Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 715 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!
Na dzień dzisiejszy w Polsce jest 715 miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym!

No. 467 Trójstyk granic, Polska - Ukraina - Słowacja

GPS: 49.087993 22.565728

Inne

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 467 Trójstyk granic, Polska - Ukraina - Słowacja

Trójstyk granic Polski, Ukrainy i Słowacji znajduje się na zboczu Krzemieńca, w jego najdalej na zachód wysuniętej szczytowej części. Punkt zbiegu granic znajduje się na wysokości 1208 m. n.p.m. i jest oznaczony granitowym, trójramiennym obeliskiem z godłami Polski, Słowacji i Ukrainy oraz z napisami w trzech językach. Tutaj znajduje się najbardziej wysunięty na wschód punkt Słowacji. Ponadto oprócz granic państw, trójstyk łączy także trzy chronione terytoria: Bieszczadzki Park Narodowy, słowacki Park Narodowy „Połoniny” i ukraiński Użański Park Narodowy, tworząc Międzynarodowy Rezerwat Biosfery „Karpaty Wschodnie”. To jednak nie koniec symbolicznego znaczenia miejsca, ponieważ poza wyżej wymienionymi, miejsce to stanowi także wschodnią granicę Unii Europejskiej oraz NATO. Wszystko to sprawia, że miejsce to corocznie jest bardzo chętnie odwiedzane przez liczne grono turystów.


Miejsca sprzedaży:
Bacówka PTTK Jaworzec, Jaworzec 1, Kalnica
Ośrodek Turystyczny "Piotrowa Polana", Wetlina 73

Fotogaleria:
 

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 467 Trójstyk granic, Polska - Ukraina - Słowacja

16.06.2018 - dostępny bez problemów
03.06.2018 - dostępny bez problemów
01.06.2018 - dostępny bez problemów
25.05.2018 - dostępny bez problemów
14.01.2018 - dostępny bez problemów

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

polemar
Trójstyk
Tak czytam komentarz poniżej i faktycznie, miejsce sprzedaży zupełnie nie przemyślane. Powinien być oferowany w Bacówce PTTK Pod Małą Rawką.
 
Hubert A.
Hubert
Re: Trójstyk
Czy zatem centrala ZT ma zmusić "Małą Rawkę" do sprzedaży znaczków? Z Tego co wiem, rozmowy z nimi były prowadzone i się wypięli. Zamiast marudzić proponuję będąc w okolicy popytać miejscowych i poszukać potencjalnych miejsc sprzedaży. Na pewno to nie zaszkodzi, a może pomóc.
 
BEATA ZADZIMSKA
Samanta
ZT
Trójstyk warto zobaczyć, nie ważne że trzeba trochę do niego podejść. Szkoda tylko, że w bacówce nie ma jeszcze znaczka. Po wnikliwym wypytywaniu Pan sprzedający w bufecie zadzwonił do szefa i dowiedział się, że znaczki będą podobno we wtorek. Nie jestem jednak za bardzo przekonana, że tak będzie. Bacówka ma swój znaczek i fakt, że nikt nie wiedział o nowym znaczku, świadczyć może tylko o tym, że miejsce jego sprzedaży nie do końca było trafione.
 
Seweryn Goleń
Seweryn
Trójstyk
Szlak daje popalić nawet w październikowym słabym słońcu - ale warto. Znaczek na Jaworcu na dzień dzisiejszy nie osiągalny!!!!!!!!!! Podobno jedzie??