Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 7 Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki

GPS: 49.233713 20.095397

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 7 Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki

Schronisko turystyczne znajdujące się na w Dolinie Białki poniżej wylotu z Doliny Roztoki w Tatrach Wysokich. Pierwsze schronisko turystyczne wybudowano w tym miejscu w 1876 roku, obecny budynek powstał w 1913 roku, kiedy to rozebrano poprzedni, zagrażający bezpieczeństwu turystów budynek. Jego usytuowanie związane jest z przebiegiem starej drogi do Morskiego Oka. Schronisko jest zarządzane przez PTTK i nosi imię Wincentego Pola. Wbrew powszechnej nazwie „Schronisko w Dolinie Roztoki“ jest ono położone poniżej wylotu Doliny Roztoki, w Dolinie Białki. Drewniane schronisko słynie z atmosfery „z dawnych lat”. W latach międzywojennych za czasów gospodarzącej w nim rodziny Grabowskich była to główna baza taterników polskich wspinających się na Słowacji. Od jesieni 2008 r. gospodynią jest Anna Krupa z Chochołowa.


Miejsca sprzedaży:
> Schronisko PTTK w Dolinie Roztoki

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 7 Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 7 Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 7 Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 7 Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 7 Schronisko PTTK im. Wincentego Pola w Dolinie Roztoki

06.02.2024 - znaczek niedostępny
05.01.2024 - znaczek niedostępny
02.11.2023 - znaczek niedostępny
29.01.2023 - dostępny bez problemów
21.01.2023 - znaczek zbyt drogi

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Sławomir Wójcik
Sławomir Wójcik
7
ZT dostępny w bufecie schroniska.
 
Piotr Uba
Piotr Uba
***
Znaczek dostępny w bufecie. Łezka się zakręciła, bo odwiedziłem to schronisko po... 29 latach. W międzyczasie albo było nie po drodze, albo byłem po słowackiej stronie. Sporo się przez ten czas zmieniło - dobudowano werandę, zmieniono usytuowanie ław, wymiotło kawał lasu (kiedyś schronisko sprawiało wrażenie schowanego w głębokim lesie. Nie ma kuż kozła Mietka i niedźwiedzicy Magdy. Ale nastrój spokojnego miejsca dla prawdziwych łazęgów panuje tu nadal. W sali - świetlicy ktoś i tym razem "męczył" gitarę. Ech.... Polecam zajrzeć, to raptem niecały kwadrans w bok od mozolnej asfaltki do Morskiego Oka.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Schronisko
Nadal ciche i urocze miejsce, choć w godzinach popołudniowych było tu więcej turystów, ale nie tłumy, jak nad Morskim Okiem. Większość zawitała tu, tak jak ja, na obiadek po zejściu ze szlaku. Bardzo dobre jedzonko (polecam kwaśnicę), a znaczek dostępny w bufecie.
Pozytywne wrażenie zrobili na mnie turyści grający w dostępne w schronisku planszówki i dzieciaki sięgające po książki z biblioteczki w świetlicy.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w Schronisku.

Schronisko malutkie i spokojne na uboczu.
Ze względu na reżim sanitarny w związku z pandemią można zamówić jedzenie ale zjeść na zewnątrz.
Urocze miejsce
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Schronisko w dalszym ciągu spokojne, bez nadmiaru turystów. Można do woli napawać się ciszą i spokojem. Nic też dziwnego, że zajmuje ono pierwsze miejsce w rankingu najlepszych polskich schronisk. Znaczek dostępny w cenie 8zł.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 7
Stojak ze znaczkami widoczny w bufecie schroniska, cena ZT - 8 zł.
Schronisko położone troszkę na uboczu i to jest jego plus - tu z przyjemnością można odpocząć od gwaru turystów podążających do Morskiego Oka.
Miejsce spokojne, ciche i z miłą obsługą. Warto tu zawitać.
 
Michalina
ZT 7
Schronisko położone 15min od głównego szlaku na Morskie Oko. Piękna zimowa sceneria, cisza i spokój. Warto odwiedzić. Cena ZT to 8zł.
 
Kuba, Patrycja i Wojtek Panek
J&P&W
ZT 7
Super miejsce, cisza, spokój, odpoczęliśmy po tłumach na drodze do Morskiego Oka.
Warto skręcić :-)
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 7
Pięknie, cisza, spokój...i znaczek dostępny
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.07
Ciche i spokojne schronisko położone na uboczu, w niewielkiej odległości od czerwonego szlaku nad Morskie Oko. Sielankowa atmosfera. Znaczek dostępny bez problemów w cenie 8 zł.
 
Paweł Kaczmarski
Paweł Kaczmarski
No. 7 Schronisko w Dolinie Roztoki
Piękne schronisko i pięknie położone. Znaczek dostępny w schronisku, w cenie 8 zł.
 
Grzegorz Terpiłowski
Geodezjusz
Geodezjusz
Bardzo przyjemne miejsce, tutaj można odpocząć tak jak w górach pewnie większość lubi, w ciszy, spokoju i choć blisko szlaku na Morskie Oko to można odpocząć od "tłumów" na ww. trasie. Znaczek dostępny bez problemu.
 
Małgosia
ZT7
Super miejsce: czysto, schludnie, cicho, klimatycznie. Cudowne miejsce na nocleg lub poranną kawkę z ciachem przed wyruszeniem nad Morskie Oko.
Znaczek w widocznym miejscu.
 
Rafał z Iłowej
Schronisko
Bardzo urolkiwe i CICHE miejsce. Tylko 10/15 minut zboczenia ze szlaku na Morskie Oko. Miła obsługa, czyściutko. Czas tam jakby płynie wolniej :)
Wędrując tamtędy zawsze tam zaglądnę na kawę...
 
Samanta
Roztoka
Jedyne schronisko w Tatrach, które oparło się jeszcze tabunom pseudo turystów. Ciche, położone w dolince. Warto je odwiedzić, bo może już niedługo takie pozostanie.
 
virek89
Bardzo przytulnie
Przytulne schronisko posiada nawet świetlice. Jedzenie bardzo smaczne :) Aby się do niego dostać wystarczy zejść z czerwonego na zielony szlak za wodogrzmotem Mickiewicza i dobrym tępem jest się w 15 minut. Wracamy z powrotem tym zielonym szlakiem.Polecam 11.01.2014