Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 996 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 148 Schronisko PTTK Na Śnieżniku

dolnośląskie
GPS: 50.207952 16.832385

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 148 Schronisko PTTK Na Śnieżniku

Schronisko im. Zbigniewa Fastnachta – jest położone we Wschodnich Sudetach w masywie Śnieżnika na wysokości 1218 m n.p.m Schronisko na Śnieżniku jest jednym z najstarszych schronisk w Polsce. Okolice schroniska są najlepszym punktem widokowym w całych Sudetach. Przy sprzyjającej pogodzie w promieniu 100 kilometrów można dostrzec Śnieżkę, wieże Wrocławia, Ołomuńca itp. W 1950 r. budynek stał się własnością PTTK. Schronisko dysponowało wtedy 63 miejscami. W latach osiemdziesiątych schronisko gruntownie zmodernizowano i wyremontowano dzięki uporowi Zbigniewa Fastnachta. Był on dzierżawcą schroniska od 1982 roku, zapisał się w historii tego regionu jako prawdziwy miłośnik gór i przyjaciel ludzi. Zmarł 16 maja 2001 r. W uznaniu jego zasług schronisku nadano jego imię.


Miejsca sprzedaży:
> Schronisko

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 148 Schronisko PTTK Na Śnieżniku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 148 Schronisko PTTK Na Śnieżniku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 148 Schronisko PTTK Na Śnieżniku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 148 Schronisko PTTK Na Śnieżniku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 148 Schronisko PTTK Na Śnieżniku

19.01.2020 - dostępny bez problemów
19.01.2020 - dostępny bez problemów
12.10.2019 - dostępny bez problemów
21.09.2019 - dostępny bez problemów
21.07.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Piotr Woś
Piotr Woś
inaczej na Śnieżnik
Śnieżnik zdobyty od strony Bolesławowa zielonym szlakiem w ciszy spokoju miła odmiana

pzdr
 
Łukasz Czesnołowicz
Łukasz Czesnołowicz
Leśny wypad
Udalo nam sie zdobyc Śnieżnik w dosc noetypowy sposob, po lesnych drogach Jeep'em
 
Hubert A.
Hubert
Atak na Śnieżnik
Jakoś umknęło nam dodanie komentarza, gdy dotarliśmy do schroniska kilka lat temu. Pod koniec czerwa tego roku postanowiliśmy raz jeszcze odwiedzić to miejsce i tym razem zdobyć Śnieżnik, na co poprzednim razem nie pozwoliła pogoda. Do schoniska dotarliśmy w porze śniadaniowej. Posililiśmy się więc, troszkę odpoczęliśmy i z sukcesem zaatakowaliśmy śnieżnik oglądając przy tym wszystko to co w pobliżu warto zobaczyć. Później była kolejna krótka przerwa i zejście do Międzygórza. Znaczek oczywiście nadal jest w niezmienionej cenie, co szczególnie nas cieszy. Na pewno jeszcze kiedyś tu wrócimy, bo okolica bardzo wyciszająca jest i miło nam się tu wypoczywa.
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Podchodziłem na Śnieżnik od strony Jaskini Niedźwiedziej, bardzo ciekawe podejście zajęło to troszkę czasu ponieważ niestety w pewnym momencie zepsuła się troszkę pogoda, ale udało się przeczekać w schronisku gdzie zjedliśmy i podeszliśmy oczywiście na sam szczyt na który prowadzi ze schroniska szlak, warto podejść mimo zmęczenia ponieważ zdobyć kolejny szczyt i zobaczyć wspaniałe i cudowne widoki WARTO :)
 
Roman Walkowiak
Roman
Schronisko
Zdobyty w cenie 8 zł
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Śnieżnik
Szliśmy szlakiem z Międzygórza. Można czerwonym - krótszym ale ostro pod górę. Można niebieskim - dłuższym o jednostajnym średniotrudnym podejściu. Oba malownicze. Przy schronisku sporo ludzi. Znaczki do nabycia bez problemu.
 
Maurycy
Schronisko PTTK na Śnieżniku
Zdobyłem Śnieżnik w kwietniu. Doszedłem drogą z Trójmorskiego Wierchu. Znaczek dobrze wyeksponowany w cenie 7 złotych w bufecie. Zacząłem przybijać pieczątki a Pani obsługująca nas dała na pudło pieczątek. Miałem dużo frajdy.
 
Paweł
Mam to
Mam ten znaczek :)
 
MartaPiotr Mazurek
MartaPiotr Mazurek
ZT148
Na Śnieżniku zima w pełni, mróz, śnieg i potężny wiatr. Ale udało się zdobyć szczyt, no i oczywiście znaczek w cenie 8zł. Dostępne również pieczątki.
 
Damian Wróbel
Damianek
ZT "Na Śnieżniku"
Znaczek dostępny, dobrze wyeksponowany. Cena - 8 złotych. Niestety trzeba się nastać w kolejce.
 
Małgorzata Uba
stellamaris
Pod Śnieżnikiem
Po wielu przymiarkach w końcu w tym roku udało nam się wdrapać na Śnieżnik i osobiście poklepać słonika po trąbie. Schronisko dla mnie wyjątkowe - z odczuwalną obecnością królewny Marianny Orańskiej. Znaczki dobrze widoczne, ale były tylko trzy sztuki. Pieczątka w widocznym miejscu, ale gdy zaczęliśmy stemplować, pan Właściciel przyniósł nam całe pudło pieczątek i mieliśmy frajdę, bo wśród nich były niektóre dość stare.
 
Kopytkowa
W schronisku.
Znaczek jest dobrze wyeksponowany, cena bez zmian czyli 8zł. Trzeba się trochę nastać w kolejce :).
 
Kuba s.
Śnieżnik
Szczyt zdobyty!!! A widoki przepiękne!! Ale opłacało się podreptać dla tych widoków i oczywiście dla znaczka ;) Dzieciaki wymęczone, ale i przeszczęśliwe. 
Schronisko rownież bardzo fajne, miła i szybka obsluga. Znaczki bardzo dobrze wyeksponowane, 
 
Marta i Michał
148
Znaczek dostępny bez problemu, cena bez zmian. Widoczny w bufecie po lewej stronie, trzeba tylko chwilkę poczekać na obsługę. :)
 
Znamek
Cena znaczka
Znaczek w schronisku "Na Śnieżniku" kosztował 8 zł.