Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie

GPS: 53.833980 18.824795

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie

Stała wystawa kapsli "Muzeum Kapsla" to prywatna inicjatywa Patryka Pokorskiego, gniewianina, lokalnego przewodnika. Swe podwoje muzeum otworzyło podczas Nocy Muzeów w 2017 roku. Na początku zbiory muzealne miały być wystawą czasową, ale szybko pomysł przerodził się w działania zmierzające do powstania stałej placówki muzealnej. Dziś Muzeum Kapsla mieści się w jednej z kamienic przy gniewskim rynku. Prezentuje zbiór kapsli z całego świata, począwszy od zamknięć polskich, czeskich, niemieckich, a skończywszy na kapslach z tak egzotycznych krajów jak Chiny, Maroko, Kolumbia czy Australia. Urozmaiceniem wystawy jest stół z torem do gry w kapsle. To swego rodzaju atrakcja, szczególnie dla młodych turystów, którzy nie znają tej formy zabawy. Muzeum cały czas się rozwija i stanowi ciekawą alternatywę dla wszystkich, którzy lubią nieszablonowe zwiedzanie połączone z odrobiną rozrywki.


Miejsca sprzedaży:
> Muzeum Kapsla, pl. Grunwaldzki 40, Gniew (żółta kamienica na południowej pierzei rynku) Gdy muzeum jest zamknięte warto skontaktować się z p. Patrykiem (tel: 667340988)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 8, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie
Obrázek č. 9, Znaczki Turystyczne, No. 663 Stała wystawa kapsli w Gniewie

11.07.2023 - dostępny bez problemów
18.06.2023 - dostępny bez problemów
06.05.2023 - dostępny bez problemów
27.12.2022 - dostępny bez problemów
02.07.2022 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Ireneusz Kraków
Ireneusz Kraków
ZT 663
Znaczek 8 zł.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Cena: 8 zł
Zakupiony: w Muzeum Kapsla
Karta: tylko gotówką

Polecam zadzwonić dzień wcześniej czy Pan Patryk będzie. Mieliśmy to "szczęście", że na wizytę wybraliśmy jedyny dzień w lipcu, kiedy Pan Patryk wyjechał na cały dzień z grupą. 1 telefon i inaczej byśmy to wszystko zorganizowali. To taka podpowiedź.
Zbiory kapsli i tak obejrzeliśmy z ogromną ciekawością.
Na szczęście kilka dni później wracając z innej wycieczki mogliśmy zajechać i wtedy udało się kupić Znaczki.
Jest też dostępny Znaczek z Misiem nr662
 
Ewa I Darek
Muzeum Kapsla
Wspaniały, zaangażowany Człowiek z Pasją - podziwiamy za wytrwałość w kolekcjonowaniu tak, wydawałoby się, niepozornego eksponatu. Pan Patryk to Gniewianin przez duże G. Dzieki niemu zobaczyliśmy ciekawe muzeum, poznaliśmy intrygujący projekt wykorzystania muzenej piwnicy,zachwiciliśmy się rynkiem i kościołem św. Mikołaja No i jednak, mimo braku czasu, zwiedziliśmy zamek krzyżacki w Gniewie
 
Małgorzata
Re: Kapsle
Byłam i powiem Panu że Pan patryk to mój kuzyn polecam strzelnice oraz korepetycje z historii u niego
 
Andrzej Szewczyk
Andrzej z TG
Kapsle
Nieduże prywatne muzeum prowadzone przez prawdziwego Pasjonata! Właściciel chętnie oprowadza po zbiorach. Można zobaczyć również piwnicę! Zgodnie z zapewnieniami są plany na rozwój zbiorów i poszerzenie tematyki kapslowej!
 
Juras
Zbieracz spod Łodzi
Super sprawa dla konesera jak i dla laika
 
Radzioactive
ZT
Wystawa dość kameralna, ale bardzo ciekawa. Osobiście lubię tego typu, tematyczne muzea, za którymi stoją ludzie z pasją. Takim pasjonatem jest niewątpliwie Pan Patryk, który ponoć jest gotów przyjąć gości, by opowiedzieć o swojej pasji przez 24h/dobę :)
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
ZT 663
Oryginalny pomysł w ciekawym opakowaniu. Podziw budzi zaangażowanie właściciela i zarazem kustosza muzeum w powiększaniu kolekcji i całej promocji ciekawego i rzadkiego hobby.
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
Znaczek....
Tak jak już to bywa muzeum tworzą pasjonaci...Niby nic...niby tylko kapsel od butelki a dzięki zaparciu oraz uporowi można stworzyć niebywałą wystawę...Myśmy mieli to szczęście że trafiliśmy na Panią przewodnik która potrafiła tak opowiedzieć że aż trudno było uwierzyć że taki niepozorny kapsel ma aż tyle tajemnic....a jakie....zobaczcie sami...Warto zadzwonić do Pana Patryka i się umówić...POLECAM!!!!
 
Tomasz Szkudlarek
Tomasz Szkudlarek
Kapsel
Niby nic , ale tak pozytywnie zakręconego gospodarza wystawy szukać ze świecą .Pasja jaka by nie była jest pasją. Trzymam kciuki.
 
Grzegorz Kaczmarczyk
663
Klimatyczne miejsce , bardzo unikatowa wystawa kapsli i świetna obsługa przewodnicka. Polecam wizytę w tym miejscu. Znaczek dostępny.
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No. 663
To pomysł na prezentacja własnej pasji. Przy tej okazji powstał nowy Znaczek Turystyczny. Cena ZT tradycyjna w tym miejscu można tez zdobyć ZT No. 662
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Muzeum
Fajny pomysł na ekspozycję swoich zbiorów. Fajny gospodarz, z którym można pogadać o turystyce i nie tylko. ZT z Muzeum Kapsla dostępne bez problemu, "misiowy" kupiłem ostatni. Cena standard.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 663
Muzeum Kapsla to ekspozycja fragmentu kolekcji P. Patryka, umieszczona w gablotkach, zawieszonych w korytarzu kamienicy nr 40. Nie ma konkretnych godzin zwiedzania, można, po prostu, wejść i bezpłatnie obejrzeć zbiory.
Za to pogawędka z P. Patrykiem jest bezcenna. Dowiemy się wówczas co nieco o kolekcji, o samym kapslu i jego dziejach, a także o mieście i jego interesujących miejscach, tych bardziej i tych mniej znanych. Ja skorzystałem z podpowiedzi lokalnego przewodnika, którym jest P. Patryk i dzięki temu moje zwiedzanie miasta było pełniejsze, za co oczywiście bardzo dziękuję.
Znaczki (nr 663 i nr 662) do nabycia w muzealnym sklepiku w standardowej cenie. Gdyby drzwi były zamknięte, trzeba zadzwonić pod podany na tablicy przy wejściu, numer telefonu a po chwili pojawi się Pan Patryk.
 
ADAM MURAWSKI
amur
ZT 663
Znaczek w cenie 7,00 zł - ciekawy pomysł na przedstawienie swej kolekcji kapsli, cały czas zbiory się powiększają w tym prywatnym muzeum - to stała wystawa, a w piwnicach można oglądać zmieniające się ekspozycje czasowe - podziękowania dla p.Patryka za kolejne Znaczki Turystyczne promujące nasze piękne Kociewie