Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 1072 SkyWalk Świeradów-Zdrój

GPS: 50.899860 15.337281

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1072 SkyWalk  Świeradów-Zdrój

SkyWalk w Świeradowie-Zdroju to najwyższa wieża widokowa w Polsce, która dla turystów otworzyła swoje podwoje w czerwcu 2021 roku. Lokalizacja wieży jest wyjątkowa i nie została wybrana przypadkiem. Wieża wznosi się ponad miastem, niemalże u zbiegu granic trzech państw: Polski, Czech i Niemiec. SkyWalk ma 65 metrów wysokości, jednak to nie tylko wieża widokowa. Ta niesamowita konstrukcja urozmaicona jest elementami edukacyjnymi i kulturowymi, które spotkać można podczas spaceru łagodnie wznoszącą się kładką o długości 850 metrów. Po dotarciu na szczyt czeka m.in. siatka relaksacyjna w kształcie kropli, mapy z panoramą gór, czy też przeszklona platforma widokowa. Podróż w dół można sobie urozmaicić zjazdem ze 105. metrowej zjeżdżalni. Pobyt na wieży to jednak nie tylko adrenalina, ale też zapierające dech w piersiach widoki na Góry i Pogórze Izerskie oraz zabudowania Świeradowa-Zdroju.


Miejsca sprzedaży:
> Punkt z pamiątkami, SkyWalk w Świeradowie-Zdroju


24.06.2024 - znaczek zbyt drogi
12.04.2024 - znaczek zbyt drogi
22.01.2024 - znaczek zbyt drogi
04.09.2023 - dostępny bez problemów
10.06.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Info
Znaczek dostępny. Nie zdecydowałem się wydać 65 zł za wejście na wieże. Takie same atrakcje, a nawet większe miałem na wieży na górze Młynica, która znajduje się w niedalekiej odległości od ulicy, dobry parking, krótka droga dojścia, a wysokość wieży to ok 33,5 metra i co najważniejsze za darmo. Daje wysoką satysfakcję widoków na góry i Świeradów-Zdrój
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Chwilowo się skończyły
Z ciężkim sercem niestety muszę przyznać, że na chwilę obecną ciężko jest dostać Znaczek Turystyczny w Świeradowie Zdroju. Jak do tej pory w kilku znaczkowych miejscach usłyszałem tylko "chwilowo się skończyły" - mam nadzieję że to się skończy, chociaż ostatnio w różnych miejscach w Polsce ta sytuacja się powtarza.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek niedostępny.

Z tego powodu, jaki i mglistej deszczowej aury nie zdecydowałam się na zapłacenie 65 zł za wejście na wieżę.

Poczekam na lepszą aurę.
Podejście pod samą wieżę z miasta strome.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Sky Walk
Strome podejście po znaczek, który nadal kosztuje 10 zł. Za to wejście na wieżę już 65 zł. No i cena niektórych pamiątek też wygórowana.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Sky Walk
Podejście pod wieżę faktycznie strome. Potem jest już pięknie i malowniczo. My byliśmy 22 sierpnia i niestety Znaczków już wtedy nie było...
 
Zbigniew Romankiewicz
Zbigniew
cena
Dziękuję zarządcy za zmniejszenie ceny zakupu Znaczka Turystycznego.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Sky Walk
Trochę się trzeba namęczyć żeby dojść do wieży, podejście jest dość strome. Za to już wejście na wieżę to spacerek. Widoczki ładne chociaż trafiłem na paskudną pogodę. No i znaczek staniał do 10. Bilety niestety nie staniały, nadal 49 zł :)
 
Grzegorz z Wrocławia
Cena znaczka
13 czerwca 2021r. ok. godz. 14 zakupiłem w sklepiku pod wieżą znaczek za 10 zł
 
Roman Binder
borsuk
Znaczek
No cóż , nie dość że bilety na wejście na wieżę dość drogie to i pamiątki mają ceny z kosmosu. Uważam że w takim przypadku to złamanie pewnych zasad i to że znaczek kosztuje 14 zł to przesada. Co na to Centrala?
 
Grażyna i Krystian Mitrenga
Grażyna i Krystian Mitrenga
Znaczek z wierzy
Znaczek dostepny w kosmicznej cenie 14 zl.