Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1271
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1271!

No. 563 Trasa turystyczna - Gmina Łęczyce

pomorskie
GPS: 54.526656 17.913134

Trasy turystyczne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 563 Trasa turystyczna - Gmina Łęczyce

Szlak Pstrąga Tęczowego to trasa rowerowa znajdująca się w gminie Łęczyce, leżącej w Powiecie Wejherowskim. Liczne wzniesienia wśród lasów i pól oraz lokalizacja trasy z dala od ruchu drogowego sprawiają że jest to miejsce idealne na odpoczynek na świeżym powietrzu. Drogi, po których wiedzie szlak to głównie szerokie i ubite gruntowe dukty leśne. Na całej trasie znajduje się także kilkanaście wiat przystankowych umożliwiających wypoczynek. W sąsiedztwie wiat zlokalizowane są także stojaki rowerowe, a całość dopełnia fachowe oznakowanie trasy w postaci tabliczek kierunkowych i map. Nazwa szlaku pochodzi od licznych w tym regionie hodowli pstrąga tęczowego. Przy okazji więc, szczególnie na odcinku wiodącym w pobliżu przełomu rzeki Łeby, warto skosztować świeżo przyrządzonego pstrąga. Wszelkich miłośników turystyki rowerowej ale i nie tylko, z pewnością zainteresują piękne krajobrazy jak i często spotykane zabytki architektury. Szlak liczy 32 kilometry długości.


Miejsca sprzedaży:
> GIK w Strzebielinie, ul. Tuwima 4, tel. 533-531-366


07.09.2023 - znaczek niedostępny
06.07.2023 - dostępny bez problemów
10.10.2022 - dostępny bez problemów
29.08.2022 - dostępny z małymi problemami
01.07.2022 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Marta Orzełek
Marta Orzełek
ZT
Cena: 7 zł
Zakupiony: w GIK w Strzebielinie
Karta: raczej gotówką

Do znaczka dostaliśmy smycz :)
Dla pewności czy punkt jest otwarty i czy mają znaczki zadzwoniliśmy wcześniej.
Znaczków jeszcze sporo na stojaczku.
 
MMMT.family ze Szczecina
MMMT.family ze Szczecina
ZT
Znaczek zakupiony w Strzebielinie w GIK za 7 zł z załączoną smyczą ;) po 16.oo, w sumie jedyny dzień kiedy GIK pracuje dłużej, czyli w poniedziałki
 
Wojciech Iwicki
Kiwi
Wejherowo
Znaczek sprzedawany jest w Strzebielinie w GIK na ul. Tuwima 7.
 
Katarzyna Zabłudowska
Katarzyna Zabłudowska
ZT 563
Stanica - czyli świetlica wiejska czynna tylko w dni powszednie od 15 do 19. Nie wiemy, czy jest tam możliwośc zakupienia ZT. Znaczek kupiliśmy w GIK w Strzebielinie, przy ul. Tuwima 4, tel. 533-531-366
 
Tomasz Mądrzejewski czendo
czendo
ZT
Miejsce było zamknięte do 30 grudnia
 
Danuta Świątek
Dana
Re: ...Rozłazino
Na jaki numer zadzwonić???
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
...
Warto zadzwonić wcześniej
 
Grzegorz Woźniak
Grzegorz Woźniak
Rozłazino
Znaczek dostępny w świetlicy. W okolicy piękne lasy, zwłaszcza o tej porze roku. Dla niezmotoryzowanych kiepski dojazd.
 
Slawomir Woźniak
Sławek
563
Dzięki uprzejmości Pani Katarzyny znaczek kupiony.
Jeszcze raz bardzo dziękuję.Szkoda, że bez pieczęci.
 
Tadeusz Ewertowski
kuba_777
Rozłazino
Stanica rowerowa znajduje się w świetlicy wiejskiej przy szkole podstawowej. Niestety w niedziele nieczynna. jednak dzięki pomocy przemiłych Pań ze sklepu spożywczego udało się skontaktować z Panią ze świetlicy, która pomimo wolnego dnia przyjechała i udostępniła znaczek! REWELACJA!!! Dziękuję!!!! Niech żyje Szlak Pstrąga Tęczowego!
 
Krzykos
ZT 563
Znaczek "dostępny bez problemu", w godzinach pracy świetlicy.
 
Samanta
ZT
Fakt, nie wygląda to jak stanica rowerowa. Nie wiadomo zresztą czy znaczki tam są czy nie. Po prostu pisze świetlica w Rozłazinie i tyle. Czynna pn.-pt. od 16-19, sob.- nd. od 15, ale niestety nie załapałam się w tych godzinach.
 
Phantom
Stanica rowerowa w Rozłazinie
Dzięs miałem przyjemność pokonać ten szlak. W sumie tereny mi doskonale znane, natomiast wycieczkę rowerową ze znajomymi zorganizowałem właśnie celem zdobycia kolejnego znaczka do kolekcji. 
Byłem na miejscu i to co zastałem na pewno stanicą nie jest, a jest to świetlica i nie wiem co ona ma wspólnego z rowerami. Ogólnie mieści się w starej szkole i jest zamknięta. Otwarta dwie godziny dziennie po godzinie szestnastej. W efekcie zdobycie tego znaczka staje się bardzo trudne. W ogóle chciałbym się dowiedzieć czy ktokolwiek go zdobył??
Sam szlak bardzo przyjemny jednak patrząc na to co zostało tam zrobione za unijne pieniądze bardziej wygląda na to, że zostały one przeznaczone w znacznej większości na remont szkół budowę placów zabaw i boisk. Mam wrażenie, że sam szlak wytrzyma trzy cztery lata i nie odnawiany po prostu zniknie jak wiele innych. Już widać ślady uszkodzeń znaków i drogowskazów.