Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 550 Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

GPS: 50.282196 18.994156

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 550 Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

Śląski Ogród Zoologiczny zlokalizowany jest na terenie Parku Śląskiego, na pograniczu Chorzowa, Katowic i Siemianowic Śląskich. Jest trzecim pod względem wielkości ogrodem zoologicznym w Polsce i największym tego typu ośrodkiem na południu kraju. Na obszarze blisko 50 ha obserwować można ponad 300 gatunków zwierząt, reprezentujących faunę sześciu kontynentów. Do najbardziej rozpoznawalnych gatunków należą m.in. słonie indyjskie, pingwiny Humboldta, żyrafy siatkowane, wiele gatunków antylop, kangury rude, gibony czapniki czy też lwy i tygrysy. Wśród prezentowanych zwierząt znajdują się gatunki zagrożone wyginięciem oraz takie, których w naturalnym środowisku już nie zobaczymy, m.in. jelenie milu. Śląskie Zoo zostało oficjalnie otwarte dla zwiedzających w 1958 r. Od tego czasu cały czas się rozwija. Co roku powstają nowe obiekty, przeznaczone dla kolejnych gatunków zwierząt, a obiekty powstałe w pierwszych latach działalności ogrodu poddawane są stopniowo modernizacji. W ostatnich latach powstały nowe obiekty dla nosorożców białych oraz pingwinów Humboldta. W 2021 r. uruchomiony został nowy obiekt dla panter śnieżnych. Dzięki temu stale podnoszony jest dobrostan zwierząt zamieszkujących Ogród oraz rośnie atrakcyjność Śląskiego Zoo na turystycznej mapie Polski. Śląskie Zoo od wielu lat  jest członkiem Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), które zrzesza najbardziej liczące się ogrody zoologiczne w Europie. 


Miejsca sprzedaży:
> Śląski Ogród Zoologiczny (kasa biletowa), Promenada Gen. Jerzego Ziętka 7,Chorzów

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 550 Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 550 Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 550 Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 550 Śląski Ogród Zoologiczny w Chorzowie

03.05.2024 - znaczek niedostępny
31.03.2024 - znaczek niedostępny
09.03.2024 - znaczek niedostępny
16.09.2023 - znaczek niedostępny
21.08.2023 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

L+D+D+N Nesibovi
Andílek&Prazdroj
Zelený ostrov
ZOO je taková zvláštní, ne moc přehledná a ne moc pestrá. Ale zase za 50 zl vstup pro celou rodinu nemůžete očekávat zázraky. Bohužel dnes minizoo zavřená. A vůbec jsem nepochopil, proč tam nepouští děti na malých odrážedlech.

Ale jinak celý ten zelený ostrov uprostřed průmyslové aglomerace hodnotíme kladně. Spousta atrakcí a obrovský kus zeleně. Určitě se sem ještě někdy vrátíme.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Znaczek dostępny.Przy wejściu do
ZOO warto zwrócić uwagę na zabytkową bramę.
 
Smutna
Brak znaczka
Druga wizyta i znowu znaczek niedostępny :( 70km w jedną stronę i powrót bez znaczka. Dzieci rozczarowane. Tak samo w Parku Etnograficznym.
 
Robert Salwowski
Bobik
ZOO
Minimum trzy godziny trzeba zarezerwować, żeby zobaczyć ZOO, ale warto.
 
Marcel Kulig
Marcel Kulig
Zt
Przy wejsciu do zoo można kupić znaczek
 
Mateusz Banaś
Mateusz Banaś
Znaczek No. 550
Znaczek można zakupić tylko przy wejściu głównym
 
anna muszkiet
różne znaczki
dlaczego przy opisie miejsca powyżej prezentowane są dwa różne znaczki z datą utworzenia i otwarcia ZOO i mają ten sam nr.teraz w sprzedaży jest znaczek z żyrafą.
 
