Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 876 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 876 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 260 Synagoga w Buku

GPS: 52.358206 16.517988

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku

Synagoga w Buku znajduje się przy ul. Mury 6, jest jedną z nielicznych pamiątek po społeczności żydowskiej w Buku. Budynek wraz z istniejącą do dziś szkołą talmudyczną powstał w latach 1900-1905. Architektonicznie synagoga reprezentuje styl neoromański. Jest to budynek z cegły, dwukondygnacyjny, kryty dachówką. Na wysokości parteru elewacja zdobiona boniami. Mimo iż nic nie przetrwało z oryginalnego wyposażenia, to doskonale zachował się natomiast piękny wystrój zewnętrzny synagogi, w tym oryginalna fasada z trzema wejściami, w środku dla mężczyzn, a dwoma bocznymi dla kobiet. Na frontowej ścianie zachowało się miejsce na tablice dziecięciu przykazań. Detalami wskazującymi na pierwotne przeznaczenie obiektu są także gwiazdy Dawida zdobiące balustradę babińca. Od 2 listopada 2009 synagoga jest ponownie własnością Gminy Buk. 


Miejsca sprzedaży:
Kasa kina "Wielkopolanin", pl. Stanisława Reszki 29, (kasa otwarta na godzinę przed pierwszym seansem według repertuaru podanego na stronie kina) (web)
Restauracja Parkowa, ul. Przykop 1, Buk (codziennie w godzinach 10:30-21:30)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku

24.08.2019 - dostępny bez problemów
21.08.2019 - zamknięte (nie można sprawdzić dostępności)
28.07.2019 - dostępny bez problemów
28.07.2019 - dostępny bez problemów
06.07.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Karolina Kaczmarek
KaroK
warto w kinie
W kasie kina Wielkopolanin znaczek jest w cenie 5,17 zł - jak powiedziała kasjerka, bardziej zależy im na promocji lokalnej kultury niż na zarobku.
 
Karolina Kaczmarek
KaroK
Re: warto w kinie
Ponadto warto zaktualizować opis - Sala Miejska w Buku, w budynku dawnej synagogi, została otwarta jesienią zeszłego roku. I w tej roli działa prężnie :).
 
Meszugah
Re: Re: warto w kinie
Działa coraz prężniej. Zapraszam na Simchat Chajim Festival 7.09.2019
 
Piotr Uba
Piotr Uba
po remoncie
14.10.2018 Można już podziwiać budynek po remoncie, rusztowań nie ma. Trudno pomylić świątynię z czymkolwiek innym. Robi wrażenie. Szkoda tylko, że przy budynku nie ma żadnej tablicy informującej trochę więcej ponad to, że to synagoga i że szykowana jest na obiekt kulturalny. Przydały by się jakieś zdjęcia/ilustracje, jak świątynia wyglądała kiedyś w środku, jaka była jej historia. Trochę tego brakuje. Może kiedy ruszy placówka, będzie więcej informacji i będzie możliwoś zobaczenia obiektu w środku.
 
Roman Binder
borsuk
Synagoga
Synagoga jest w trakcie remontu. Elewacja i otoczenie pięknie wykończone. Znaczek dostępny w restauracji gdzie uzyskaliśmy informację iż Synagoga po remoncie będzie Centrum Kulturalnym w Buku.
 
WioletaZuziaDarek Lemańscy
WioletaZuziaDarek Lemańscy
Znaczek
Dostępny bez problemów w cenie standardowej - 7 złotych. Dodatkowo polecamy mały spacer po miasteczku.
 
Turysta
Znaczek Turystyczny 260
Znaczek dostępny bez problemów w cenie standardowej - 7 złotych
 
Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Synagoga w remoncie, ale i tak wygląda imponująco. Piękny budynek i super praca. Będzie perełką miejscowości. Warte zobaczenia. Polecamy. Ogólnie piękna miejscowość z wieloma drogami jednokierunkowymi. Fajna klimatyczna restauracja parkowa z miłą obsługą. Znaczki po 7 zł.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Synagoga
Synagoga w remoncie, obstawiona rusztowaniami z zewnątrz i wewnątrz, jest nowy dach i trwają prace więc pewnie coś z niej będzie. No i nie ma już butelek po piwie w drzwiach :) ZT dostępny w kasie kina i w restauracji.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Synagoga w Buku
Warto obejrzeć synagogę jak i przejść się ciasnymi i krętymi uliczkami Buku, można znaleźć tam inne ciekawe miejsca i obiekty.
Oba znaczki do nabycia w regularnej cenie w restauracji
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.260
To drugi ZT który można nabyć w tej samej restauracji.W drodze do sławnego buku trafiamy na budynek synagogi.Budynek z zewnątrz częściowo odnowiony z charakterystycznymi butelkami po piwie w portalu drzwi.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 260
Oba ZT zakupione w standardowej cenie w restauracji. Nie będę oryginalny - gdyby nie znaczki, raczej nie odwiedziłbym tego miasteczka...
A synagoga, jeżeli zostanie odrestaurowana, tylko zyska.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 260
W Buku spędziliśmy ok dwie godzinki, spacerując po uliczkach. Pierwszym punktem obowiązkowo była synagoga. Cóż, lata świetności ma już za sobą i aż prosi się o jakiś remont lub przynajmniej zabezpieczenie. To świetny obiekt na niewielkie muzeum czy inny obiekt kulturalno-oświatowy, a w dodatku z kawałkiem terenu wokół. Zresztą takich miejsc jest w Buku kilka, choćby wieża ciśnień, w której mógłby być świetny punkt widokowy. A tak wszystko stoi i niszczeje. Wracając jednak do synagogi. Przez Buk przejeżdzam średnio 2 razy w roku i do tej pory nie miałem pojęcia o jego drobnych atrakcjach. Gdyby nie znaczek, pewnie dalej znałbym to miasto tylko z krótkiego przejazdu. Dzisiaj już mogę powiedzieć, że zwiedziłem Buk.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.260
Piękny obiekt skryty w tym niewielkim miasteczku. Jak to często bywa, gdyby nie znaczek nie wiedzieliśmy o jego istnieniu. Znaczek dostępny bez problemu w restauracji w cenie 7 zł.
 
Robert Salwowski
Bobik
Synagoga
Niesamowity obniekt. W tej chwili do obejrzenia tylko z zewnątrz, ale miasto przejęło ten budynek i wywalczyło dużą dotację na doprowadzenie oniektu do porządku. Będzie coś naprawdę ekstra.