Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze

GPS: 50.739557 15.728963

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze

Schronisko Górskie „Dom Śląski” położone jest w Karkonoszach we wschodniej części Równi pod Śnieżką na Przełęczy pod Śnieżką. Pierwsze schronienie dla drwali i pasterzy tzw. buda, stanęło tu już w XVII wieku. W 1847 po śląskiej stronie stanęło pierwsze schronisko, które jednak w 1888 roku doszczętnie spłonęło. Obecny budynek został zbudowany w latach 1921-1922. W 1923 schronisko przeszło modernizację. Dobudowano oszkloną werandę oraz przebudowano pomieszczenia kuchenne. Po II wojnie schronisko zarządzane było przez DTTK i PTT, a od roku 1951 przez PTTK. Od listopada 1950 w schronisku znajdowała się strażnica WOP, a później Straży Granicznej. Podczas dziesięcioleci schronisko nosiło różne nazwy: Pod Śnieżką, Na Równi pod Śnieżką, Dom Śląski. W 2007 roku schronisko przeszło w prywatne ręce i od tego czasu w takiej formie służy turystom.


Miejsca sprzedaży:
> Česká poštovna Anežka- Sněžka

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 94 Schronisko Górskie Dom Śląski - Karkonosze

27.12.2023 - znaczek niedostępny
27.12.2023 - znaczek niedostępny
23.10.2023 - znaczek niedostępny
23.10.2023 - znaczek niedostępny
08.10.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Konrad
Znaczki brak
Niestety 23.10.23 znaczków brak i wg informacji obsługi już nigdy nie będzie
 
Katarzyna Weber
Katarzyna Weber
Dom Śląski
Znaczek można nabyć na szczycie Śnieżki w czeskim punkcie pocztowym. Płatność w koronach i PLN.
 
Heno
Slaski Dom
W schronisku Slaski Dom znaczka nie mozna kupic ,Ale na wyciagu gorna stacja Kopa mozna go kupic na stoisku z pamiatkami,bardzo uprzejmna Pani.
 
L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
Na Sněžce
Známka dostupná v české poštovně na Sněžce za 50 Kč nebo 10 zl. Dole ve schronisku o ní nevěděli, i když jsem ukazoval obrázek. Na poštovně jsou dostupné i obě Sněžky.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Niestety sklepik z pamiątkami w schronisku zamknięty. Nigdzie w gablotach znaczka nie widziałam. Naklejka jest.
Byłam już tu kiedyś więc mogłam zamówić znaczek korespondencyjnie. Specjalnie jednak obrałam trasę tak, żeby zdobyć znaczek na miejscu. Jak widać - strata czasu.
Od obsługi dowiedziałam się, że sklepik z pamiątkami jest dzierżawiony więc nie obwinia schroniska.
 
Henryk Kwitowski
Henryk Kwitowski
znaczek
W DŚ znaczków brak. Na szczęście Czesi dają radę i na górze wszystko jest.
 
Niph
Punkt w schronisku był nieczynny, ale na szczęście znaczek byk dostępny na szczycie Śnieżki wraz z dwoma innymi po 8zł/40 koron czeskich
 
Jakub Brzózka
Jakub Brzózka
94 Schronisko Górskie Dom Śląski
Znaczek dostępny bez problemu, wchodząc kierujemy się na lewo do pamiątek - można nabyć odrazu dwa znaczki jeden Dom Śląski drugi Śnieżka
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Dom Śląski
Znaczki dostępne w Schronisku na stoisku z pamiątkami. Tuż przy wejściu po lewej stronie. Trzeba się spytać bo samemu nie sposób wypatrzeć.
 
Marta Frasunkiewicz
Marta Frasunkiewicz
ZT
Znaczek kupiłam w Domu Śląskim 05.05.2018. Koszt 8zł, musiałam o niego pytać bo na miejscu jest tyle rzeczy, że raczej ciężko go wypatrzeć.
 
Q
ZT
Brak znaczków 20 grudnia. Nie wiadomo kiedy będą.
 
Agata Wdowiarz
inesa
zamknięte
Stoisko z pamiątkami czasowo zamknięte.
 
Roman Binder
borsuk
ZT94
Jedynie do kupienia na szczycie Śnieżki po Czeskiej stronie.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 94
Powiem szczerze, znaczka nigdzie nie widziałem, ale może to przez tłumy ludzi stojących niemal w każdym miejscu. Główne stoisko z gadżetami zawalone wszystkim co tylko możliwe, a przede wszystkim tandetną sklejką z laserowym grawerem. Na szczęście ZT zapobiegawczo kupiłem na Śnieżce.
 
EWA I JACEK Kołobrzeg
EWA I JACEK Kołobrzeg
ZT 040 i ZT 94
Oba znaczki dostępne po 8zł. Na czeskiej stronie również oba dostępne w tej samej cenie. Reszty nie trzeba opisywać. Pogoda dopisała, było pięknie.
 
karolina
brak znaczka komentarz pani z domu slaskiego
Cytuje:nie zamawiam bo chca zeby bardzo duze ilosci brac.to za drogo.w maju moze zamowie na wakacje"..bylismy w czasie ferii wielkopolskich..wspinaczka na kope czarnym szlakiem w ciezkich warunkach i niemilecrozczarowanie..schronisko strzecha nie widzi problemu w zamawianiu znaczkow.
 
