Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie

dolnośląskie
GPS: 50.250059 16.834831

Podziemne trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie

Położona jest na północnym stoku Żmijowca w Masywie Śnieżnika. Do zwiedzania udostępniona została sztolnia nr 18 znajdująca się przy drodze łączącej Kletno z Sienną. Początki starej kopalni w Kletnie sięgają średniowiecza, kiedy to prowadzono w tym miejscu wydobycie żelaza, srebra i miedzi. Kopalnia obejmowała 20 sztolni, a długość wszystkich wyrobisk górniczych wynosiła ponad 37 km. Łącznie w okresie eksploatacji złoża wydobyto w niej blisko 20 ton uranu. Obecnie na terenie kopalni, w udostępnionej sztolni zobaczyć można około 200 metrów wyrobiska z wystąpieniami miejscowych minerałów takich jak fluoryt, ametyst, kwarc. Pod względem promieniowania radioaktywnego teren kopalni jest całkowicie bezpieczny.


Miejsca sprzedaży:
> Stara Kopalnia Uranu w Kletnie, Kletno 40

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie

28.10.2023 - dostępny bez problemów
28.10.2023 - dostępny bez problemów
09.07.2023 - dostępny bez problemów
07.02.2023 - dostępny bez problemów
22.10.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek dostępny w kasie za 12 zl
 
Janusz Trzeciak
Seaman
Kawałek bardzo ciekawej historii
Wizytę w starej Kopalni Uranu bardzo polecam, pomimo ciasnych miejsc parkingowych i drogi dojazdowej. Nieznana i wręcz ukrywana w pewnym okresie historia tego miejsca zostaje przedstawiona w bardzo profesjonalny i zabawny sposób przez Panią przewodnik - na pewno zaciekawi każdego.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Znaczek dostępny bez problemu w kasie, do której trzeba się wdrapać.
Widać często ludzie na to zwracali uwagę, bo Pani przewodnik zaznaczyła, że w rezerwacie nie wolno nic budować dlatego kiosk stoi na szybie kopalni.
Sama kopalnia ciasna, mokra i krótka ale i tak bardzo ciekawa. Pani przewodnik zabawna i nie tylko opowiadała ale nawiązała dialog z naszą ekipą.
Mnie najbardziej zależało na kolekcji naczyń uranowych. Och! Cudo!
 
Darek Pietrzak
KBD Sady
Kopalnia
Polecam.Lepiej wcześniej zadzwonić.
 
Roman Binder
borsuk
Kopalnia Uranu
Dziwnym trafem , żeby zwiedzić kopalnię trzeba wejść wyżej do kiosku z pamiątkami żeby nabyć bilet na zwiedzanie i znaczek turystyczny za 10 zł. Następnie zejść do wejścia do kopalni. Jak jest sucho to ok ale jak jest choć trochę mokro to już schody nie są za bezpieczne.
 
Roman Walkowiak
Roman
Kopalnia
Zdobyty w cenie 10 zł
 
Kacper Grzyb
Kafejka
ZT 604 - Stara Kopalnia Uranu w Kletnie
Znaczek kosztuje 10zł, a obsługa nie zachęca do zwiedzania, jest nie miła, w efekcie nie zwiedziliśmy kopalni i nie zdobyliśmy znaczka.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie
Kopalnia warta zwiedzenia.Znaczki i pieczątki dostępne w kasie.Trasa raczej krótka ale w skałach widoczne różne minerały które można nawet znaleźć na ziemi w okolicy kopalni.Fajne wrażenie robi kolekcja szkła uranowego które też posiadamy i nieraz jemy torcik z takich zielonych talerzyków.Samochód można zaparkować przy samej kopalni ale chyba warto jest zorientować się wcześniej telefonicznie czy nie ma jakiejś dużej rezerwacji dla grup na godzinę którą się zdecydujemy bo może być ciasno w środku.
 
