrków potrzeba 6 godzin.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczek do kupienia bez problemu, w cenie 7zł.
 
greg
242
Znaczek bez problemu dostępny w cenie 7zl I do tego bardzo ładna pieczątka.
 
VUVA
VUVA
Re: Re: Re: 242
Ech...niestetynie wiedziałem o niej kiedy kupowałem ZT =(
Ciekawo, jeżeli przyjade tam jeszce raz i pokaże że już mam znaczek oni mi postawią pieczątkę?
Bo akurat chce kupić dziennik na polske ZT :)
A to jest tak we wszystkich miejscach sprzedaży znaczków czy tylko w niektórych?
Czy jest może jakaś lista miejsc gdzie mają takie pieczątki?
A jeżeli nie kupujesz znaczek to pieczątkę możesz sobię bezpłatnie postawić czy nie?
 
Hubert
Re: Re: Re: Re: 242
Temat pieczątek przenoszę na forum. Zapraszam http://forum.znaczki-turystyczne.pl/luzne-dyskusje/362-pieczatkowe-dylematy#2627 tam można poczytać i ewentualnie zadawać pytania.
 
VUVA
VUVA
Re: 242
Prosze napiszcie co to za pieczątka i w jakiej ona jest cenie?
To jakiś oddzielny projekt?
 
Hubert A.
Hubert
Re: Re: 242
Zapewne chodzi o pieczątkę jaka dostępna jest w tym znaczkowym miejscu, podobnie jak pieczątki w schroniskach. Idziesz, kupujesz znaczek i oprócz tego możesz sobie odbić pieczątkę w swoim dzienniku. To nic nie kosztuje, a pieczątkę zostawiasz dla kolejnych turystów :-)
 
VUVA
VUVA
Sanktuarium Matki Bożej
Znaczek dostępny bez problemów.
Kupiliśmy go w Sanktuarium.
Sanktuarium był zamknięty, ale przy wejściu był podany telefon kontaktowy ("Zainteresowanych zwiedzaniem prosimy o kontakt").
Otóż, jeżeli przyjechaliście kiedy kościół był zamknięty - po prostu zadzwącie do księdza - 502 860 800, albo na inny nómer także podany przy wejścu. Niestety jego ja nie zapisałem.
Toż możecie smiało dzwonić i już za parę minut do was wyjdą i sprzedadzą wam TZ 242! =)
Cena 7 zł.