Na dzień dzisiejszy w Polsce są 852 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 852 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie

GPS: 53.833980 18.824795

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie

Stała wystawa kapsli "Muzeum Kapsla" to prywatna inicjatywa Patryka Pokorskiego, gniewianina, lokalnego przewodnika. Swe podwoje muzeum otworzyło podczas Nocy Muzeów w 2017 roku. Na początku zbiory muzealne miały być wystawą czasową, ale szybko pomysł przerodził się w działania zmierzające do powstania stałej placówki muzealnej. Dziś Muzeum Kapsla mieści się w jednej z kamienic przy gniewskim rynku. Prezentuje zbiór kapsli z całego świata, począwszy od zamknięć polskich, czeskich, niemieckich, a skończywszy na kapslach z tak egzotycznych krajów jak Chiny, Maroko, Kolumbia czy Australia. Urozmaiceniem wystawy jest stół z torem do gry w kapsle. To swego rodzaju atrakcja, szczególnie dla młodych turystów, którzy nie znają tej formy zabawy. Muzeum cały czas się rozwija i stanowi ciekawą alternatywę dla wszystkich, którzy lubią nieszablonowe zwiedzanie połączone z odrobiną rozrywki.


Miejsca sprzedaży:
Muzeum Kapsla, pl. Grunwaldzki 40, Gniew (żółta kamienica na południowej pierzei rynku) Gdy muzeum jest zamknięte warto skontaktować się z p. Patrykiem (tel: 667340988)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie

06.07.2019 - dostępny bez problemów
28.04.2019 - dostępny bez problemów
19.04.2019 - dostępny bez problemów
01.04.2019 - dostępny bez problemów
28.02.2019 - znaczek niedostępny

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
Kapsel
Niby nic , ale tak pozytywnie zakręconego gospodarza wystawy szukać ze świecą .Pasja jaka by nie była jest pasją. Trzymam kciuki.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
663
Klimatyczne miejsce , bardzo unikatowa wystawa kapsli i świetna obsługa przewodnicka. Polecam wizytę w tym miejscu. Znaczek dostępny.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 663
To pomysł na prezentacja własnej pasji. Przy tej okazji powstał nowy Znaczek Turystyczny. Cena ZT tradycyjna w tym miejscu można tez zdobyć ZT No. 662
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Fajny pomysł na ekspozycję swoich zbiorów. Fajny gospodarz, z którym można pogadać o turystyce i nie tylko. ZT z Muzeum Kapsla dostępne bez problemu, "misiowy" kupiłem ostatni. Cena standard.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 663
Muzeum Kapsla to ekspozycja fragmentu kolekcji P. Patryka, umieszczona w gablotkach, zawieszonych w korytarzu kamienicy nr 40. Nie ma konkretnych godzin zwiedzania, można, po prostu, wejść i bezpłatnie obejrzeć zbiory.
Za to pogawędka z P. Patrykiem jest bezcenna. Dowiemy się wówczas co nieco o kolekcji, o samym kapslu i jego dziejach, a także o mieście i jego interesujących miejscach, tych bardziej i tych mniej znanych. Ja skorzystałem z podpowiedzi lokalnego przewodnika, którym jest P. Patryk i dzięki temu moje zwiedzanie miasta było pełniejsze, za co oczywiście bardzo dziękuję.
Znaczki (nr 663 i nr 662) do nabycia w muzealnym sklepiku w standardowej cenie. Gdyby drzwi były zamknięte, trzeba zadzwonić pod podany na tablicy przy wejściu, numer telefonu a po chwili pojawi się Pan Patryk.
 
ADAM MURAWSKI
amur
ZT 663
Znaczek w cenie 7,00 zł - ciekawy pomysł na przedstawienie swej kolekcji kapsli, cały czas zbiory się powiększają w tym prywatnym muzeum - to stała wystawa, a w piwnicach można oglądać zmieniające się ekspozycje czasowe - podziękowania dla p.Patryka za kolejne Znaczki Turystyczne promujące nasze piękne Kociewie