Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 751 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 751 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 658 Sieradzki Park Etnograficzny

GPS: 51.592274 18.747817

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 658 Sieradzki Park Etnograficzny

Sieradzki Park Etnograficzny położony jest między Żegliną, a Zalewem Paradzianka, w pobliżu Wzgórza Zamkowego. Powstanie tej placówki należy przypisać inicjatywie Zofii Neyman, wieloletniemu kustoszowi i kierownikowi Muzeum Okręgowego w Sieradzu. Sieradzki skansen to miejsce, w którym znajdziemy wiele elementów lokalnej zabudowy historycznej, ale także elementy wyposażenia wnętrz i narzędzia rolnicze. Wśród licznych eksponatów na uwagę na pewno zasługuje pochodzący ze Zgierza Dom Tkacza czy zagroda lokalnego rzeźbiarza Szczepana Muchy z domem mieszkalnym, pracownią i obórką. Poza rzeźbami ustawionymi w obejściu artysty, który rzeźbił w drewnie głównie postacie ludzi i diabłów, zwiedzający mogą podziwiać wyjątkowy rzeźbiony płot. Charakterystyczna dla tych terenów i równie godna uwagi jest zagroda polna, na którą składa się chałupa, stodoła oraz obórka z wozownią i spichlerz. Ale to tylko nieliczne eksponaty, spośród wielu, które można zobaczyć zwiedzając to niezwykle urokliwe miejsce.


Miejsca sprzedaży:
Sieradzki Park Etnograficzny ul. Grodzka 1, Sieradz


30.10.2018 - dostępny bez problemów
23.10.2018 - dostępny bez problemów
14.10.2018 - dostępny bez problemów
05.10.2018 - dostępny bez problemów
30.09.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Park Etnograficzny zwiedzony w jednym z ostatnich dni otwarcia, od 1-go listopada będzie zamknięty aż do wiosny. Znaczek ładnie wyeksponowany w gablotce. Cena 8zł.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.658
Skansen jest nie wielki, ale daje wyobrażenie jak żyli ludzie na obszarach wiejskich. Zgromadzono tu całkiem okazały „park dawnych narzędzi rolniczych”, można zajrzeć do wnętrza chaty z pełnym umeblowaniem. Samo miejsce gdzie można nabyć bilet i Znaczek Turystyczny znajduje się w zabytkowym domu tkacza. Dom jest oddalony, co nieco od furtki a przy obsadzie jedno osobowej + pies trudno jest niekiedy znaleźć „kasjera”, więc trzeba się uzbroić w cierpliwość i oglądać obiekt z zewnątrz tak długo aż się ujrzy ww. Cena znaczka nie standardowa 8 zł a bilet 6 zł normalny lub 4 ulgowy.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 658
Znaczek do nabycia w cenie 8 zł. w kasie placówki.
W skansenie można zobaczyć jak, we wcale nie tak odległych czasach, żyli i pracowali nasi przodkowie. Warto obejrzeć oryginalny płot, otaczający zagrodę Szczepana Muchy i zgromadzone wewnątrz rzeźby oraz odwiedzić Wzgórze Zamkowe, obok którego usytuowany jest skansen.
We wtorki wstęp do oddziałów Muzeum Okręgowego w Sieradzu jest bezpłatny.