Aktualna liczba miejsc wyróżnionych Znaczkiem Turystycznym w Polsce: 1297
Na dzień dzisiejszy w Polsce 1297!

No. 1258 Ulica Brydżowa - Muzeum Kart Do Gry w Gdyni

GPS: 54.539813 18.504098

Muzea, parki

Obrázek č. 1, Znaczki Turystyczne, No. 1258 Ulica Brydżowa - Muzeum Kart Do Gry w Gdyni

Muzeum Kart do Gry „Ulica Brydżowa” znajduje się w budynku dawnej szkoły w pobliżu gdyńskiego portu. Placówka  zachwyca bogactwem zbiorów, ale też odkrywa zaczarowany świat, który może zaskoczyć różnorodnością form, kolorów i przepięknych grafik. Centrum muzeum zajmuje stylizowana uliczka, prowadząca do kilku sal tematycznych, takich jak Warsztat Kartownika, Komnata Stańczyka czy Pokój Piotrusia. Prezentowane w Gdyni talie kart do gry to kolekcjonerski skarb, który warto odkryć. Zobaczyć można też rzadkie karciane akcesoria, takie jak jeden z kilku zachowanych na świecie przyrządów do rozdawania kart, a także pocztówki, obrazy, etykiety, znaczki pocztowe i przedmioty codziennego użytku – wszystkie połączone tematem kart do gry. Prześledzić można również, jak wątki karciane przenikały do literatury czy sztuki teatralnej, operowej i filmowej. Na ekspozycji znajduje się również eksponat, od którego pochodzi nazwa muzeum, a jest nim pochodząca z lat 50. ubiegłego wieku tabliczka z autentycznej Ulicy Brydżowej w Łodzi.


Miejsca sprzedaży:
> Ulica Brydżowa. Muzeum Kart do Gry, ul. Gołębia 9, Gdynia


01.05.2024 - dostępny bez problemów
28.02.2024 - dostępny bez problemów
27.01.2024 - dostępny bez problemów
27.01.2024 - dostępny bez problemów
24.10.2023 - znaczek zbyt drogi

Dodać komentarz*) pola obowiązkowe

Małgorzata Uba
stellamaris
Muzeum Kart do Gry
Rekompensata za Muzeum Emigracji - pełen zachwyt 8-latka :-)
 
Agnieszka i Wojciech PĘPEK
Wojt787
ZT 1258
MUZEUM KART DO GRY znajduje się w Gdyni na ulicy Gołębia 9. Dojazd do tego muzeum nie jest skomplikowany , ponieważ obiekt ten znajduje się na obrzeżach centrum , przy Terminalu Kontenerowym który to położony jest przy Estakadzie Kwiatkowskiego a komunikacja miejska w tym kierunku kursuje dość często. Mieliśmy przyjemność zwiedzić to muzeum z panią Przewodnik która to przez 2 godziny pokazywała nam bogaty zbiór kart do gry , pocztówek oraz plakatów filmowych na których to występowały kart do gry. W obszernych salach umieszczone są wystawy poukładane tematycznie włącznie z kartami do gry , kartami Tarota oraz kartami do gry dla dzieci tz. Piotruś. Nie zabrakło również pokoju z kartami dla osób 18 + jak i bogaty zbiór porcelany ozdobionej kolorami i figurami kart. W bogatej kolekcji każdy mógł znaleźć cos dla siebie. Gorąco polecam przyjazd do tego muzeum i zwiedzenie go z Przewodnikiem. Dobra rada. Przed planowanym przyjazdem zalecane jest skontaktować się z muzeum czy to telefonicznie czy tez przez Facebooka w celu umówienia zwiedzania.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
ZT
Muzeum posiada iście wspaniałą kolekcję kart do gry oraz inne przedmioty związane z gra karcianą. Znaczek dostałem na miejscu. Cena jednak lekko odchodząca od normy czyli zamiast 10 zł jest 12 zł. Mimo wszystko obsługa pierwsza klasa. Samo muzeum znajduję się na uboczu od centrum Gdyni, na terenach przyportowych. Z przystanków (ul. Jana z Kolna) przy hali targowej niedaleko dworca głównego PKP w Gdyni można dojechać trolejbusem.
 
Grzegorz Sumiła
Grzegorz Sumiła
Re: ZT
oczywiście dojazd autobusem, nie trolejbusem.