Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1038
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1038!

No. 974 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

GPS: 52.240632 15.538526

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 974 Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Świebodzinie

Początki istnienia Sanktuarium Miłosierdzia Bożego sięgają 1987 roku, kiedy to polecono wybudować kaplicę lub kościół na osiedlu Łużyckim w Świebodzinie. W 1994 roku wmurowano kamień węgielny pod tę budowę, a cztery lata później 20 grudnia 1998 r., kościół został poświęcony. Rok później powstała w tym miejscu parafia p.w. Miłosierdzia Bożego, natomiast w 2008 roku konsekrowano sanktuarium. Jego inicjatorem podobnie jak budowy Figury Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, był ks. prałat Sylwester Zawadzki, a kult Miłosierdzia Bożego związany jest ściśle z objawieniem jakie miała św. siostra Faustyna i z ustanowionym przez Ojca Świętego Jana Pawła II Świętem Miłosierdzia Bożego. Sanktuarium zwraca uwagę swoją nowoczesną, ale delikatną formą. Dwie ażurowe wieże dodają konstrukcji lekkości, natomiast wnętrze świątyni rozświetlają okrągłe i półokrągłe otwory okienne. W ołtarzu głównym znajduje się obraz przedstawiający Jezusa Miłosiernego. W kościele znajdują się ponadto relikwie św. Jana Pawła II i bł. ks. Michała Sopoćki oraz umieszczone w dębowym ołtarzu relikwie św. s. Faustyny.


Miejsca sprzedaży:
> Kiosk z pamiątkami w Przystani Pielgrzyma przy Figurze Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, ul. Sulechowska, Świebodzin


28.08.2020 - dostępny bez problemów
24.08.2020 - znaczek niedostępny
18.08.2020 - dostępny bez problemów
18.08.2020 - dostępny bez problemów
15.08.2020 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Swiebodzin zaliczony w koncu . Ekstra miejsce na spedzenie czasu .
 
Hubert A.
Hubert
Sanktuarium
O Świebodzin zahaczaliśmy kilka razy, ale jakoś do sanktuarium nigdy nie było po drodze. Tym razem trzeba było zdobyć najnowsze znaczki, więc spod Figury Chrystusa udaliśmy się do Snaktuarium Miłosierdzia Bożego. I tu podobnie jak przedmówcy nie będę się zachwycał samą bryłą kościoła, ale w środku to jest już coś i niewątpliwie warto tu na chwilę przysiąść, rozejrzeć się i zadumać.
 
Ks. Darek
Znaczki figura Chrystusa
Już są. Jest nowa dostawa
 
Zygmunt
Lutek 53
ZT
Znaczka brak skończyły się
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 974
To kolejny obiekt sakralny w mieście obok niewątpliwie zabytkowego Kościoła św. Michała Archanioła w Świebodzinie. Tu mamy stylizowany na zabytkowy obiekt gdzie zarówno na zewnątrz jak i wewnątrz trudno dopatrzyć jakiegoś styku. To jednak atrakcją turystyczną przełomu wieku XX i XXI.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w sklepie z pamiątkami koło figury Chrystusa Króla.

Samo Sanktuarium z zewnątrz robi nieciekawe wrażenie.
Jednak w środku nam się podobało, zwłaszcza sufit, kopuła nad ołtarzem i miejsce z Chrzcielnicą.
 
Maja Urbańczyk
prabut
Sanktuarium
Pod względem architektonicznym i wystroju raczej nie w moim klimacie, ale zwolennikom współczesnej sztuki sakralnej nawiązującej do przeszłości może się spodobać.
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Znaczek dostępny w cenie 8 zł. Miejsce godne polecenia.
 
Sebastian Skwarek
Sebastian
ZT 974
Dostępny od 21 lipca 2020 w sklepiku z pamiątkami razem ze ZT 975.