Na dzień dzisiejszy w Polsce są 682 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce są 682 miejsca wyróżnione Znaczkiem Turystycznym!

No. 260 Synagoga w Buku

GPS: 52.358206 16.517988

Miejsca kultu

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku

Synagoga w Buku znajduje się przy ul. Mury 6, jest jedną z nielicznych pamiątek po społeczności żydowskiej w Buku. Budynek wraz z istniejącą do dziś szkołą talmudyczną powstał w latach 1900-1905. Architektonicznie synagoga reprezentuje styl neoromański. Jest to budynek z cegły, dwukondygnacyjny, kryty dachówką. Na wysokości parteru elewacja zdobiona boniami. Mimo iż nic nie przetrwało z oryginalnego wyposażenia, to doskonale zachował się natomiast piękny wystrój zewnętrzny synagogi, w tym oryginalna fasada z trzema wejściami, w środku dla mężczyzn, a dwoma bocznymi dla kobiet. Na frontowej ścianie zachowało się miejsce na tablice dziecięciu przykazań. Detalami wskazującymi na pierwotne przeznaczenie obiektu są także gwiazdy Dawida zdobiące balustradę babińca. Od 2 listopada 2009 synagoga jest ponownie własnością Gminy Buk. Obecnie trwają prace nad adaptacją byłej synagogi na budynek o przeznaczeniu społeczno-kulturalnym.


Miejsca sprzedaży:
Kasa kina "Wielkopolanin", pl. Stanisława Reszki 29, (kasa otwarta na godzinę przed pierwszym seansem według repertuaru podanego na stronie kina) (web)
Restauracja Parkowa, ul. Przykop 1, Buk (codziennie w godzinach 10:30-21:30)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 260 Synagoga w Buku

26.05.2018 - dostępny bez problemów
30.04.2018 - dostępny bez problemów
29.04.2018 - dostępny bez problemów
15.02.2018 - dostępny bez problemów
15.02.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Artur Wittke
Artur
znaczkowe miejsce
Synagoga w remoncie, ale i tak wygląda imponująco. Piękny budynek i super praca. Będzie perełką miejscowości. Warte zobaczenia. Polecamy. Ogólnie piękna miejscowość z wieloma drogami jednokierunkowymi. Fajna klimatyczna restauracja parkowa z miłą obsługą. Znaczki po 7 zł.
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Synagoga
Synagoga w remoncie, obstawiona rusztowaniami z zewnątrz i wewnątrz, jest nowy dach i trwają prace więc pewnie coś z niej będzie. No i nie ma już butelek po piwie w drzwiach :) ZT dostępny w kasie kina i w restauracji.
 
Maciej Skrzypczak
Maciej Skrzypczak
Synagoga w Buku
Warto obejrzeć synagogę jak i przejść się ciasnymi i krętymi uliczkami Buku, można znaleźć tam inne ciekawe miejsca i obiekty.
Oba znaczki do nabycia w regularnej cenie w restauracji
 
Andrzej Wacławek
Andrzej Wacławek
No.260
To drugi ZT który można nabyć w tej samej restauracji.W drodze do sławnego buku trafiamy na budynek synagogi.Budynek z zewnątrz częściowo odnowiony z charakterystycznymi butelkami po piwie w portalu drzwi.
 
Krzykos
Krzykos
ZT 260
Oba ZT zakupione w standardowej cenie w restauracji. Nie będę oryginalny - gdyby nie znaczki, raczej nie odwiedziłbym tego miasteczka...
A synagoga, jeżeli zostanie odrestaurowana, tylko zyska.
 
Hubert A.
Hubert
ZT 260
W Buku spędziliśmy ok dwie godzinki, spacerując po uliczkach. Pierwszym punktem obowiązkowo była synagoga. Cóż, lata świetności ma już za sobą i aż prosi się o jakiś remont lub przynajmniej zabezpieczenie. To świetny obiekt na niewielkie muzeum czy inny obiekt kulturalno-oświatowy, a w dodatku z kawałkiem terenu wokół. Zresztą takich miejsc jest w Buku kilka, choćby wieża ciśnień, w której mógłby być świetny punkt widokowy. A tak wszystko stoi i niszczeje. Wracając jednak do synagogi. Przez Buk przejeżdzam średnio 2 razy w roku i do tej pory nie miałem pojęcia o jego drobnych atrakcjach. Gdyby nie znaczek, pewnie dalej znałbym to miasto tylko z krótkiego przejazdu. Dzisiaj już mogę powiedzieć, że zwiedziłem Buk.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.260
Piękny obiekt skryty w tym niewielkim miasteczku. Jak to często bywa, gdyby nie znaczek nie wiedzieliśmy o jego istnieniu. Znaczek dostępny bez problemu w restauracji w cenie 7 zł.
 
Robert Salwowski
Bobik
Synagoga
Niesamowity obniekt. W tej chwili do obejrzenia tylko z zewnątrz, ale miasto przejęło ten budynek i wywalczyło dużą dotację na doprowadzenie oniektu do porządku. Będzie coś naprawdę ekstra.