Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1252
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1252!

No. 706 Słowiński Park Narodowy Rowy – Czołpino – Rąbka

GPS: 54.661716 17.218044

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 706 Słowiński Park Narodowy Rowy – Czołpino – Rąbka

Słowiński Park Narodowy - jeden z dwóch nadmorskich obszarów o najwyższej formie ochrony przyrody w Polsce, położony jest w środkowej części Wybrzeża Słowińskiego. Rozciąga się pomiędzy Łebą, a Rowami i leży w odległości ok. 30 km od Słupska. Obejmuje unikatową Mierzeję Łebską, gdzie znajdują się największe w Europie pola wydm ruchomych. Barchany o kształcie półksiężyca, z ramionami skierowanymi na wschód, przemieszczają się zgodnie z panującymi wiatrami z zachodu na wschód i mogą osiągnąć wysokość nawet 30-40 metrów. Piasek wydmowy stale przewiewany w głąb lądu, z jednej strony zasypuje wszystko po drodze, z drugiej zaś, odsłania. Oczom turystów niekiedy ukazują się pozostałości prastarej puszczy, kopalna gleba, a czasem resztki dawnych osad ludzkich. Obszar Słowińskiego Parku Narodowego zamieszkują liczne gatunki zwierząt i roślin. Wybrzeże Bałtyku w granicach Parku odwiedzają czasem foki, a wśród nich największa i najliczniejsza foka szara.


Miejsca sprzedaży:
> Dyrekcja Słowińskiego Parku Narodowego w Smołdzinie
> Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego w Czołpinie
> Wszystkie punkty kasowe Słowińskiego Parku Narodowego (Rowy, Rąbka, Czołpino - parking leśny)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 706 Słowiński Park Narodowy Rowy – Czołpino – Rąbka
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 706 Słowiński Park Narodowy Rowy – Czołpino – Rąbka
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 706 Słowiński Park Narodowy Rowy – Czołpino – Rąbka
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 706 Słowiński Park Narodowy Rowy – Czołpino – Rąbka

24.08.2023 - znaczek niedostępny
19.08.2023 - znaczek niedostępny
18.07.2023 - znaczek niedostępny
15.07.2023 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
23.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Aleksandra
Zt
Znaczek niedostępny tak na parkingu lesnym w Czołpinie, jak i w Muzeum Słowińskiego Parku Narodowego,podobnie zreszta jak znaczek z latarni.Pocztówek i magnesów tez brak choć widnieją w witrynie ale na sprzedaż nie ma.Słabo :( Obyłam się bez pamiątek niestety, ale zarówno park, muzeum jak i latarnie zdcydowanie warto zwiedzić.
 
Agata Wdowiarz
inesa
nic nie wiedzą
Panie w kasie w ogóle nie wiedziały o co nam chodzi, zresztą pamiątek w zasadzie żadnych dostać nie można - nawet parkowych przypinek
 
Tomasz Mądrzejewski czendo
czendo
ZT
Odwiedziliśmy muzeum SPN w Czołpinie. Początkowo panie nie wiedziały o co chodzi. Po telefonie do Smołdzina, gdzie jest dyrekcja SPN otrzymaliśmy informację,że znaczki dostępne tylko poprzez centralę.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
Re: MiJ
To chyba jedyna opcja że by zdobyć znaczek to zamówić w centrali....Szkoda trochę że nikt tej sprawy nie załatwi do końca tylko w informatorze są błędne informacje....
 
jerzy kinas
jerzy kinas
MiJ
W tej miejscowości nie ma już muzeum stoi opuszczony pusty budynek nie ma żadnej informacji że zostało przeniesione do Człopina a w nowym miejscu nikt nic nie wie o jakimś znaczku turystycznym.Na parkingu po odwiedzeniu wydm i latarni pani poinformowała nas że w starym muzeum to znaczek zawsze był a teraz nikt się tym nie zajmuje.
 
WioletaZuziaDarek Lemańscy
WioletaZuziaDarek Lemańscy
Znaczek
Znaczek niedostępny. Muzeum warto zwiedzić.
 
Anna
Anna
Znaczek
Znaczek ma być znów dostępny od 2 maja.
 
Misiek
ZT no. 706
Znaczek dostępny bez problemów.
Muzeum warte zwiedzenia. Można w nim kupić pamiątki ze Słowińskiego Parku Narodowego. Ciekawe wystawy; jest bardzo dużo wypchanych zwierząt żyjących w tym terenie.
Cena wynosi:
- 2zł ulgowy,
- 4zł normalny.
 
MARCIN Słowiński
Slovik
Marcin S
Muzeum ciekawe warto zobaczyć, Rowokół wieżę również ale polecam szczególnie poświecić dużo czasu na spacer między innymi po Wydmach czołpińskich..... oraz wejść do parku nad jezioro dołgie duże i małe. Jak ktos lubi obcować z naturą to polecam szczególnie.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
SPN
Znaczek kupiony w muzeum Parku. Będąc w Smołdzinie warto wejść na pobliski Rowokół - wspaniałe widoki z wieży widokowej na ponad 100 metrowej górze.
 
Rafał Łysiuk
budget-lodz
ZT 706
Muzeum warte odwiedzin, ciekawe eksponaty a wejście niedrogie. ZT 705 i 706 ładnie wyeksponowany w kasie muzeum po 7 zł.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 706
Dzięki uprzejmości Pan z działu Edukacji Słowińskiego PN, mój wyjazd okazał się udany. serdeczne podziękowania. I cena do tego standardowa.