Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1293
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1293!

No. 260 Synagoga w Buku

GPS: 52.358206 16.517988

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku

Synagoga w Buku znajduje się przy ul. Mury 6, jest jedną z nielicznych pamiątek po społeczności żydowskiej w Buku. Budynek wraz z istniejącą do dziś szkołą talmudyczną powstał w latach 1900-1905. Architektonicznie synagoga reprezentuje styl neoromański. Jest to budynek z cegły, dwukondygnacyjny, kryty dachówką. Na wysokości parteru elewacja zdobiona boniami. Mimo iż nic nie przetrwało z oryginalnego wyposażenia, to doskonale zachował się natomiast piękny wystrój zewnętrzny synagogi, w tym oryginalna fasada z trzema wejściami, w środku dla mężczyzn, a dwoma bocznymi dla kobiet. Na frontowej ścianie zachowało się miejsce na tablice dziecięciu przykazań. Detalami wskazującymi na pierwotne przeznaczenie obiektu są także gwiazdy Dawida zdobiące balustradę babińca. Od 2 listopada 2009 synagoga jest ponownie własnością Gminy Buk. 


Miejsca sprzedaży:
> Kasa kina "Wielkopolanin", pl. Stanisława Reszki 29, (czynna od piątku do wtorku w godzinach 15-21) (web)
> Restauracja Parkowa, ul. Przykop 1, Buk (codziennie w godzinach 10:30-21:30)
> Kawiarnia Cafe reSzka – Buk, pl. Stanisława Reszki 1 (wt.-niedz. 10-19)
> Bistro Przy Młynie – Buk, ul. Dobieżyńska 21 (pn.-pt. 10-18, sob.10-15)
> Księgarnia Literacka Bliżej nieba - Buk, pl. Przemysława 12/2 (pn.: 12-18, wt.-pt. 9-17, sob.: 9-13)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku

25.11.2023 - dostępny bez problemów
28.10.2022 - dostępny z małymi problemami
28.10.2022 - dostępny bez problemów
21.09.2022 - dostępny bez problemów
31.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta
Piękna wizytówka miasta
Byliśmy w Buku w środku tygodnia i mieliśmy okazję zwiedzić synagogę w środku. Robi wrażenie jeszcze lepsze jak na zewnątrz. Historie tego miejsca, samego Buku i wystawę archeologiczną, która jest na babińcu przybliżyła nam pani Monika z urzędu. Spędziliśmy tam z dobrą godzinę,wszystko na wyciągnięcie ręki.Wyszliśmy zachwyceni,z dozą wskazówek, gdzie udać się dalej i co jeszcze można zobaczyć. Znaczki są dostępne w kilku miejscach, ten i pozostałe. Jeszcze tu wrócimy bo nie zdążyliśmy zobaczyć wszystkiego. Urokliwe miasteczko.
 
Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Z powodu pandemii Kino zamknięte ale myślę, że tam Znaczki spokojnie można kupić bo jak byk, wiszą ich wizerunki obok drzwi wejściowych.
Natomiast w restauracji natomiast spotkała nas ta sama sytuacja co MMMT.family - pan powiedział, że już pół roku czekają na Znaczki.

Sama Synagoga robi wrażenie. Zwłaszcza teraz, zimnego listopada. Dookoła wąskie, ponure i niestety brudne uliczki wiodą do olśniewająco czystego, świeżo odremontowanego zabytku.
Niestety czynnego od poniedziałku do piątku. Dorzućmy do tego obostrzenia pandemii i voila. Popatrzyłam sobie na budynek tylko z zewnątrz. :(
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
MMMT.family

ZT w restauracji

Będąc w Buku w dzień świąteczny liczyliśmy, że znaczki w restauracji będą dostępne. Restauracja była czynna, jednak znaczków nie bylo. Po zadaniu pytania dlaczego ich nie ma, usłyszałam odpowiedź, że były już dawno zamówione, ale do tej pory nikt ich nie dowiózł.
 
Robert Salwowski
Bobik
Apel
Apeluje, żeby sprawdzać godziny otwarcia kina gdzie są znaczki, bo widzę coraz więcej wpisów „brak dostępności”.
 
Maciej Burchardt
Maciej Burgund Burchardt
Restauracja Parkowa
Pani w restauracji powiedziała, że znaczków jak na razie nie prowadzą (władze się zmieniły czy coś). Nie wie też,czy jeszcze kiedykolwiek będą.
 
