Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą

opolskie
GPS: 50.260595 17.430995

Góry, schroniska

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą

Schronisko PTTK "Pod Biskupią Kopą" im. Bohdana Małachowskiego to jedyne schronisko w Górach Opawskich. Położone jest na wysokości 850 metrów n.p.m., w pobliżu szczytu Biskupiej Kopy na terenie Parku Krajobrazowego Gór Opawskich. Inicjatorem wybudowania schroniska było Śląskie Sudeckie Towarzystwo Górskie. Oficjalne otwarcie nastąpiło w lipcu 1924 r., a obiekt otrzymał wówczas nazwę Schroniska Górnoślązaków. Po 1945 r. schronisko otrzymało nazwę "Pod Biskupią Kopą", a w 1964 r. imię Bohdana Małachowskiego, krakowskiego działacza turystycznego. Pierwszym polskim właścicielem zostało PTTK z Katowic, a od 1992 właścicielem jest wrocławski oddział PTTK. Obiekt dysponuje 50-cioma miejscami noclegowymi w pokojach dwu i wieloosobowych, salą restauracyjną na 65 miejsc oraz salą konferencyjną i miejscem do organizacji pikników. Atrakcyjne położenie schroniska na skrzyżowaniu kilku szlaków turystycznych daje wiele możliwości uprawiania turystyki zarówno pieszej jak i rowerowej.


Miejsca sprzedaży:
> Górski Dom Turysty "Pod Biskupią Kopą", Jarnołtówek 211

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 12, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą
Obrázek č. 13, Znaczki Turystyczne, No. 155 Schronisko PTTK Pod Biskupią Kopą

12.08.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
25.06.2023 - znaczek zbyt drogi
08.06.2023 - dostępny bez problemów
26.04.2023 - dostępny bez problemów
24.05.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Kasia
Kate smo
1 maja znaczek dostępny bez problemu, do niego dostałam jeszcze ulotki i zakładkę do książek informującą o idei znaczka turystycznego. Po przejściu kawałek wyżej do wieży ( od strony polskiej bardzo strome podejście) dostępne były dwa czeskie znaczki. Zwykły i joker, możliwość wejścia na wierzę w cenie 40 kc
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Przeszliśmy szlakiem czerwonym na grzebień i do schroniska, wspaniałe cudowne widok :) ładne strome podejście. Później oczywiście na wieżę widokową na Biskupiej Kopie tam też jest znaczek po stronie czeskiej :) wracając obiad w schronisku (tradycja z wiszącymi krawatami :) ), powrót szlakiem żółtym i ścieżką Langego na gwarkową Perć, świetne widoki i wspaniale spędzony czas. Polecam miejsce dla tych co lubią odpoczynek :)
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 155
Znaczek dostępny. Dziękujemy
 
Artur Baranowski
Beuthen
Biskupia Kopa
Na drzwiach naklejka mówiąca, że miejsce posiada ZT. Niestety, znaczek dalej niedostępny i nie rozumiem czemu go jeszcze nie zamówili skoro tak szybko zszedł. Za brak znaczka duży minus dla obiektu.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 155
W schronisku znaczki wysprzedane. Na wieży są czeskie dwa znaczki ,jeden z wieży i okolicznościowy poczty na ŁYSEJ KOPIE....znaczy BISKUPIEJ KOPIE.Pozdrowienia.
 
Michał
montana21
Schronisko
Znaczka niestety nie było bo się skończyły ale zostały zamówione. Duże rozczarowanie po ciężkim i wyczerpującym podjeździe rowerem pod schronisko.
 
AJS
Biskupia Kopa
Znaczek zdobyty! Cudowne krajobrazy. Potwierdzamy, naleśniki opawskie są super!
 
Dana
Biskupia Kopa
Znaczek w schronisku dobrze wyeksponowany. Koszt 8 zł. Jedzenie całkiem dobre, chociaż czas oczekiwania przy większej ilości turystów chętnych do spożycia czegoś z ciekawej karty trochę się wydłużył  
 
wiktoria768
Znaczek
Znaczki ustawione na ladzie - trudno nie zauważyć. samo schronisko jest naprawde przyjemnym miejscem na odpoczynek przed ostatnim etapem zdobywania Biskupiej Kopy. Polecamy Naleśniki Opawskie - poezja :)))
 
Turysta
Znaczek nr 155
Znaczek ze schroniska jest bardzo dobrze zlokalizowany na ladzie. Cena przystępna - 8 zł   Kupując znaczek dostaje się materiały informacje o idei oraz zakładkę. warto wybrać to miejsce - przemiła obsługa, piękne krajobrazy. Nic tylko wędrować po Górach Opawskich.p.s.polecam również wspiąć się na poblisku szczyt Biskupiej Kopy i podziwiać panoramę z wieży widokowej na wierzchołku. Tam również jest do kupienia czeski ZT (No. 468)  w cenie 5 zł
 
Marta i Michał
No.155
W końcu doczekaliśmy się dołączenia tego schroniska do idei Znaczków Turystycznych! Na dodatek została ona bardzo dobrze w tym miejscu zrozumiana. Znaczek zakupiliśmy 3 stycznia 2015 r. bez problemu w cenie 8 złotych. Znaczki są bardzo ładnie wystawione na ladzie wraz z ulotkami informacyjnymi. Do naszego zakupu gratis dostaliśmy zakładkę znaczkową.
Przy okazji wizyty w schronisku pod Biskupią Kopą polecamy wspiąć się na szczyt po czeski znaczek z wieży widokowej.