Na dzień dzisiejszy w Polsce są 852 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 852 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 745 Skarb Bydgoski

GPS: 53.122853 17.997327

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 745 Skarb Bydgoski

Przez ponad 350 lat leżał ukryty tuż pod posadzką, nad jedną z krypt… Skarb, który od chwili odnalezienia w Katedrze Bydgoskiej pw. Św. Marcina i Mikołaja, rozbudza wyobraźnię to ponad 480 złotych monet, ozdoby, części stroju, w tym srebrne guzy i dekoracyjne rozety wysadzane kamieniami. Najstarszy pieniądz pochodzi z XVI wieku.  Apetyt na wrażenia podsycają odkryte krypty grobowe. W jednej z nich spoczywa, pełniący w latach 1845-1870 funkcję proboszcza ks. Józef Turkowski. Znalezisko można oglądać w Europejskim Centrum Pieniądza na Wyspie Młyńskiej (Muzeum Okręgowe im. Leona Wyczółkowskiego w Bydgoszczy).  Na wystawie poświęconej mennicy bydgoskiej, zwiedzający poznają także tajniki pracy mincerzy oraz historię miejsca, w którym niegdyś można było usłyszeć, jak sypały się stosy brzęczących monet.


Miejsca sprzedaży:
Bydgoskie Centrum Informacji, ul. Batorego 2 (wejście ul. Niedźwiedzia 1), Bydgoszcz

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 745 Skarb Bydgoski
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 745 Skarb Bydgoski
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 745 Skarb Bydgoski
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 745 Skarb Bydgoski
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 745 Skarb Bydgoski

21.07.2019 - dostępny bez problemów
20.07.2019 - dostępny bez problemów
14.06.2019 - dostępny bez problemów
04.05.2019 - dostępny bez problemów
02.05.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Agnieszka Kasprzyk
Agnieszka Kasprzyk
ZT
Wszystkie ZT z Bydgoszczy dostępne i ładnie wyeksponowane na stojaczkach w Bydgoskim Centrum Informacji natomiast piękna pieczątka dostępna już bezpośrednio w muzeum okręgowym.Skarb robi wrażnie
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 745
Znaczek 745 dostępny bez problemów w Bydgoskim Centrum Informacji w cenie standardowej - 7 złotych. Wystawa ze skarbem bydgoskim jest wyeksponowana w oddziale muzeum okręgowego w Bydgoszczy.
W oddziale gdzie jest wyeksponowany skarb bydgoski można również nabyć pieczątkę.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.745
Wystawa ze skarbem bydgoskim robi ogromne wrażenie. Tym większe, że zwiedzając uświadamiamy sobie, że skrzynia leżała 10 cm pod posadzką, po której chodziły tysiące osób. Wystarczy rzucić okiem na to znalezisko, które momentalnie rozbudza wyobraźnię. W drugiej części zaprezentowano monety i banknoty z okresu międzywojennego. Bardzo lubimy muzea ściśle ukierunkowane na jedną tematykę, więc jeśli macie wątpliwości czy warto zwiedzać, my mówimy, że zdecydowanie warto. Znaczek dostępny bez problemu w IT, nieopodal muzeum, w cenie 7 zł. A w muzeum dostępna pieczątka. Kolejną rzeczą, która przemawia za zwiedzaniem muzeum okręgowego jest wspólny bilet w cenie 12 zł do wszystko oddziałów muzeum - jak na tak duże muzeum i tyle oddziałów, to możemy się pokusić o stwierdzenie, że to zwiedzanie "jak za darmo". Polecamy!