Meszugah
Re: Re: warto w kinie
Działa coraz prężniej. Zapraszam na Simchat Chajim Festival 7.09.2019
 
Karolina Kaczmarek
KaroK
warto w kinie
W kasie kina Wielkopolanin znaczek jest w cenie 5,17 zł - jak powiedziała kasjerka, bardziej zależy im na promocji lokalnej kultury niż na zarobku.
 
Karolina Kaczmarek
KaroK
Re: warto w kinie
Ponadto warto zaktualizować opis - Sala Miejska w Buku, w budynku dawnej synagogi, została otwarta jesienią zeszłego roku. I w tej roli działa prężnie :).
 
Piotr Uba
Piotr Uba
po remoncie
14.10.2018 Można już podziwiać budynek po remoncie, rusztowań nie ma. Trudno pomylić świątynię z czymkolwiek innym. Robi wrażenie. Szkoda tylko, że przy budynku nie ma żadnej tablicy informującej trochę więcej ponad to, że to synagoga i że szykowana jest na obiekt kulturalny. Przydały by się jakieś zdjęcia/ilustracje, jak świątynia wyglądała kiedyś w środku, jaka była jej historia. Trochę tego brakuje. Może kiedy ruszy placówka, będzie więcej informacji i będzie możliwoś zobaczenia obiektu w środku.
 
Roman Binder
borsuk
Synagoga
Synagoga jest w trakcie remontu. Elewacja i otoczenie pięknie wykończone. Znaczek dostępny w restauracji gdzie uzyskaliśmy informację iż Synagoga po remoncie będzie Centrum Kulturalnym w Buku.
 
WioletaZuziaDarek Lemańscy
WioletaZuziaDarek Lemańscy
Znaczek
Dostępny bez problemów w cenie standardowej - 7 złotych. Dodatkowo polecamy mały spacer po miasteczku.
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 260
Znaczek dostępny bez problemów w cenie standardowej - 7 złotych
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Synagoga w remoncie, ale i tak wygląda imponująco. Piękny budynek i super praca. Będzie perełką miejscowości. Warte zobaczenia. Polecamy. Ogólnie piękna miejscowość z wieloma drogami jednokierunkowymi. Fajna klimatyczna restauracja parkowa z miłą obsługą. Znaczki po 7 zł.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Synagoga
Synagoga w remoncie, obstawiona rusztowaniami z zewnątrz i wewnątrz, jest nowy dach i trwają prace więc pewnie coś z niej będzie. No i nie ma już butelek po piwie w drzwiach :) ZT dostępny w kasie kina i w restauracji.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Synagoga w Buku
Warto obejrzeć synagogę jak i przejść się ciasnymi i krętymi uliczkami Buku, można znaleźć tam inne ciekawe miejsca i obiekty.
Oba znaczki do nabycia w regularnej cenie w restauracji
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.260
To drugi ZT który można nabyć w tej samej restauracji.W drodze do sławnego buku trafiamy na budynek synagogi.Budynek z zewnątrz częściowo odnowiony z charakterystycznymi butelkami po piwie w portalu drzwi.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 260
Oba ZT zakupione w standardowej cenie w restauracji. Nie będę oryginalny - gdyby nie znaczki, raczej nie odwiedziłbym tego miasteczka...
A synagoga, jeżeli zostanie odrestaurowana, tylko zyska.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 260
W Buku spędziliśmy ok dwie godzinki, spacerując po uliczkach. Pierwszym punktem obowiązkowo była synagoga. Cóż, lata świetności ma już za sobą i aż prosi się o jakiś remont lub przynajmniej zabezpieczenie. To świetny obiekt na niewielkie muzeum czy inny obiekt kulturalno-oświatowy, a w dodatku z kawałkiem terenu wokół. Zresztą takich miejsc jest w Buku kilka, choćby wieża ciśnień, w której mógłby być świetny punkt widokowy. A tak wszystko stoi i niszczeje. Wracając jednak do synagogi. Przez Buk przejeżdzam średnio 2 razy w roku i do tej pory nie miałem pojęcia o jego drobnych atrakcjach. Gdyby nie znaczek, pewnie dalej znałbym to miasto tylko z krótkiego przejazdu. Dzisiaj już mogę powiedzieć, że zwiedziłem Buk.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.260
Piękny obiekt skryty w tym niewielkim miasteczku. Jak to często bywa, gdyby nie znaczek nie wiedzieliśmy o jego istnieniu. Znaczek dostępny bez problemu w restauracji w cenie 7 zł.
 
Robert Salwowski
Bobik
Synagoga
Niesamowity obniekt. W tej chwili do obejrzenia tylko z zewnątrz, ale miasto przejęło ten budynek i wywalczyło dużą dotację na doprowadzenie oniektu do porządku. Będzie coś naprawdę ekstra.