Zbigniew Romankiewicz
Zbigniew
Re: brak znaczka komentarz pani z domu slaskiego
Witaj Karolino,dziękuję za informację.Minimalna ilość zamawianych znaczków dla Znaczkowych Miejsc Turystycznych to 50 szt. Posyłamy również mniejsze ilości, np. 20 szt. ale wtedy miejsce musi zapłacić za przesyłkę. Myślę, że nie jesteśmy zbyt wymagający...
 
karolina
Re: Re: brak znaczka komentarz pani z domu slaskiego
Witam ..chodzilo bardziej o podejscie pani ze schroniska-miejsce oznaczone jest jako punkt sprzedazy dwoch znaczkow sniezka krolowa i schronisko dom slaski..przy takim podejsciu niedostepny ani jeden ani drugi co psuje cala radosc dzieciakow z wchodzenia
 
Zygmunt Pihan
Zygmunt
94
Niedostępny w Domu Śląskim Dostępny na Śnieżce po czeskiej stronie.Szkoda!
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Znaczków nie widać wśród całej masy pseudo pamiątek, ponieważ nie jest wystawiony. Na pytanie o znaczki Pani wyciągnęła z kąta koszyczek ze znaczkami. Cena 8zł. Na Śnieżce są po 6zł. Jeśli jednak nie wybieracie się, aż tak wysoko, to polecam wycieczkę do Lucni Boudy po czeskiej stronie. Bardzo ciekawy szlak przez torfowiska. Jest też czeski znaczek że schroniska, a także znaczek okolicznościowy.
 
Beata i Rafał Knaflewscy
Beata i Rafał z Poznania
No. 94
Wzór znaczka w "Domu Śląskim" wywieszony, ale nie dostępny - znaczki się skończyły
 
Artur Baranowski
Beuthen
Dom Śląski
Znaczek Turystyczny jest dostępny w Domu Śląskim w cenie 8 zł. Jest beznadziejnie wyeksponowany. Schowany za toną badziewia, gdzie paskudna podróbka ZT tzw. Pamiątka Turystyczna widoczna z daleka przy ladzie. Ogólnie miejsce komercyjne z wysokimi cenami. ZT z Domu Śląskiego jest też dostępny w budynku Ceska Postovna na Śnieżce i tam polecam go kupić jeśli ktoś szanuje wartość pieniądza :)
 
Monia Monia
Monia
brak znaczka
Niestety znaczka w Domu Śląskim brak. Na szczęście po wejściu na Śnieżkę pokusiło mnie żeby wejść do baru po stronie czeskie gdzie moglam zakupić za jedyne 6 zł znaczek z Domu Śląskiego, ze Śnieżki oraz znaczek czeski :)
 
Hubert
Re: brak znaczka
Znaczek jest, ale nie w głównym punkcie przy barze, a w sklepiku "pod schodami"
 
Kuba s.
Domek
Znaczek dostępny w Domku Sląskim (razem ze znaczkiem ze Snieżki), w cenie 8 zł. Niestety gubi się pośród tego mini-bazarku w schronisku. Generalnie, niesamowita komercja. Na czerwonym szlaku (i powrotnym czarnym) spotkaliśmy niewiele osób, ale za to przy Domku - tłumy, a samo podejście na Śnieżkę - gęsiego i w ścisku..., co niestety nie czyni tej pięnej góry najatrakcyjniejszą.
Niemniej jednak uwielbiamy Karkonosze, poza tymi tłumami przy Śnieżce (a w sumie jedynie na trasie wyciąg-Śnieżka) ;))) - są przepiękne. Polecamy!!!
 
Turystya
Dom Śląski
Znaczek dostępny w budynku Czeskiej Poczty na Śnieżce. Ładnie wyeksponowany przy okienku kasy. Cena idealna - 6 złotych. Inne Znaczkowe miejsca mogą się tylko uczyć jak nie zrazić do siebie znaczkowych maniaków. Mam tu na myśli np. schroniska w Samotnii, Strzesze Akademickiej czy na Szrenicy....
 
Gryf
Nr 94
Znaczek na Śnieżce po 6 złotych.
W samym Domu Śląskim tym razem (17.08.2015 r.) żadnych podróbek nie widziałem.
 
Dana
No. 94
Podobne odczucia doMarty i Michała. WDomu Śląskim były znaczki na rzemykach grubości ok 3 mmpo 8 zł. Podobne do ZTi dla kogoś kto zaczyna zbieractwo,może być mylące...
 
Marta i Michał
No. 94
Znaczek dostępny bez problemu w czeskim schronisku na szczycie Śnieżki w cenie 6 zł. Znaczki dostępne są w obydwu okienkach razem z czeskim znaczkiem schroniska i polskim znaczkiem przedstawiającym Śnieżkę. Ponadto zahaczylismy o Dom Śląski i znaczków podróbek nie stwierdzono - chyba zostały tak skrytykowane i nie cieszyły się popularnością, że zniknęły ze sprzedaży.
 
Piotr Leśniewski
Uwaga na podróbę
Witam.
W schronisku Dom Śląski proponowane są znaczki turystyczne podrobione (znacznie brzydsze) jako oryginalne.
 
Pozdrawiam
P.L.