Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1255 Sanktuarium św. Rity w Głębinowie

GPS: 50.464250 17.272116

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1255 Sanktuarium św. Rity w Głębinowie

Sanktuarium św. Rity w Głębinowie koło Nysy jest drugim sanktuarium tej świętej w Polsce. Znajduje się na północnym brzegu Jeziora Nyskiego. Kult św. Rity trwa w Głębinowie od jesieni 2014 roku. Z miesiąca na miesiąc na nabożeństwach ku czci św. Rity zaczęło gromadzić się coraz więcej wiernych. Parafia rozpoczęła więc starania o otrzymanie relikwii, które przybyły do Głębinowa 22 maja 2015 r. Był to fragment tuniki, w której święta została złożona do grobu. Od tego momentu kult św. Rity przybrał na sile. W kolejnych miesiącach i latach do Głębinowa przybywało coraz więcej pielgrzymów, którymi byli zarówno wierni z Polski, jak i zza granicy. Atrybuty św. Rity ściśle związane są z jej życiem i cudami jakich doznała. Są to krzyż, cierń, pszczoły, róże oraz figi. 23 maja 2021 r. w 640. rocznicę narodzin św. Rity, neogotycki kościół głębinowski stał się sanktuarium patronki spraw trudnych i beznadziejnych. 


Miejsca sprzedaży:
> Sanktuarium św. Rity (przedsionek), Głębinów 18B


16.05.2024 - znaczek niedostępny
20.01.2024 - znaczek niedostępny
01.01.2024 - dostępny bez problemów
26.11.2023 - znaczek niedostępny
28.10.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Adam
saddam
ZT 1255
Nie minął miesiąc od poprzedniego wpisu, a znaczków ponownie nie ma. Mam nadzieję, że po prostu cieszą się one sporym zainteresowaniem :)
 
Dominik Wiśniewski
Dominik Wiśniewski
ZT 1255
Edytuję: ZT jak i wiele innych pamiątek jest dostępnych w przedsionku. Warto nawiedzić to miejsce.
 
Dominik Wiśniewski
Dominik Wiśniewski
ZT 1255
Póki co ZT niedostępny, bo pierwszy nakład rozszedł się ponoć błyskawicznie i czekają na dostawę :)
 
Hubert A.
Hubert
Sanktuarium
Bardzo młode i urokliwie położone sanktuarium. Jesienią okolica jest cicha i spokojna, za to latem zapewne panuje tu niezły ruch. Warto poświęcić odrobinę czasu na zadumę, odpoczynek i podziwianie widoków na jezioro z górską panoramą w tle.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.1255
To 185 znaczek z Seri Miejsca Kultu i tak się złożyło, że św. Ryta jest patronka spraw trudnych a takich ostatni mamy wiele. Znaczek dostępny w sprzedaży ”samoobsługowej powiązanej z wiarą w człowieka i jego uczciwość.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
zt
Miejsce do zadumy i modlitwy .
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
sanktuarium
O tej porze roku ciche, spokojne miejsce chociaż klimat trochę psuje stojący obok hotel (ale jest w nim pieczątka sanktuarium). Ciekawy sposób sprzedaży ZT i innych pamiątek, samoobsługa - wybieramy co chcemy i wrzucamy pieniądze do skarbonki zgodnie z cennikiem.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w przedsionku Sanktuarium.
Cena: 10 zł
Płatność tylko gotówką.

Sanktuarium w przyjemnej okolicy, nad jeziorem i w otoczeniu pięknej zieleni. Osobiście uważam, że to najładniejsze odwzorowanie świętej postaci na Znaczku jakie do tej pory widziałam.