Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1298
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1298!

No. 1092 Stadion żużlowy w Gorzowie Wielkopolskim

GPS: 52.721181 15.227815

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1092 Stadion żużlowy w Gorzowie Wielkopolskim

Stadion w Gorzowie Wielkopolskim powstał na terenie byłego wysypiska śmieci. Prace przy budowie prowadzone były w ramach czynu społecznego, a otwarcie stadionu nastąpiło w lipcu 1951 roku.  Pierwszymi zawodami przeprowadzonymi na obiekcie był turniej o „Stalowy But”. Początkowo tor miał długość 395 m. W latach 1957-1964 wybudowano m.in. garaż klubowy z wieloma urządzeniami, bandę w stylu angielskim i ogrodzenie oraz skrócono tor do 352 m. Kolejne prace modernizacyjne prowadzono cyklicznie od 1981 do 2011 roku. Ostatecznie pojemność stadionu wyniosła ok. 15 tys. miejsc. Od roku 1997 gorzowski stadion nosi imię Edwarda Jancarza, ikony gorzowskiego żużla, który w rozgrywkach rangi mistrzostw świata zdobywał medale we wszystkich kategoriach. Mnogość zdobytych medali i tytułów jest tak duża, że nie sposób ich tu wszystkich wymienić. Przez całą karierę związany był z macierzystym klubem - Stal Gorzów, który jest jednym z najbardziej utytułowanych żużlowych klubów w Polsce.


Miejsca sprzedaży:
> Sklepik klubowy przed bramą główną, obok kas od ul. Śląskiej. (Czynny czynny pn-pt od 12:00 do 18:00, sob. od 10:00 do 14:00.)


23.05.2024 - dostępny bez problemów
20.05.2023 - dostępny bez problemów
05.05.2023 - dostępny bez problemów
08.02.2023 - dostępny bez problemów
08.02.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Znaczek
Niekiedy mam zagwozdkę: co mam napisać skoro moi poprzednicy już wszystko opisali :)
 
Radosław Gwóźdź
Gwozdzik
ZT
Ten sklepik ze znaczkiem przy stadionie zawsze był zamknięty jak jechałem zakupić znaczek . W końcu jednak go mam . Stadion ładnie się prezentuje , jest nowoczesmy i godny XXI wieku .
 
Piotr Gardynik
Zmiana godzin otwarcia
Sklepik ma inne niż w opisie godziny otwarcia. Aktualne to od pon. do sb. w godz. 10-16.
 
Hubert A.
Hubert
stadion
Znaczek dostępny w sklepiku, zresztą w dobrze zaopatrzonym sklepiku, gdzie każdy fan sportów żużlowych, a szczególnie fan Stali Gorzów znajdzie coś dla siebie. Sam stadion do obejrzenia z zewnątrz, bo akurat tego dnia nie było nikogo, kto udostępniłby jakąś boczną furtkę, by zerknąć na budowlę. Ale i tak jak na tego typu obiekt ciekawe miejsce i przede wszystkim historia.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek zakupiony po wyścigu o 22.30 za 8 zł w sklepiku przy stadionie
 
Natalka i Edyta Domaradzkie
Domarki
ZT 1092
Znaczek dostępny bez problemów. W sklepiku wiele gadżetów dla kibiców.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w sklepiku przed Stadionem.
Cena 8 zł. Można płacić kartą.

Sam stadion niestety obejrzany tylko z zewnątrz. Obok ciekawy mural z gwiazdami Stalowskiego żużla.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Stadion
Obejrzeć można jedynie z zewnątrz. Znaczek dostępny w sklepiku przed głównym wejściem.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 1092
Gorzów Wielkopolski ma wiele miejsc symbolicznych i takim sportowym jest niewątpliwie Stadion im. Edwarda Jancarza. Pamiętam z jaką uwagą słuchałem sprawozdania w radiu czy oglądałem w TV jego wyścigi. Tak, że można powiedzieć, że na stadionie byłem wirtualnie wile razy tym starszym i tym nowszym. Fizycznie obejżałem bryłkę stadionu z zewnątrz ale nie żałuję, że tu przyjechałem- dla mnie to też symbol. Znaczek do kupienia w sklepiku obok w cenie 8 zł. Sprzedająca powiedziała, że znaczki dobrze się sprzedają
 
Gość
Zwiedzanie
Podobno jak się powie Pani że sklepiku, że się z daleka przyjechało i chce się obejrzeć stadion od Parku Maszyn to jest taka możliwość i się wchodzi aż pod samą bandę toru widząc cały stadion od środka.
Także cisnąć bo warto :)
 
Skała
Trybuny
Wczoraj w południe dotarłem do bram Stadionu Żużlowego im. EDWARDA JANCARZA moim zdaniem 2.i pół kilometra do celu by zobaczyć na żywo ciekawą architekturę trybun co prawda z za płotu ale ZT No 1092 kupiłem w sklepiku klubowym w cenie 8,00zł a pracuje w nim bardzo miła Pani i z tego miejsca pozdrawiam.
 
Wojtek
Niedostępność znaczka
Pani w sklepiku nie miała pojęcia o czym mówię pytając o znaczek.
Ale przyszedł Pan który wszystko wyjaśnił. Aktualnie klub zajmuje się ogłoszeniem nowego znaczka i na dniach powinien on pojawić się normalnie w sklepiku