Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 971 Termy Solankowe Bolesławiec

GPS: 51.264044 15.562213

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 971 Termy Solankowe Bolesławiec

Termy Solankowe Bolesławiec to usytuowany na plantach kompleks zabudowań złożony z budynku dawnej łaźni miejskiej w stylistyce włoskiego neorenesansu i formach nawiązujących do architektury uzdrowiskowej (z 1895 r., rozbudowanej w latach 30. XX w.) oraz przylegającego do niej modernistycznego budynku pływalni (z lat 1914-15), jedna z najważniejszych inwestycji budowlanych przełomu XIX i XX wieku w Bolesławcu. W obręb jej elewacji frontowej włączona jest kamienna, półokrągła baszta średniowiecznych murów miejskich. W latach 2013-2015 Gmina Miejska Bolesławiec przeprowadziła kompleksową rewitalizację kompleksu, przekształcając go w nowoczesne centrum odnowy biologicznej i SPA, zachowując w dużej mierze pierwotny wystrój m.in. hali basenu: ceramiczne, glazurowe okładziny ścian; dwie plakiety z przedstawieniem konika morskiego i kormorana; piaskowcowe, figuralne płaskorzeźby autorstwa Jenny von Bary-Doussin oraz dopełniająca je tablica inskrypcyjna. 


Miejsca sprzedaży:
> Termy Bolesławiec, ul. Zgorzelecka 52, Bolesławiec
> Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Ceramiki, ul. Mickiewicza 13, Bolesławiec
> Muzeum Ceramiki w Bolesławcu – Dział Historii Miasta, ul. Kutuzowa 14, Bolesławiec
> Punkt Informacji Turystycznej, ul. Rynek 19/21, Bolesławiec
> Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki, Pl. M. J. Piłsudskiego 1c, Bolesławiec

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 971 Termy Solankowe Bolesławiec
Obrázek č. 2, Znaczki Turystyczne, No. 971 Termy Solankowe Bolesławiec
Obrázek č. 3, Znaczki Turystyczne, No. 971 Termy Solankowe Bolesławiec

04.09.2023 - dostępny bez problemów
03.08.2023 - dostępny bez problemów
18.07.2023 - dostępny bez problemów
10.06.2023 - dostępny bez problemów
05.02.2023 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Zygmunt Gonczarek
Zygmunt
ZT 971
Parafrazując wypowiedź mojego poprzednika - jedno z tych miejsc od których nie oczekujesz, że będą takie fajne. Koniecznie trzeba skorzystać z oferty Term. Przepięknie zdobiona hala basenowa, wspaniałe płaskorzeźby na ścianach i atmosfera z epoki. Do tego niewielki ruch i bogata oferta gwarantują dobry wypoczynek.
Czynne codziennie w godzinach 8-22. Wejście do groty solnej odbywa się o pełnych godzinach.
 
Edward Kaczmarczyk
Gosia,Edek,Klaudia Kędzierzyn-Koźle
No. 971 Termy Solankowe Bolesławiec
Znaczki dostępne w IT na Rynku. Bolesławiec jak zawsze, ładny. Polecamy.
 
VUVA
VUVA
Pieczątkowy Raj =)
Jedne z tych miast od których nie oczekujesz, że będzie aż tak dobrze =)
Dużo obiektów do zwiedzania (muzea są otwarte), dużo znaczków (mam nadzieje, że jeszcze będą) i bardzo duuużo pieczątek! W IT 14 pieczątek!!! + jeszcze muzea i kilka obiektów które teraz są zamknięci (pytać o tym w IT)!
W muzeach są znaczki + w IT. W IT jakiś znaczek (nie pamiętam dokładnie jaki) kupiliśmy już ostatni. Ale w innych miejscach są.
Wszystkie znaczki są w cenie 8 zł.
Punkt Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki --- w niedzielę był zamknięty. Jak on teraz działa - niema informacji.

Termy Solankowe już działają od dzisiaj (14.02), ale nie wiedzieliśmy tego. Nawet Pan w IT tego nie znał.
Mamy w planach, następnego razu, odwiedzić ten obiekt (uwielbiamy termy =) + jeszcze zamek Kliczków ;)
Znaczek też zostawiliśmy na następny raz. I wiemy, że jeszcze tam jest pieczątka =)
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Wyprawa po znaczki
Bolesławiec naprawdę warto odwiedzić. Piękny rynek. Duży zastrzyk znaczków. Dużo punktów sprzedaży znaczków i wszystkie czynne. W Informacji Turystycznej kupiłem 4 znaczki bo 2 pozostałe się skończyły, ale Pani powiedziała że oba Muzea mają napewno pozostałe 2 i tka było. Także z Bolesławca wracam z kompletem znaczków.

Termy jako miejsce oznackzowane troszkę nie zrozumiałem. Zwiedziłem wszystkie pozostałe znaczki jako turysta - podróżnik. Kiedy dotarłem tutaj to nie bardzo wiedziałem co zwiedzić. Budynek z zewnątrz całkiem ładnie się prezentuje. Doczytałem jego ciekawą historię i to że znajduje się tam basek który zawiera ciekawe elementy. Ale nie byłem przygotowany i nie miałem kąpielówek hehe, nie wiedziałem że znaczek będzie związany ze skorzystaniem z basenu. W dodatku na wejściu była informacja ze wejście od drugiej strony. Po wejściu z drugiej strony z mapą, aparatem (jak taki typowy turysta) dziwnie się poczułem gdy zostałem zjedzony spojrzeniem personelu z siłowni i fitnessu
 
Wojtek Pięta
Wojtek Pięta
Wyprawa po znaczki
Zastrzyk witaminy ZT - czyli kierunek Bolesławiec. Znaczki dostępne zarówno w obu Muzeach jak i informacji turystycznej.

Jeżeli chodzi o termy to personel siłowni i fitnessu dziwił się co ja robię z aparatem w środku i czego szukam. Dopiero później zagłębiłem się w opis i zrozumiałem że chodzi głównie o wygląd zewnętrzny i historie budynku
 
Tomasz Kożuchowski
TomKoz
ZT 971
Znaczek dostępny bez problemu w Punkcie Informacji Turystycznej i Kulturalnej Bolesławieckiego Ośrodka Kultury – Międzynarodowego Centrum Ceramiki. Cena znaczka 8 złotych. W punkcie można kupić wszystkie 6 bolesławieckich znaczków turystycznych.
 
Danuta Świątek
Dana
Termy Solankowe
Niestety w środę 8 lipca ZT 971 nie można było kupić. Pięknie był wyeksponowany w gablotce z kartką "Wkrótce w sprzedaży". Nawet chciałam namówić Panią w kasie na sprzedaż bez paragonu, ale szefostwo się nie zgodziło... Na szczęście nasz SZEF zadziałał i już od dzisiaj są w sprzedaży! Mogę tylko żałować, że nie zadzwoniłam 2 dni wcześniej. Być może w środę już by były. Zboczyłam z drogi specjalnie. Parę lat temu Bolesławiec zwiedziłam dokładnie. Ale na Rynku zaszły jakieś zmiany - jest jeszcze piękniej!
 
Zbigniew Romankiewicz
Zbigniew
dostępność
Dziękuję za Wasze reakcje na niedostępność tego znaczka. Po naszej interwencji, znaczek w Termach będzie dostępny od jutra, tj. 9.07.2020, a w pozostałych punktach od 10.07.2020 - przepraszamy za niedogodnienia.