Notelekseltis
Kopalnia
Po wizycie w Jaskini spodziewałem się, że szału tu nie będzie, bo strona internetowa jakoś niezbyt ciekawa. Warto zabrać gotówkę, bo można się zdziwić, nam na 66zł rachunku na styk, co do 10 gr starczyło. Cennik N:18zł, U:15zł. Pod Kopalnie mozna sobie autem podjechac, nie ma zakazu jak do Jaskini. Nie spodziewałem się, że da się tak dużo i ciekawie opowiadać o minerałach i to fakty naukowe, a nie o podobieństwach do zwierzątek i Maryjek jak w Jaskini. Widać, że przewodnik jest po prostu pasjonatem i profesjonalistą. Oglądać też jest co. Jedynie drobna rzecz na którą czesc turystow zwracala uwage, to czeste uzywanie przez przewodnika dopelniaczy w wypowiedzi, warto by bylo moze zwrocic na to uwage... choc mi to osobiscie nie przeszkadzalo i mysle, ze po prostu tez niektorzy turysci powinni szacunku sie nauczyc. Bardzo szybko minęło ok. 50 minut zwiedzania. Znaczek troche drogi, choc trzeba tez zrozumiec chec zysku, bo widac, ze otoczenie nie jest jakos mocno dofinansowane, w cenie 10 zl, osobiscie nie kupilem, ale to z braku gotowki w portfelu, bankomatu sie nie znajdzie, lepiej pieniadze wyplacic przed wyjazdem do Kletna
 
karolina
super
znaczek dostępny- nie pamiętam po ile ale bardzo się cieszyliśmy po Zonku w lądku zdroju..super przewodnik- pasjonat, zainteresował i starsza córke 15 lat i młodszą 9lat..polecam
 
Agata Wdowiarz
inesa
kopalnia
Znaczek drogi - 10 zł, ale kopalnia ładna, a przewodnik ciekawie opowiada. Szkoda, że nikt nie dba o dojazd na parking, asfalt zaśnieżony, śliski, droga kręta i wąska.
 
Kuba Stanisz
Kuba
kopalnia
Znaczek nadal w cenie 10 zł. Ale sama kopalnia bardzo ciekawa, przewodnik bardzo ciekawie opowiadał. Polecamy miejsce!
 
ROBAS
kopalnia
niestety znaczek drogi cena to 10zł
 
Samanta
ZT
Znaczek do kupienia w kasie kopalni. Cena 8 zł.
 
Michał N.
604 Stara Kopalnia Uranu w Kletnie
Przewodnik opowiadał bardzo ciekawie, a nawet humorystycznie. Wycieczka „na czasie”, akurat w szkole uczymy się o surowcach. ZT w cenie 8 zł mogłem kupić razem z biletami do kopalni. Polecam wszystkim, którzy znajda się w tych okolicach.
 
Sławek
604
Bardzo mili ludzie obsługują to miejsce.Dzięguję za drogę na Śnieżnik. Pozdrowienia dla młodej Damy pomagającej i zachęcającej do kupna znaczka.Miejsce ciekawe i swiadczy o pewnej międzynarodowej "przyjaźni"
 
trójmiasto
znaczek
Znaczek po 8 złotych. Miejsce nie powala, jak się jest w rejonie zobaczyć można ale jechać specjanie to jest kilka lepszych miejsc w rejonie jak choćby kopalnia węgla w Nowej Rudzie!
 
Grzegorz
kopalnia
Znaczek dostępny bez problemu za 7 pln. Pozdrawiam pana przewodnika, który nie widzi problemu w oprowadzeniu jednej osoby. I nie zapomina przy tym poinformować o nie odłączniu się od grupy:) O tej porze roku w sztolni pełno jeszcze śpiących nietoperzy, które pozują do zdjęć.
 
Hubert
ZT 604
Cena znaczka jakoś mi umknęła, ale miejsce niezwykle tajenicze. Koniecznie zabierzcie kurtki :-)
 
ZMB
Kopalnia uranu
Warto zwiedzić, przewodnik bardzo miły
Cena znaczka 10 zł, najdroższy jaki do tej pory spotkaliśmy
 
dominika
Kopalnia uranu
Do kopali prowadzi dorga, która zima nie jest odśnieżana o czym informuje znak na jej poczatku. 
Jeśli ktoś przyjedzie z psem, to niestety będzie rozczarowany - nie może on wejść do kopalni z nami.
Znaczek kosztuje 10 zł.