Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 414 Sława – Jezioro Sławskie

GPS: 51.876440 16.067053

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie

Sława leży w województwie lubuskim na Pojezierzu Sławskim. Sercem tego obszaru jest jedno z największych jezior zlokalizowanych w zachodniej Polsce – Jezioro Sławskie (854 ha). Szczególne walory przyrodnicze Pojezierza Sławskiego stanowią o bardzo dużych wartościach turystyczno-krajobrazowych gminy. Jezioro ze względu na swoją powierzchnię, zróżnicowaną linię brzegową, wielokilometrowe rozbiegi fal i wiatru, stwarza doskonałe warunki do żeglowania. Plaża miejska z molo i nowym wyciągiem do nart wodnych – wakeparkiem, zlokalizowane są na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku. To tutaj najchętniej przybywają wczasowicze oraz wypoczywają mieszkańcy gminy. Oprócz SCKiW swoją siedzibę mają tu inne ośrodki wczasowe i kluby żeglarskie zaopatrzone w niezbędny  sprzęt pływający. Cień w letnie upały oraz zieleń i czyste powietrze zapewnia Park Miejski, który niedawno został podany rewaloryzacji. Jeszcze więcej miejsca do opalania znajdziemy na drugiej już plaży miejskiej, a sporą dawkę adrenaliny dostarcza Park Linowy na terenie SCKiW. Zielonym pasażem stała się także jedna z głównych ulic w mieście – ulica Odrodzonego Wojska Polskiego, której przebudowa niedawno się zakończyła. To tylko niektóre z atrakcji jakie czekają w tym wyjątkowym mieście i równie wyjątkowych, urokliwych okolicach.


Miejsca sprzedaży:
> Urząd Miejski w Sławie – Biuro Obsługi, ul. Henryka Pobożnego 10, (pn. 7:30 – 17:00, wt.-czw.. 7:30 – 15:30, pt. 7:30 – 14:00)
> Sławskie Centrum Kultury i Wypoczynku, ul. Odrodzonego Wojska Polskiego 19, Sława (lipiec – sierpień recepcja w godz.7:00 – 23:00, wrzesień – czerwiec Biuro SCKiW w godz. 7:30-15:30) (web)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 10, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Obrázek č. 11, Znaczki Turystyczne, No. 414 Sława – Jezioro Sławskie

10.10.2023 - dostępny bez problemów
08.09.2023 - dostępny bez problemów
10.08.2023 - dostępny bez problemów
08.05.2023 - dostępny bez problemów
03.09.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Typowo turystyczne miasteczko . Czulem sie jak nad morzem . Jezioro duze , piekne . Mnostwo atrakcji dla duzych i malych . Nie bylem dlugo , wiec minus ze az 15 zl za parking . Rozumiem jak sie nocuje caly weekend np. ale 15 zl za sam wjazd bez wyjatku jak ktos jest na chwile przejazdem to troche sporo . Nie mniej jednak miejscowosc jak i jezioro godne polecenia , mozna wypaczac . Baza jest dobra . Znaczek nabylem w centrum kultury , bylo sporo znaczkow ,na widoku w witrynie od razu rzucaja sie w oczy .
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
Sława – Jezioro Sławskie
Piękne jezioro. Warto zaplanować tu dłuższy pobyt. Znaczki do nabycia w SCKiW. Przemiła obsługa. Dziękujemy.
 
Amelia Sojka
Ameso
Sława – Jezioro Sławskie
Znaczki w UM nieosiągalne ale za to w SCKiW przemiła obsługa i znaczki do kupienia.
 
Zygmunt
ZT414
Udało nam się zdobyć ostatni ZT znaleziony przez Panią urzędnik po pewnym casie w otchłaniach Urzędu Miejskiego. W Centrum Kultury nie sprawdzaliśmy. Poza jeziorem polecam zobaczyć miejscowy park z bogatą roślinnością i starodrzewem. W niedalekiej odległości znajduje się też stary i nowy rynek z aleją gwiazd bluesa, fontanną i źródełkiem. Nie spodziewaliśmy się tak fajnej i ładnej okolicy.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Zajrzeliśmy z ciekawości i był! Co prawda bardzo miła Pani musiała gdzieś po niego pójść ale dostaliśmy go w cenie 7 zł.

