Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1051 Świeradowska Izba Pamięci - Świeradów-Zdrój

GPS: 50.906087 15.342862

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1051 Świeradowska Izba Pamięci - Świeradów-Zdrój

Świeradów-Zdrój położony w sercu Gór Izerskich i znany jest przede wszystkim jako miejscowość turystyczno-uzdrowiskowa. Odwiedzając to miasto warto jednak nie tylko podziwiać zabytki i walory krajobrazowe, ale także poznać jego ciekawą historię. W Świeradowskiej Izbie Pamięci, niczym w wehikule czasu, można przenieść się do minionych wieków i lepiej poznać zamierzchłe dzieje miejscowości. Izba Pamięci istnieje od 2010r., a w 2020 r. została rozbudowana. Jest to prywatne muzeum, które w zabytkowym budynku prezentuje liczne pamiątki związane ze Świeradowem oraz terenami Śląska. Dzięki prezentowanym pamiątkom, dokumentom i innym przedmiotom można zobaczyć, a nawet wręcz dotknąć historię miasta. Wśród licznych eksponatów znajdziemy wyroby szklarskie, materiały dotyczące historii miejscowego uzdrowiska, Kolei Izerskiej czy nieistniejącej już osady Gross Iser. W Izbie Pamięci można dowiedzieć się, jak wyglądało życie prostych mieszkańców. Znajdują się tu przedmioty gospodarstwa domowego z końca XIX i początku XX w. oraz wyroby lokalnych rzemieślników, a także wiele innych ciekawych skarbów.

UWAGA! Poza oficjalnymi godzinami otwarcia istnieje możliwośc umówienia indywidualnego zwiedzania dzwoniąc pod numer 609 066 152


Miejsca sprzedaży:
> Świeradowska Izba Pamięci, ul. Wł. Jagiełły1/2 Świeradów-Zdrój tel. 609 066 152


19.05.2024 - dostępny bez problemów
19.05.2024 - dostępny bez problemów
19.05.2024 - dostępny bez problemów
01.05.2024 - dostępny bez problemów
18.09.2023 - dostępny z małymi problemami

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Rafał
Rafał
No. 1051 Świeradowska Izba Pamięci - Świeradów-Zdrój
Znaczek dostępny w cenie 10 zł. Do nabycia również ZT ze Stacji Kultury.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Ja sierota miałam problem ze znalezieniem budynku...
Ale Znaczek dostępny bez problemu za 8 zł. Chyba płatność tylko gotówką.

Pani zajmującej się muzeum nie było ale otworzył mi Jej Syn, który udostępnił salę i sprzedał znaczek (bardzo dziękuję i pozdrawiam).
Na pewno wrócę, żeby posłuchać Pni przewodnik.
 
Małgorzata Pałka
Małgorzata
Izba Pamięci
Dotarłam tu w piątek późnym popołudniem już po zamknięciu. Zadzwoniłam na podany numer i przemiła właścicielka będąca poza domem skontaktowała się z synem, który otworzył mi drzwi, zaprowadził do Izby, sprzedał znaczek i pozwolił zajrzeć do środka i popatrzeć na eksponaty. Żałuję, że nie miałam okazji posłuchać opowieści właścicielki. Bardzo dziękuję za życzliwość i takie podejście do turysty.
Znaczek w cenie 8 zł.
 
zie7385@wp.pl
Sebastian
Poniedziałek godz 15 . Brak tabliczki infornacyjnej .Wchodzimy do środka i zamkniete .
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Izba
Ze znalezieniem nie ma problemu, na chodniku przed budynkiem, w którym znajduje się Izba stoi potykacz, na którym jest m.in. wizerunek znaczka. Miejsce fantastyczne, dzięki właścicielce, która zgromadziła całą masę różnych "klamotów" z dawnego Bad Fleisberg i bardzo ciekawie opowiada o nich i o historii miasta i okolic. Bardzo miło i ciekawie spędzony czas. No i ZT dostępny w normalnej cenie.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Re: Izba
Bad Flinsberg oczywiście.
 
Michał
montana21
Świeradów-Zdrój
Byłem w godzinach otwarcia, drzwi otwarte a w środku nikogo, brak reakcji na wołania, telefon nie odpowiada. Można wszystko brać i zwiedzać za darmo, samemu ??
 
Roman Binder
borsuk
Znaczek
Znaczek dostępny bez problemu. Budynek widoczny jest z ul. Górskie na przeciwko piekarni. Powyżej jest sklep Lewiatan. Samo muzeum jest umieszczone w wyremontowanych pomieszczeniach piwnicznych. Wejście jest od tyłu budynku.
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Wyprawa po znaczki
Idąc ul. Górską można łatwo pominąć krótką odnogę ul. Jagiełły do której przynależy tylko jeden budynek z numerem 1 i 1/2. Nadreptałem się troszkę w te i nazat widząc nr 1 i kiedy już chciałem pukać do drzwi zauważyłem na drugim rogu 1/2. Wejście do Izby jest od tyłu. Zadzwoniłem do drzwi, przyszła sympatyczna Pani która otworzyła prywatne mini muzeum z ciekawymi zbiorami. Świetny pomysł pasujący do idei znaczków. Polecam. Znaczek kupiony na miejscu
 
Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
No. 1051
Obowiązkowo trzeba zobaczyć. Mała salka wypełniona elegancko wyeksponowanymi świeradowskimi pamiątkami. Pani właścicielka opowiada o wszystkich swoich zbiorach z wielką pasją i widać, że posiada ogromną wiedzę dotyczącą historii miejscowości. Odpowiednie podejście i umiejętność przekazu informacji wywołały zaciekawienie nawet u naszej 6-letniej córki. Z uwagi na pandemię zalecam sprawdzenie godzin otwarcia na stronie internetowej.