Admin ZT
Admin ZT
Re: różne znaczki
Znaczek dotyczy miejsca, a więc jego numer jest ściśle związany z miejscem, które przedstawia. W ten sposób nawet po zmianie grafiki znaczka numer pozostaje, by mniej wtajemniczeni turyści mogli się zorientować, że znaczek nadal dotyczy tego samego obiektu. Co do grafik może się tak zdażyć, że zostaną zmienione, ale grafika aktualnie dostępnego znaczka dostępna jest w lewym górnym narożniku pola z opisem miejsca. To co widać w dolnym pasku galerii to tylko archiwalna fotka, dzięki której każdy może stwierdzić, że w danym miejscu istniał kiedyś znaczek z takim rysunkiem. Takich znaczków nie ma wiele, a ich powstanie często związane jest z wyższą koniecznością (zmiana nazwy obiektu, zmiana logotypu, zmiana nazwy miejscowości). Jeśli jednak ktoś chce posiadać w zbiorze archiwalne znaczki, to może je zamówić w centrali na zasadach opisanych tutaj //www.znaczki-turystyczne.pl/brakuj-cy-znaczek-turystyczny.html
 
anna muszkiet
Re: Re: różne znaczki
dziękuję za informację.
 
Mateusz Muskała
Mateusz Muskała
brak
znaczka brak nie wiadomo kiedy będą ale na okienku kasy pod ceną biletów wisi informacja o znaczku turystycznym za 7 zł

ZOO fajne i urokliwe
 
Marta Rogalska
Marta Rogalska
Brak znaczka
Niestety, w kasie nie było znaczków, "niestety się skończyły i nie wiadomo kiedy będą" :|
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
ZT 550
Brak naklejki na kasie, znaczek schowany, cena 7 zł.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 550
Cena ZT w kasie przy głównym wejściu - 7 zł.
 
Kristofer
ZT
Ciekawostka:)
Znaczek dostępny w dwóch bramach bocznej i głównej, jednakże w bocznej Pani zażądała 10 zł natomiast poszedłem do głównej i Pani zażądała 6 zł. SIC
 
Samanta
ZT
Znaczek dostępny tylko w kasie przy głòwnym wejściu. Cena 6zł.
 
Leszek
ZT dostępny 11.08.2014
ZT bez problemów dostępny. Cena 6 zł
 
Beuthen
Nareszcie dostępny!
Po trzech próbach zdobycia znaczka nareszcie udana. Pani w kasie podczas poprzednich próśb o znaczek twierdziła, że "znaczka nie ma i raczej nie będzie". Nie dyskutując z panią w kasie lecz dzwoniąc do pana Zbyszka załatwiono tą sprawę. Będoc dziś tj. 28 sierpnia 2013 spotykając się z tą samą panią w kasie dostałem znaczek, kiedy pani po konsultacji z koleżanką, gdzie ten znaczek się znajduje wyjęła go z sejfu. ZNACZEK KOSZTOWAŁ 6 ZŁ! Nie jest jednak wyeksponowany i naklejki miejsca ze Znaczkiem Turystycznym nie widziałem. Jako Ślązak z pobliskiego Bytomia serdecznie zapraszam do ZOO w Chorzowie. Przy okazji warto zwiedzić WPKiW oraz znajdujące się tam planetarium.
 
Krzysztof1970
nowy wzór znaczka
Z radością  przyjęliśmy wiadomość o nowym wzorze Znaczka i ruszyliśmy do śląskiego ZOO aby go zdobyć.Niestety spotkała nas niemiła niespodzianka. W kasie biletowej nie posiadają Znaczka zarówno starego jak i nowego wzoru . Wielka szkoda ! Pozostaje zamówienie w Centrali. Krzysztof i Martynka
 
MichalM
ZOO
W Zoo byłem we wrześniu 2011 r. Znaczek nie był wyeksponowany -- trzeba było pytać, ale za to cena była rozsadna.