Jezioro sławskie bardzo ładne.
Niestety dość zimny i bardzo silny wiatr utrudnił nam zwiedzanie. W maju gęsi mają młode i są bardzo agresywne. Akurat całe stadko wypoczywało na środku chodnika biegnącego wzdłuż jeziora.
Jeszcze wszystkie kramy i budki pozamykane. Latem już będzie dużo przyjemniej.
 
Danuta Świątek
Dana
Sława
Znaczek dostępny (w niedzielę!) w Sławskim Centrum Kultury i Wypoczynku nad jeziorem. ZT kosztuje 7 zł. Na okienku recepcji niestety nie ma nalepki ZT. Jest natomiast bardzo ładna pieczątka!
Plaża jezioro - piękne! z plaży można przejść do Parku Miejskiego, na końcu którego jest park przypałacowy i zniszczony pałac. W tymże parku rośnie największa w Polsce sosna czarna.
Z Parku Miejskiego można wejść na urokliwy rynek z kamieniczkami. W miasteczku jest też aleja gwiazd bluesa! Swoją rękę odbił tam również Ojciec Bluesa w Polsce - Tadeusz Nalepa! Uważam swoją dzisiejszą wycieczkę za bardzo udaną!
 
Rafał
Rafał
No. 414 Sława – Jezioro Sławskie
Znaczek dostępny w UM -bardzo miła obsługa. Pieczątki - 2 rodzaje dostępne w biurze promocji w pokoju 203. Okolica super.
 
MW
............
W Centrum nad jeziorem ZT nie ma. Podobno także w Urzędzie Miasta (byłem w niedzielę). Co najgorsze brak ZT nikogo nie wzrusza....
 
Edyta i Piotr Truś
Edyta i Piotr Truś
ZT
Niestety wszystko zamknięte
 
Aga
Dostępność znaczka
Zamknięte na 10 spustów.
 
Jakub Brzózka
Jakub Brzózka
Sława – Jezioro Sławskie
Znaczek dostępny w Recepcji ! Cena 7 zł, znaczek widać z daleka :) co bardzo się ceni :) Pozdrawiam
 
Berta
Recepcja SCKiW
Do Sławy przyjechałam wczoraj (20.08.2027) po 21. Znaczka nie zakupiłam. Recepcja nieczynna.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 414
Do Sławy dotarliśmy już po godz. 15:30 mocno zmęczeni i żądni ostatniego w tym dniu znaczka. Jako wybrany delegat udałem się do siedziby Urzędu Miastai oniemiałem. W BO piękna młoda dziewczyna, w kasie kolejna i to nawet ładniejsza. Na dworze ponad 30 stopni, ja tu w cień wchodzę, więc myślę, że to fatamorgana jakaś. Dowiedziałem się od miłej pani z BO, że pieczątki w pokoju 203 na II piętrze, a tam kolejna pani równie urodziwa. Trzeba przyznać Sława promuje się urodą pracowniczek. Polecam wizytę w UM oraz nad jeziorkiem, szczególnie w tak upalne dni.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 414
Stojak ze znaczkami widoczny w recepcji, cena standardowa.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Sława – Jezioro Sławskie
Aż żal, że nie było zbytnio czasu, by posiedzieć na plaży i wejść do wody, ale przed nami wakacje ;)
Znaczek i pieczątka w Urzędzie
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.414
Czasu nie było wiele na zwiedzenie Sławy, ale to miejsce, mimo że niewielkie, to należy do tych, do których się chce wrócić. Piękne jezioro, zespół pałacowy, który niestety niszczeje, czy dawny zbór ewangelicki. To dopiero początek tego co Sława ma do zaoferowania. Znaczek dostępny w cenie 7 zł w Urzędzie Miejskim. W gratisie pierwszorzędna pieczątka.
 
Paweł Przybylak
Paweł Przybylak
ZT
Dostępny w cenie 7 zł