Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 831 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy

GPS: 54.093074 18.793504

Miasta

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy

Tczew otrzymał prawa miejskie w 1260 r., ale dopiero z chwilą dotarcia do  miasta kolei zyskał na znaczeniu. Pierwszy pociąg  do 5-tysięcznego wówczas Tczewa dotarł 19 lipca 1852 r.  Szybko rozwijająca się kolej wywarła wyraźny wpływ na rozwój techniczny, a przede wszystkim społeczny stając się symbolem „wielkiej rewolucji przemysłowej”. Nastąpił gwałtowny wzrost ilości mieszkańców miasta. Powstawały nowe zakłady przemysłowe i fabryki. Wybudowanie w latach 1910 - 1917 na obrzeżach miasta dużej stacji towarowej w Zajączkowie Tczewskim zwiększyło znaczenie węzła kolejowego w Tczewie, czyniąc go jednym z najważniejszych w Polsce. W okresie międzywojennym trwała dalsza modernizacja stacji i samego węzła kolejowego. W Tczewie krzyżowały się najważniejsze linie kolejowe wschód - zachód, oraz północ południe. W mieście prawie jeszcze do końca lat siedemdziesiątych XX w. nie było rodziny, w której chociażby jeden z jej członków nie pracował na tczewskim węźle kolejowym. Dziś Tczew nadal jest jednym z najważniejszych węzłów kolejowych w Polsce, a jego władze i mieszkańcy starają się pamiętać o swej kolejarskiej historii, zachowując liczne pamiątki dawnej infrastruktury kolejowej, zlokalizowane na terenie całego miasta.


Miejsca sprzedaży:
GTC GROUP, ul. Mickiewicza 9, Tczew, (lokal nr 1 na parterze, czynny pn., - pt., w godz. od 8.00 do 16.00)

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy
Obrázek č. 4, Znaczki Turystyczne, No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy
Obrázek č. 5, Znaczki Turystyczne, No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy
Obrázek č. 6, Znaczki Turystyczne, No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy
Obrázek č. 7, Znaczki Turystyczne, No. 784 Tczew – Miasto Kolejarzy

08.05.2019 - dostępny bez problemów
29.04.2019 - dostępny bez problemów
19.04.2019 - dostępny bez problemów
11.04.2019 - dostępny bez problemów
05.04.2019 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Kolekcjoner ZT
Kolekcjoner ZT
784
Po Szczecinku kolejne miasto, które ma taki znaczek. W pełni zasługuje na to. W mieście w różnych miejscach kolejowe pamiątki. Zaraz przy dworcu kolejowym lokomotywa TKt48 w barwach zespołu Republika. Gdyż z tego miasta pochodził lider zespołu Grzegorz Ciechowski. Lokomotywa co godzinę puszcza imitację pary i gwiżdże. Kolejne miejsce to Fabryka w Sztuk. Na dziedzińcu stoi odrestaurowana lokomotywa spalinowa SM03, drewniana figura św. Katarzyny Aleksandryjskiej - patronka kolejarzy, w centrum miasta semafor kształtowy. Raj dla miłośników kolei.
 
Marta i Michał
Marta i Michał
No.784
Wystarczy spojrzeć na mapę, przed wizytą w Tczewie, żeby mieć pewność, że to miasto rozwijało się wokół kolei i dzięki niej. Nie trzeba specjalnie daleko szukać wielkich znaków, żeby wiedzieć, że Tczew to istotnie miasto kolejarzy i kolei. Na każdym kroku podczas spaceru po mieście znajdują się takie akcenty - budownictwo mieszkalne typowo kojarzące się z zawodem kolejarza, wszechobecne tory, Most Tczewski, lokomotywownia czy parowozy pod tczewskim dworcem. A znaczek dostępny bez problemu w punkcie sprzedaży w cenie 7 zł.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT 784
W wyznaczonym miejscu znajduje się parowozownia. Jest na terenie kolejowym. Widok dobry z mostu, który znajduję się tuż obok. Jeżeli któś będzie chciał zrobić sobie zdjęcie z parowozem to taki stoi przy dworcu PKP po lewej stronie od głównego wejścia.