Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1304
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1304!

No. 1298 Szlak Chodzieskich Karzełków Płomienistych

GPS: 52.995336 16.918018

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1298 Szlak Chodzieskich Karzełków Płomienistych

Szlak Chodzieskich Karzełków Płomienistych powstał w maju 2024 roku. Spacerując po malowniczych uliczkach Chodzieży, napotkać można 11 niewielkich, lecz pełnych uroku figur karzełków, które ożywiają miejską legendę pochodzącą ze zbioru „Opowieści i legendy chodzieskie” wydanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Chodzieży. Legenda głosi, że dawno temu żyły w Chodzieży małe, pomocne istoty – karzełki. Te dobre duszki wspierały mieszkańców w codziennych trudach, zachęcając do czynienia dobra. Dziś karzełki powróciły, by ponownie towarzyszyć nam w codziennym życiu – tym razem w postaci uroczych figur. Karzełki umieszczone są w starannie wybranych miejscach miasta, tworząc wyjątkowy szlak turystyczny. Spacerując od jednej figurki do drugiej, można nie tylko podziwiać ich urok i kunszt wykonania, ale także poznać Chodzież, albowiem figury, poprzez swoją nazwę i posiadane atrybuty, nawiązują do ważnych symboli miasta.


Miejsca sprzedaży:
> Dział Multimedialny Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. T. Kościuszki 32, Chodzież (czynne pn. - sb. w godzinach pracy biblioteki)


04.07.2024 - dostępny bez problemów
27.06.2024 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Skała
Karzełki Płomieniste
ZT No 1298 zdobyłem legenda mówi o 11 Karzełkach Ja widziałem ma szlaku 4 ale to nie z lenistwa a trudności oddechowych Powiem tak Chodzież jest ładnym miastem. Skała