Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe

GPS: 54.435195 18.582939

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe

Początek sopockich szlaków spacerowych miał miejsce w latach sześćdziesiątych XX wieku w czasach rozwoju kurortu Jana Jerzego Haffnera. Kuracjuszom, obok kąpieli, polecano przejażdżki łodziami po Zatoce Gdańskiej i spacery w lasach okalających Sopot od zachodu. Wtedy też na terenie miasta, a głównie w jego terenach leśnych wyznaczono kilka krótkich tras. Powstało wówczas pięć szlaków: wiewiórki, sarni, motyli, leśny, morski.  Faktem natomiast jest to, iż tak naprawdę pierwsze znakowane szlaki turystyczne powstały w Sopocie około 40 lat wcześniej.  Pod koniec XX wieku staraniem miejscowego  Oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno – Krajoznawczego i jego działaczy przy współudziale Urzędu Miasta Sopotu, podjęto działania zmierzające do odtworzenia historycznych szlaków. Przy zachowaniu tradycyjnego nazewnictwa oraz sposobu znakowania, przygotowano i wyznaczono sieć sześciu szlaków. Pięć z nich biegnie na terenie lasów graniczących z miastem od zachodu, a jeden biegnący wzdłuż morskiego brzegu pozwala poznać to, co najciekawsze w Sopocie i jego bliskim otoczeniu. W 2012 roku  wytyczono dodatkowo ścieżkę dydaktyczną - Szlak Borsuka, która upamiętnia osoby zaangażowane w akcję pomocy prześladowanym w czasach PRL robotnikom.


Miejsca sprzedaży:
> Informacja Turystyczna, ul. Dworcowa 4, Sopot
> Informacja Turystyczna, Plac Zdrojowy 2 (II piętro - wjazd windą), Sopot

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 692 Sopockie Szlaki Spacerowe

02.04.2024 - dostępny bez problemów
23.08.2023 - dostępny bez problemów
05.08.2023 - dostępny bez problemów
01.07.2023 - dostępny bez problemów
10.05.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Michał
montana21
Sopot
Znaczki się skończyły, zostały zamówione, czekają na przesyłkę.
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Sopot
Wszystkie znaczki z Sopotu bez problemu do Kupienia w Informacji Turystycznej przy Placu Zdrojowym. Przy okazji można zrobić ładne zdjęcie Molo!
 
Radzioactive
ZT
Znaczek dostępny wraz z innymi w IT przy ul. Dworcowej. Niestety nie udało się zaliczyć wszystkich sopockich szlaków, ale w przyszłości chętnie tę zaległość nadrobimy :)
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w IT na Placu Zdrojowym. 8 zł/szt.

Sopot jest popularny i tym samym dość zatłoczony.
My skupiliśmy się na zwiedzaniu najpopularniejszych obiektów.
Na szlaki zabrakło czasu.
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Wspaniałe trasy piesze i rowerowe
Wszystkie Znaczki Turystyczne dostępne w Informacji Turystycznej na Placu Zdrojowym 2. Sopot może się pochwalić naprawdę wspaniałymi szlakami pieszymi i ścieżkami rowerowymi. Są one bardzo liczne i prowadzą przez malownicze tereny. Można na nich odpocząć.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.692
Chwilowo, na dzień dzisiejszy, w IT przy ul. Dworcowej skończyły się wszystkie znaczki. Z tego co wiemy, to kwestia kilku dni, aby ZT było znowu dostępne w obydwu punktach. Zakupiliśmy ostatni znaczek przedstawiający szlaki spacerowe, ale dostępny jest on bez problemu w IT przy Pl. Zdrojowym. Cena standardowa - 7 zł. Sopot jest miastem typowo spacerowym. Warto się przejść mniej znanymi uliczkami, aby podziwiać architekturę totalnie różniącą się od reszty zabudowy Trójmiasta.
 
Agata Seńko
Agata Seńko
Brak znaczka
Z informacji udzielonych nam w IT znaczka we wszystkich punktach brak od prawie 2 miesięcy. Ale na pewno wrócimy tutaj jeszcze w tym roku.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Sopot
ZT dostępny w obu punktach IT. Przyjemna trasa rowerowo-piesza wzdłuż zatoki niestety bardzo zatłoczona. Chyba przez niezbyt plażową pogodę.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 692
Stojak ze znaczkami widoczny w IT przy ul. Dworcowej, cena standardowa.
Szlaki to ciekawa propozycja na spędzenie dnia, odpoczynek od zgiełku plaży i czynny relaks wśród zieleni.
 
Marlena i Jacek Treichel
Marlena i Jacek z Pokrzywna
Sopot
Odnalezienie Informacji Turystycznej na Pl. Zdrojowym 2 nie nastręcza wielu trudności. Jednak stojąc przed budynkiem trzeba się natrudzić, aby dowiedzieć się jak trafić do pomieszczenia na drugim piętrze.
Znaczki dobrze wyeksponowane, cena standardowa. Obsługa ma problemy ze sprzedażą, głównie z powodu ręcznego wpisywania na listę każdego (oddzielnie) sprzedawanego przedmiotu.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 692
Ale tu mamy mały problem, bo ja Znaczki nabyłem na Placu Zdrojowym w Informacji Turystycznej, do której wstąpiłem po drodze po mapkę terenu niestety na Dworcowej już nie byłem to nie mogę potwierdzić wpisu kolegi Cena znaczka standardowa i widać stojaczek. Tym razem wybrałem szlak brzegowy.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 692
Znaczki wyeksponowane w gablocie, cena standardowa - 7,00 zł. Zmieniło się miejsce sprzedaży - Punkt Informacji Turystycznej znajduje się pod adresem ul. DWORCOWA 4 i tam jest sprzedaż znaczków